bugün

Başkalarının hayatını, tercihlerini eleştirmek. Kendi doğrusunu dayatmaya çalışmak.
herhangi bir kurnaz aptalın, kendini çok zeki sanıp çakallık yapması. bizim toplumda bolca görülen sıradan bir olay. malum zeka geriledikçe kurnazlaşır.
El şakası yapılması.
Sululuk.
Patavatsızlık.
insan bu tür olaylarda kendini bilmiyorsa benden uzak durmalı.
Hele de erkekse.
Taş yerinde ağırdır.
Kendimi açıklamak zorunda bırakılmak.
boşa geçen mücadeleler,son 3 senem öyle geçiyor.
Sinir hastası olduğum için her şeye sinirleniyorum.

Misal bazen birinin nefes alması, birinin mal mal sırıtması, hatta varlığı, sesi falan, her şey beni çıldırtabilir.
Temas. Temas sevmiyorum..
Yatağıma birinin oturması..
Boş muhalif tipler..
Yavaş insanlar...

Ben genel olarak biraz sinirli biriyim ya.
Hatırlamıyorum.
Yere tükürülmesi,
Cahil cesareti,
Mevsime uygun olmayan parfüm kullanımı,
Riyakarlık.
Akıl ve mantık çerçevesinde işleyen bir beyne sahip olmadığım için sinirlenmem gereken ciddi meselelerde gülerim. Bu yüzden hatırladığım kadarıyla beni en çok sinirlendiren olaylar top 5 listesinde acele işim varken odadan çıktığımda hırkamın kapı koluna takılması olabilir.
Boşver. Hatırlatma. Evet boşver. At boşa gitsin. inan bu en güzeli. Boşa atamıyorsan bu hayat geçmez. Hem, Eğer kendi öfkenden ibret alıp sükunetini muhafaza edemiyorsan zarar ve ziyanı hatırlamanın manası yok. Kendini haklı gösterip Şeytan halkayı boynuna geçirdiğinde meydana çıkar kişinin gerçek rengi. Gerçek karakteri. Öyle böyle değil, Sabır sükunet hilm, zor iş, çok zor çok. Acı şeyler bunlar Maalesef. Evet..
Benim adıma başkasının karar vermesi. Dalarım direkt.
Hangi birini sayayim ki.

icimdeki öfke dinince gidiyor.

Ya da hatırlayamıyorum kafam baska yerde.
Trafik çok büyük bir dert. Bu yüzden toplu taşıma tercih ediyorum.
Kışın gelmesi. Havaya bak sabahın köründen beri gece aşırı sinirim bozuldu.