bugün

sinop ta 2007 yılında hizmete açılacak üniversitemizdir. küçük nüfuslu bir yer olmasına rağmen üniversitelilerin rahat edebilecekleri ender yerlerdendir.
çok sakin ve ufak bir karadeniz şehrinde aynı derecede sakin bir üniversitedir.

(bkz: ben ettim sen etme)
(bkz: sinop üniversitesi)
şehir merkezine cehennemin dibi uzaklığında olup, in ve cinin top oynadığı mekana kurulmuş üniversitedir.
görsel
(bkz: ne sen sor ne ben söyleyeyim)
(bkz: dertliyim kederliyim)
(bkz: olmamış bu yeniden yapın)
gördüğümde sanki biraz şehrin fazla uzağına yapıldığını düşündüğüm üniversite.

gerçi hep yakın olsa ne olur merkeze ahahaha.

şaka şaka. sinop çok güzel şirin ve huzurlu bir ilimizdir. diyojen reyiz takılmışsa bir bildiği vardır.

edit: sinop üniversitesi'nde nelere oluyor? http://ayancikgazetesi.co...sitesi-nde-neler-oluyor-/
kampüs inşaatı temeli geçen sene atılmış üniversite.
Kesinle çok çaresiz olmayacağınız sürece tercih etmeyeceğiniz bölümdür.10 yıl daha hazırlanın ama sinop üniversitesinde okumayın.
Sanırım pek çok yüksek lisansta değil iç Anadolu vb, doğu Anadolu üniversitelerinden de düşük puanla kapatmış olan üniversite.

Tokat vb bile ileri olabilir.

Gerçi zaten Sinop ne.
35 bin nüfuslu, hiçbir büyükşehre çok yakın olmayan bir şehrin üniversitesi.

Edit: kampüssüz üniversite???
Kampüsü yoktur. Fakülteleri lise gibi ayrı ayrı yerlere kurulmuştur.
Eğitimin geldiği noktadan izler ...

görsel

Üniversitenin içler acısı hali ...

Sayıştay denetçileri tarafından yapılan incelemede, Sinop Üniversitesi’nin Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya ve Fizik Bölümleri, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Çevre Mühendisliği bölümünde öğrenci bulunmadığı için eğitim-öğretim faaliyeti olmadığı, Fen Edebiyat Fakültesi istatistik bölümü, Ayancık M.Y.O. Elektronik Teknolojisi, Gerze M.Y.O., Giyim Üretim ve M.Y.O. Su Ürünleri bölümlerinin tercih edilmediği için az sayıda öğrenci olduğu ortaya çıktı.

https://www.sozcu.com.tr/...icler-acisi-hali-6069903/
Sinop'ta bulunan zamanın omü fakülte/myo'larının, 2007'de Sinop üniversitesine bürünmesiyle ortaya çıkan üniversite. Yerleşkesinin adı da çok manidar, "15 temmuz yerleşkesi".

açık söylemek gerekirse bir Sinop'lu olarak ben kendilerini tercih etmem, etmedim de zaten. böyle deyince hep kızıyorlar ama bir insan burayı neden tercih edebilir?

#SinopÜniversitesiKapatılsın

son olarak, bir entry'de üniversiteyi geçip "sinop hiçbir büyükşehir'e yakın değil" denilmiş. Samsun küçük şehir mi? Ankara küçük şehir mi?

aylar sonra gelen edit: üniversite öğrenci yokluğundan bir binaya 2-3 okul sığdırmış, üstüne de belli olmasın diye haritada sahte işaretleme yapmış. yani, bakıyorsunuz y okulu x fakültesi yerleşkesi dışında, yakınında da başka bir okullar var. ama aslında 3 okul da tek binada ve x yerleşkesinde.
görsel
görsel
görsel