1. 1.
  obez olma ihtimalini artıran köfte.
  3 ... silte
 2. 2.
  sadece etle, baharatsız yapılan köftedir. sivas lokantalarında porsiyonuna göre 2 veya 3 seferde servis edilir. köfteler soğumasın diye tam porsiyon söylemişseniz önce 4 köfte, onun bitimine yakın da 3 köfte gelir.

  ankara'da 2-3 yerde sivas köftecisi vardır. damak tadına göre hepsinin değeri illa ki değişir, ancak ille de sivas'ta yemek vardır mereti. ne zaman yense, gözüm açık gitmez dedirtir.
  5 ... nevai
 3. 3.
  sivasta en güzel kirli ahmet'in yaptığı köftedir.
  7 ... bengbeng
 4. 4.
  tadina bakilmadan olunmemesi gerekenlerdendir.
  3 ... oneydilan
 5. 5.
  sade, süsten uzak, ama muhteşem bir tada sahip olan köftedir. yedikçe daha fazla yenilesi gelir, ne kadar çok yerseniz yiyin doyamazsınız bir türlü. tadı uzun süre damağınızda kalır.
  3 ... emma
 6. 6.
  "gardaş bi gel hele de sana bi kofte yidiriyim bundan başka kofte azına sürmessin.."
  7 -1 ... islak guru
 7. 7.
  sivas tugay ın nizamiye kapısının aşağısında mis köftecisi askerlerin en sevdiği mekandır.
  2 ... seniseviyorum
 8. 8.
  inegöl,tekirdağ ve izmir'den sonra başka bir şehrin malı (bkz: mal)olan köftenin dramı.köftenin isyan ederek 'türkiyenin köftesiyim ben lan' diyerek ulusçu takılmasından endişe duyuyoruz.
  2 -1 ... viki portmanto
 9. 9.
  Türk köftesi deriz biz ona kısaca.
  1 -4 ... incesizim
 10. 10.
  "izmir köftesi, akçaabat köftesinden sonra bir de sivas köftesi mi çıktı?" dedirten, aslında hepsinin aynı olduğuna bakıldığında köftelerin bu komik duruma düşmesinden duyduğumuz üzüntünün artmasına neden olmuştur.

  edit: iğrenç diyen arkadaşlar belkide köftesi ünlü olan illerden...ama yok be kardeşim hepsi aynı yafss..köfte işte...köfte üzerinden ayrımcılık yapmanın ne anlamı var...
  -5 ... cool cocuk