bugün

en dumur olaylardan bi tanesidir. o kadar birlikte vakit geçirmiş eğlenmişsinizdir. bi gün gelmiş ayrılmışsınızdır. ama bi akşam bir de bakarsınız ki güzellik yarışmasına katılmış, ilk 20'ye kalması sizin için bir dumurdur zaten, bir de miss turkey seçildimi kafanızı duvarlara duvarlara vurursunuz. resmen bir kabustur. * *
telefonla çekilen video görüntülerinin medyaya satılması için bulunmaz fırsat.
sizin ne kadar zevkli bi insan olduğunuzun, aynı zamanda ne kadar da salak olduğunuzun kanıtı. *
hiç bozuntuya vermeden gelecek senenin güzelini aradıgını belirtmen yeterli karizmayı sağlar.
-bu mu seçildi miss turkey? ulan ben bunu ziktim be!
+ abi senin ayrıldığın manita nasıl biriydi.

- ya sorma onu.kurtuldum sonunda.ya ben nasıl tahamül etmişim ona.

+ bişey söyleyecem ama.sakın kalpten falan gitme

- hadi söyle ne olmuş o çapulcuya.

+ söylüyorum.miss turkey güzeli seçilmiş.

- bi s..tir git lan.başkasıyla kafa bul.inanmıyorsan bak abi gazeteye.boy boy fotoğrafları çıkmış.

+ aman tanrım.ben ne yaptım öyle.gül gibi kızın kıymetini bilemedim.ben ona o zaman söylemiştim.sen türkiye nin en güzel kızısın diye.

- abi şu karşıdan gelen kız nasıl.belki bu da seneye türkiye güzeli seçilir.
-abi senin eski hatun var yaa..
-biliyorum lan biliyorum..
-olsun be abi üzülme
-lan ne üzülücem bee.. bu sene de türkiye güzeli çıkarırsam seneye kesin jürideyim olm.
-abi senin eski manita...
+biliyoruz lan sende baslama..
-abi onu demiyorum erdal acar tıklıyomusda..
+harbimi lan !?'!!?!
miss world seçilmediğine dua edilmelidir. *
ailenizden "yazıklar olsun sana kıymetini bilemedin gül gibi kızın" ağıtlarını çok sık duyacağınız durum
- eeee ben böyleyim işte, benim çıktığım kız benden sonra prim yapar ve miss turkey olur

diyerek ukalaca prim yapılmaya çalışılır ama başarılı olunur mu? olunmaz tabii..
yılmaz erdoğanın Organize işler filminde dediği cümle sarfedilmesi farz olunan durumdur.
(bkz: maldan anlıyolarmış)
hemen mesaj atılıp ne işin vardı orda gibilerinden kıskanmış gibi yapıp * tekrar birleşme yolları aranmasına yol açan vahim olay.
(bkz: intihar sebepleri)
maldan iyi anlayamama durumu. (kızı önceden keşfetseydi kapısının önünden ayrılmazdı.)
hassktr lan denmesiyle son bulacak vakadır.yeniden yavşama girişimleri büyük ihtimal başarısızlıkla sonuçlanacaktır.kız mal değilse tabi...
isterse kainat güzeli olsun kişiyi alakadar etmemesi gereken durum. nolacak yani "aaa bu benim eski kız rkadaşım" deyip gururumuzu okşayıp, egolarımızı tatmin etmemiz mi gerekecek ? tabi ki hayır "beni kaybettiğine yansın" diyerek mütevaziliğin dibine kibrit çöpü atacaksın arkadaş !

(bkz: geçmişe mazi sikilmişe gazi derler)
telefonun fişini çekme, işten izin alıp eve kapanma ve kendini banyoya kilitleyip ağlayarak kafayı duvara vurmakla devamı gelecek olay. en kolayı ve kulağa hoş geleniyse, arayıp tebrik etmektir.
turk orf ve adetlerine gore olasi bir durumdur.. soyle ki, sevgili guzellik yarismasina katilmak icin kararlidir, kiskanc turk erkegi de sevdigi kizin orasini burasini acip butun dunyaya sergilemesine karsidir, sonuc olarak kiz diretirse eski sevgili sifatina ermesi olasidir, yarisma sirasindaki performansina gore miss turkey secilmesi de olasidir. yapacak bi' sey yoktur. *
Balıkesir bandırma...
bosver gitsin aldırma...
kaçan balık buyuk olur...
kaçamayan ızgara...
"vay ben bu başımı hangi kayaya vuram da dağıtam" ilk tepki olarak uygun görünse de olay orada bitmeyebilir.unutamamak sorunsalının kötü bir boyutu olarak incelenmek üzere:

(bkz: eski sevgiliyi sürekli televizyonda görmek)
kafanızı duvarlara vurmak için yeterli bir sebeb
eğer bu konu hakkında yeni sevgilinizin yanında hayıflanma kokan bir yorum yapmaya kalkışırsanız birkaç trip e maruz kalacağınız aşikardır. sükuneti korumak en iyisidir.. sonuçta güzelliktir, geçicidir.. geçmiş olsundur ..
* yasamis oldugum olaydir.
eski sevgiliden son bir şans isteğinde bulunmaya sebep verecek mutlu olay.