1. 1.
  aşırı sinirlenilmesi durumunda kişinin kontrolünü kaybetmesine neden olan olay..
  2 ... thoth
 2. 2.
  kendini kaybetmek.. duvarları yumruklamak.. sizin iki katınız olan insanların dahi size engel olamaması.. göz yaşlarının inatla akması.. çok sonra, unutulan.. belki de unutuldu zannedilen... yaşanmadı farz edilen...
  2 ... watasiva
 3. 3.
  eski sevgilinin miss turkey secilmesi durumunda gerçekleşicek olaydır.
  5 -4 ... haznedaroğlu
 4. 4.
  aniden başlayan ve hızlı bir bunaltı yaratarak gündelik yaşam işlevini bozan her türlü ruhsal rahatsızlık.
  ... asiti kaçmış kola
 5. 5.
  ingilizcesi nervous breakdown olan, olay.

  (bkz: ay sinirlerim boşaldı necati)
  3 ... beyazyelkenli
 6. 6.
  (bkz: düşmanımın başına gelmesin)
  1 ... brunglace
 7. 7.
  şok edici bir olay (bir yakının kaybı, kavga/dayak, panik atak,..v.b.) karşısında geçirilen, bu esnada ellerin genelde vücudun iki yanında yumruk şeklinde kilitlendiğini gözlediğim durum.
  1 ... beat
 8. 8.
  daha önce kendinizden hiç duymadığınız kadar farklı bir ses tonuyla çıkan çığlıklarınızı işitmeniz. "noluyor bana?" diyecek kadar bilinçli olmanız fakat buna rağmen kendinizi durduramamanız. bağırdıkça bağırmak, canınızı yakmak istemeniz, kasılmaktan beton gibi katılaşmanız, ağlamak isteyip, gözlerinizden bir damla yaş gelememesi, fakat bir müddet sonra bedeninizin yorulup, kendini bırakması sonucunda hıçkırıklara boğulup, kendinizi gene durduramamanız. ertesi günse boynunuzdaki kaslar başta olmak üzere bütün vucudunuzun dokunamayacağınız kadar acıması. sonraları bunu bir daha yaşamaktan her an korkmanız.
  2 -1 ... filozofil
 9. 9.
  beyin sigortasının atmasıdır.
  2 ... no remorse
 10. 10.
  aylardır içinize atarsınız. kimseyle paylaşamaz, dertleşemez hep içinize atarsınız. mideniz sürekli bulanır, kusmak ister kusamazsınız. bu durumda en büyük yardımcınız baş parmağınızdır. çıkarır rahatlarsınız. zaman geçer, içinize atmaya devam edersiniz. fakat bir an gelir, nefesiniz daralır, kabınıza sığamazsınız. kalbiniz deli gibi çarpmaya başlar. tek isteğiniz deli gibi çığlık atmaktır. kendinizi sıkarsınız, sıkarsınız, sıkarsınız.. ve bir an gelir gözünüzden yaşlar süzülmeye başlar, hıçkırıklar takip eder, ve sonra kendinizin bile tanıyamayacağınız tuhaf sesler çıkarmaya başlarsınız. susar susar tekrar ağlamaya başlarsınız. kendinizi öyle bir kasarsınız ki.. kendinize geldiğinizde her yanınız titriyordur, soluğu en yakın psikiyatri servisinin acilinde alırsınız.* verilen bir adet xanaxla kendinize geldiğinizi zanneder, bi süre ayakta duramaz, en sonunda uykuya dalarsınız. kalktığınızda ise bacaklarınız deli gibi kasılmaktadır. eğer böyle bir tecrübe yaşadıysanız, sinir krizi geçirmişsinizdir.
  2 ... dokuzhanim