bugün

ünlü futbolcu pele'nin lakabı.
karayip korsanları filminde kaptan Jack Sparrow'un Barbossa dan geri almaya çalıştığı geminin adıdır.
(bkz: black pearl) **
vestelin bir televizyon modeli.*
elmas inciye gore daha degerlidir fakat basına kara getirme gereksinimi dogdugunda "kara elmas" "kömür" manasına geldiginden degersizliği nitelediginden napalım napalım demişler ve inci diyelım bari demişler olaylar gelişmiş * * *
g*tün erotizmde ki ismi.
anna swell'e ait bir çocuk romanı.
8 sene önce ericsson un en küçük telefonu ünvanını elinde bulunduran modelidir. ismi siyah inci olsa da sarı, mavi, kırmızı renkleri mevcuttur. dar bir menüsü ve de ekranı vardır.
emel müftüoğlu'nun arabesk albümünde, çalma sırasında 3. olan mükemmel şarkı.

gecede garip bir aşk kokusu var,
açılır dediğim her kapı duvar..
suçlu ben miyim, yoksa yazımda mı var?
çare varsa derdime, dost niye susar?

söz verdiysen gittiğine,
bir kalemde sil beni de,
ben razıyım mutlu ol,
gittiğin yerde...

ayrılık bu alnına yazılır kader olur,
haklısın git siyah incim
böyle aşk mı olur..?
hikayeleri olan efsanevi korsan gemisi.olmamasına rağmen fantazilerde yerini edinmiştir.en son karayip korsanları filmine konu olan bu gemi bazı hikayelerde içinde hayalet korsanlarla dolu bir gemi olarak da anılmaktadır.
(bkz: siyah inci nin laneti)
(bkz: naomi campbell)
(bkz: black pearl)
siyah inci başlığına 15. entryde kömür diyen birisi olarak şaşırmış ve hatta siyah inci deyince aklına ilk kömür gelen tek manyak benmiyim diyede düşünmedim değil hani.
bir atın başından geçen olayların anlatıldığı hazin çizgi film.
ışığı soğuran, geri yansıtmayan incidir.
umut sarıkaya'nın bu hafta ki uykusuz da yer alan yazısı. aşk, entrika ve sürpriz bir son.
6. nesil yazar.
aşk ve ilişkiler üzerine entrylerinden tanıdığım yazardır.
soyisimdaş olduğum yazar. yeniyse hoş gelmiş.
bir şekilde nickinin bir yerlerden tanıdık geldiği yazar. hoş gelmiş.
incinin rengi; istiridyenin cinsi, suyun içirdiği tuzun niteliği, suyun ısı ve derinlik derecesiyle de yakından ilgilidir. inci genellikle beyaz, krem, pembe, fildişi ya da açık gül renginde, mavimsi, mor hatta siyah olmaktadır. incilerin arasında en değerlisi siyah incidir.çünkü çok az bulunur ve nadirdir.
şiir özlü sözler vs ile ilgilendiğini düşündüğüm yazar.
doğum günü kutlu olsun.
siyah inci teşekkür etmektedir hatırlandığı için.