bugün

Yakında gerçekleşeceğini düşündüğüm katılım olacaktır, Sinan oğanın seçmen yapısı her ne kadar seküler milliyetçiler olsada, ortada alenen pkk 'nın siyasi kolu ile hareket eden bir millet ittifakı gerçeği var, Sinan oğanın yakın bir zamanda herhangi bir menfaat beklemeden, seçmenlerini cumhur ittifakına kanalize etmesi beni şaşırtmaz açıkçası, daha 2 gün önce pkk yüzünden 5 şehit vermiş bir ülkeyiz, Sinan oğanın herhangi bir beklenti içinde olmadan, karşılıksız, makam, mevki, düşünmeden, cumhur ittifakına katılacağını düşünüyorum.
reisin ne denli büyük bir oyun kurucu olduğunu bir kez daha tescil edecek olan hadise. 80 yaşındaki kemal kılıçdaroğlu da ezik ezik ayaklarına gitsin.
benim tasvip etmediğim olaydır. sinan denen kişiyi bu kadar abartmayın ya bahçel bile kızdı şişrmeyin fazla dedi. sinan ak partiye gelirse oy vermem. net..
Kesinlikle Sinan oğan asil bir adam, makamda, mevkide gözü yok gibi, bence cumhur ittifakına katılması muhtemeldir.
Aksine faydası olur cumhur ittifakına katılması, şahsi bahçeli ile ilgili restleşmeleri yada kendi aralarında rekabet halinde olmaları ülke menfaatlerinin önüne geçmemeli düşüncesi içerisindeyim.
Yeni gelin gibi naZlanıyor. Akpye katılma ihtimali yüksek. Milliyetçiyim, atatürkçüyüm ayakları falan traş onlar. Bir ülkücü milliyetçiyim diyorsa kesin ümmetçidir.
bravo lan helal olsun hepinize..........
Sinan oğan- ince -özdağ - akşener kendi aralarında ittifak yapıp, blok olarak cumhur’u destekleseler ne bahçeli bir şey der, ne başkası..
sorsan hüda par da bahçelinin olduğu mekana giremezdi. kimleeer kimlerle beraber.
Sayın oğan Beş dakika önce bir tw attı. Yarın 17 de açıklayacakmış tutumlarının ne olacağını. Satır arasında geçen bir “istikrar” vurgusu var. Ben bunu cumhur ittifakını işaret ediyor diye okudum.
ben katılmıyorum 6 lı masada resmi bir pkk desteği yok hdp desteği yok ama diğer taraftas hizbullah örgütü mecliste.
Nasıl HDP desteği yok mk?.

Selo seçimler için 1 oy kılışdara 1 oy ysp (HDP) ye dedi. Meclise girdiler. Hala da destek vermeye devam ediyor..

HDP masada olmayabilir ama masa dışında destek veriyor. illa masada olmasına hacet yok. Kandil bile destek veriyor dedeye. Daha nasıl bir kanıt istiyorsunuz mk...
eğer siyasi hayatına devam etmek istiyosa tarafsız kalması kendi lehine olur şüphesiz.. iki taraftan herhangi birine yanlaması ve koltuk alması onu bitirir kamuoyunda.. oğanı sevmeyen biri olarak diyorum bunu.. isteyen istediğine versin diyip sıyrılması daha faydasına olur kuşkusuz.. yoksa balonu patlar gider.
ağzı olan konuşur radikal herkes bi şeyler söyleyecek yani ister tarafsız kalsın ister koltuk anlaşması yapsın yapmasın bi şey diyen olucak mutlaka ama ne yaparsa yapsın konuşanların unuttuğu şey var ki oğan ben cumhur yada milleti destekliyorum dediğinde ona giden oyların hepsi o yana kaymayacak iki tarafında üzerinde pek durmadığı bir gerçek bu kuşkusuz.. oğan millet ittifakı ile anlaştık dese bir kısmı dedeme oy verir sadece hepsi değil..
Evet var.

Ama mesele vatan şuan. Üstünde yaşayacağım bir vatanım olmayacaksa ne edeyim cinsel tercihimi...
https://m.uludagsozluk.com/e/46398425/

CHP şuanda AKP'nin yolundan gidiyor. Akp de yaptı. Bende yapayım kafasında.

Niye salak mısın mk?. O yaptı diye sende yapmak zorunda mısın illaki?.

Ben CHP'nin iktidara gelmesi için yapması gerekenleri yazdım.

(bkz: CHP nin iktidara gelmek için yapması gerekenler).

CHP sütten çıkmış ak kaşık değil...
https://m.uludagsozluk.com/e/46398428/

Muhafazakar ne demek?

Dindar ve gelenekçi demek.

Dindar eşcinsel mi olur mk. Swh.

Muhafazakâr değilim ama atatürkçü-milliyetçilik var..
sara tiplemesine bak Ülke menfaatleri için cumhura katılması gerekiyormuş ulan ülke menfaati mi bıraktınız, mevcut kişilerden parsel parsel satıcı olmayan tek adam Kılıçdaroğlu, Muharreminden sinanına hepsi mevcut iktidarın ajanları bu alenen ortada CHP'nin içinde bile varlar çocuğunu torununu düşünen bunlara oy vermez.
Söz konusu vatan.
Gerçekten, bu söylem basit bir ırkçı milliyetçi idelojik veya parti ya da siyaset söylemi değil.

içimizde 15 milyonu bulan bir arada yaşama kültürü, sosyal sorumluluk, yurttaşlık vatandaşlık bilinci olmayan ve olmayacak ne idiği belirsiz insanı soktuk.

Bu insanlar kendi ülkelerini sattı, terk etti. Yarın senin ülkene de aynısını yapar. Kendi ülkesine değer vermeyen ve toplumu milleti komşusu akrabası geleceği için savaşmayan insanlar bunlar.
Bunlarda vatan millet olma kavramı yoktur.
Bazı olaylar var ki sokaklar şimdiden insan çöplüğüne döndü ki bakınız vermeye gerek yok.

Toplum olarak elimizde saatli bomba taşıyoruz ve birileri hâlâ basit oy çıkar makam mevki parti derdinde.
Adeta tabiri caiz ise at pazarlığı yapar gibi bir görüntü arz ettiğini sanırım fark etmiyorlar.

https://twitter.com/yirmi...TFQayk843g3umtkA&s=19
Sinan oğan millet veya cumhur ittifakına destek vermesi burada önemli değil.
insanların gözünden kaçan ve dikkat etmediği bir konu var.

Sinan oğan seçimde 2. Tura kalmayacak olmasını sokaktaki çocuk bile biliyor görüyordu.
ikinci tura kalındığında kime destek verileceği nasıl bir tutum içinde olunacağına dair politika belirlenmiş olması gerekirdi.

Sinan oğan seçim sürecinde 1. Ve 2. Tur seçimlerine dair bir eylem planı ve karar oluşturamamış ise bir ülke yönetiminde olası bir istenmeyen durumlar krizlerde nasıl bir davranış kararlılık içinde olacak?
Hele bir yola çıkalım da bakarız şeklinde avamlık vizyon misyon yokluğu içinde olunmasını anlayamıyorum ve plansız programsız günlük kararlarla önceden planlanmış öngörülmüş bir eylem planı olmadan milletin önüne çıkıp milletin devletin kaderine yön vermeye talip bu insanlar henüz nerede duracağına karar veremiyor.

Tabanı partisine çevresine soracakmış.
Bu kadar çapsızlık vizyonsuzluk misyonsuzluk olur mu?
insanlık tarihinde siyasi askeri liderlere bakın. Eğer tabanı çevresine uysalardı tarihe adını yazdırabilirler mi bu insanlar?

Örn: Sinan oğan'ın anlayacağı bir örneği verelim.
Eğer Atatürk çevresine tabanına sorsaydı ve tabanı çevresi halka uysaydı bugün TC değil Anadolu islam Cumhuriyeti olur Atatürk de padişah olurdu.

Bakıyorum da bazılarına...
Liderlik vasfı olmayan, bir karar alamayan ve bu kararını uygulamayan, yetersiz ve sığ insanlar ekranlarda lider diye arz-ı endam ediyor.
Bu bazı insanlara oy atmak zorunda kalıyoruz.
Böyle liderlik mi olur? Evimde kombi bozulmuş çalışmıyor. Çağırdığım usta "abi bunu nasıl tamir edeyim?" Diye bana soruyor.
Sinan oğan veya başkası lider diye çıkmış ve böyle kritik bir durumda ne yapacağım diye tabanına soracak.
Zor zamanlar zor kararları alan ve bunun sorumluluğunu üstlenen liderlerle aşılır.
Ayaklar baş oldu ve buna neden olan da makamı mevkiyi çıkarı düşünen insanlar yüzünden.

ister millet ittifakı ister cumhur ittifakı birini desteklediğini ilk tur seçimi belli olduğu gün yapmalıydı ki biz de bu insanın gelecek için planı vizyonu misyonu var demeliydik.
Kriz anlarında en büyük zarar kararsızlıktır.
Devlet Bahçeli'yi eleştiriyoruz.
Beğenin beğenmeyin, Devlet bahçeli Sinan oğan 'dan daha tutarlı ve istikrarlı.
Hiç olmazsa safını gideceği yeri seçimde belli etti. Doğru veya yanlış bir karar verdi sorumluluğu aldı.
Devlet bahçeli önceki ve şimdiki seçimde ona soruyum, buna soruyum, yazı tura atayım, at pazarlığı yapayım demedi.

Ülkenin durumu ortada ve ülkenin durumuna çareyim diye ortaya çıkan ona buna soracak görüş alacak.
Gerçekten sinirden gülüyorum.
Konudan bağımsız olarak; birileri var ki ağzında olan demokrasi vatan millet Türk Kürt din iman söylemlerini alın geriye koskoca bir hiç kalır.
3-5 kişi hariç, TC siyasi hayatında hiçbir dönem bu kadar lider enflasyonu yaşanmamıştı.
Kimlere kaldık, kimlere oy atmak zorunda kalıyoruz.
Hdpnin pkknının videolarını izleyin eğer inanmıyorsanız, daha geçen gün Ahmet Türk chpyi tehdit etti, kazanırda isteklerimizi yapmazlarsa hesabını verirler diye açın izleyin.
Kendi bileceği iş. Chp nin yaninda yer almasi onu bitirir. Diğer seçenekler arasında erdoganin yaninda yer alirsa kendi hayrina olur , erdoğan çok birşey kaybetmez. Zaten ikinci turu alacak. Çevremde bir kaç koyu chp li bile cumhur ittifakına döndü. Sonuç allahin izniyle belli.
gittiği yeri batıracak nasıl olsa .
.sinan oğan ya bir takım menfaatler karşılığında erdoğan ailesine katılacak.. ya muhalif lider olarak hükümetin hatalarını eleştirecek, erdoğan Son siyasi lider bıkücü olarak,
Has parti numan kurtulmuş,
Demokrat parti süleymwn soylu,
mhp püskevit,
bbp mustafa destici,
Hüdapar zekeriya gibi sinanı da pasifize edecek.
Ancak erdoğan da bir partide o kadar çok farkli grup olması iyi bir şey değil. Bunu zananla görecek.