bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  etli ekmek hatta daha dogru telaffuzla etlekmek diye gecen mükemmel yiyecek. icini evde hazirlayabileceginiz gibi hemen her kösede bulabileceginiz firinlarda da temin edebilirsiniz (yani ustaya söylersiniz o temin eder)böyle uzun uzun pidelerdir bir tanesi doyurur.
  2 ... kaiserstuhl
 2. 2.
  sivas etli pidesini evde hazırlayacağınız ya da kasapta hazırlatacağınız iç malzemesini pide fırına götürüp yaptırmak durumundasınızdır.
  Diğer tüm yöresellere rağmen sipariş edilmeyen eve söylenmeeyen sivas etli pidesi konyanınkinden farklı olarak hamuru değil içi ön plana çıkarır ve daha kıtırdır.
  2 ... member
 3. 3.
  bir manavdan iki domates, bir baş kuru soğan, biraz maydanoz, biraz biber alırsınız. gidersiniz kasaba şu kadarlık etlekmek dökdüreceeez, ona göre et ver hele gardaş dersiniz. gardaşlık eti hazırlarken siz de malzemeyi verirsiniz, hep beraber çeker. gidersiniz hemen yandaki fırına döktürürsünüz. bir münasip yerde afiyetle yersiniz.

  uzaktaysanız, sadece gözleriniz yaşarır, sivas'a ilk gidişte en hatırlı esnaftan istenmek üzere sineye çekersiniz. zira esnafın etlekmeğidir aslolan.

  (bkz: gardaş etlekmek döktürüyüm)
  1 ... nevai
 4. 4.
  olsada yesek dedirten cinsten.
  ... bakbudolmanormal

alakalı başlıklar