bugün

türksam başkanıdır. yazdığı bir makaleden kesit;
--spoiler--
abd’nin yönlendirmesi ile bm güvenlik konseyi geçici üyesi türkiye ve brezilya’nın aracılığı ile 17 mayıs 2010 tarihinde iran ile imzalanan nükleer takas anlaşması’nın abd ve müttefiklerini tatmin etmemesi üzerine iran’a aslında bu çalışmalar 17 mayıs tarihli anlaşmadan önce başlamıştı. ilk önce 12-13 nisan 2010 tarihlerinde abd başkanı baracak obama’nın düzenlemiş olduğu “küresel nükleer güvenlik zirvesi ve mayıs ayında yapılan nükleer silahların yayılmasının önlenmesi anlaşması’nın (npt) gözden geçirme konferansı ile i̇ran’a karşı ilk defa bu kadar geniş bir koalisyon kurulmaya başla
--spoiler--
hem karizmatik hem zeki daha ne olsun.
kahve dedikodularını aşmayan bilgilere sahip şahıs. Mısır ve Tunus devrimlerinin arkasında abd'nin olduğunu söyleyerek herkesi güldürmüştür. bu strateji uzmanlığı da yeni para kazanma yöntemi haline geldi.
özellikle dış politika ve ortadoğu alanında değerli makaleleri bulunan kaliteli analist.
mhp nin ığdır vekilliği aday adayı karizmatik, üslubu düzgün ve bilgili bir stratejist/analist.
%36 oy oranıyla birinci olarak ığdır mhp millet vekili olmuştur.
mhp nin ığdır da yüzde 15 olan oy oranını yüzde 34 e taşıyarak il şampiyonu olmasını sağlamış genç vekil. ayrıca türkiye genelinde mhp nin osmaniye den sonra en çok oy oranına sahip olduğu il olmuştur ığdır. kaldı ki osmaniye de oran bir önceki genel seçime göre düşmüş ve il birincisi bu defa akp olmuştur.
ortada çok ciddi bir başarı var. bu ismi hiç duymamıştım daha önce ama seçim sonrası dikkatimi çekti adam. genç, ciddi ve devlet adamlığına yakışır bir tavır göze çarpıyor oğan da. karizması da yerinde. meclisteki performansını merak ediyorum. ama şimdiden bahçeliden daha iyi bir lider olabileceğinin sinyallerini veriyor.

mhp türkiye genelinde yüzde 13, ığdır da yüzde 34 oy almış. ben olsam hiç beklemem liderliği veririm bu adama. ama gel gör ki başkanlık divanına bile girememiş sinan.
başka bir partide olsaydı bu başarısı günlerce tv lerde konuşulurdu. umarım hak ettiği değeri bulur. başarılar diliyorum kendisine.
fikri, argümantasyon açısından kendisi ile mücadele edememiş rasim ozan kütahyalı adlı türk düşmanı, kürtçü provrokatör tarafından "vicdansız" ve "hrant dink'in kâtili" olarak suçlanmış abidir.
twitter hesabında, öğrenci yurtları hakkında toki'yi uyarmak için takipçilerine "toki'nin twitter hesabı yok mu? uyarıcam." diyen bir garip insan.
önümüzdeki yillarda mhp'ye önemli katkilari olacagini umdugum "mhp irkci degildir" diyen mhp igdir milletvekili ve demokratik milliyetci.. sinan ogan ismini birkac yil sonra fazla konusacagiz.. * *.
hocalı katliamı'nın tbmm tarafından bir soykırım olarak tanınması için kanun teklifi veren mhp ığdır milletvekilidir.
mhp ığdır milletvekili ve meclis dışişleri komisyonu üyesi.
görsel
mhp'nin müstakbel genel başkanı. (tabiki bahçeli'nin hakka yürümesinden sonra, maalesef...)
günün birinde mhp'nin başında görmek istediğimiz vekil.

işte o zaman türk düşmanları'nın vay haline...
şu anda habertürk te iktidara ve suriye politikasına, terör olaylarına vazelinsiz giydiren siyasi.
vekil olduğu günden beri çok az konuk edilmesine rağmen tv programlarında dürüstçe ve mertçe eleşitirilerini yapabilen ender mhp adamlarındandır.
şemdinli'de polis özel harekat'ın 30 leş aldığını tweet'iyle müjdelemiş mhp ığdır milletvekilimiz.
kendisini gayet iyi yetiştirdiği görülen bir insan.

işine gelmeyen "kahvehane bilgileri" diyerek söylediklerini ve saptamalarını azımsamaya çalışmaktalar boş yere.
doğru söz hoşumuza gitsin ya da gitmesin, kimin ağzından çıkarsa çıksın, doğru sözdür. önce bir herkesin hakkını teslim edelim ki olaylara ne kadar objektif yaklaşıyoruz bi anlaşılsın. *
söylediklerinde ve türkiye lehine yaklaşımlarında samimi olduğuna nedense kaniyim.

http://www.sinanogan.com/
http://www.sinanogan.com/resimler.aspx?ID=19
"Uluslararası ilişkiler ve Stratejik Analizler Merkezi TÜRKSAM'ın kurucusu ve başkanı olan Sinan OĞAN 1967 Iğdır doğumludur. 1989 yılında Marmara Üniversitesi işletme Fakültesi'nden mezun olmuştur. Aynı üniversitede, 1992 yılında Mali Hukuk/Bankacılık alanında Azerbaycan'da Ekonomik ve Mali Sektörün Yapısal Analizi başlıklı tez ile yüksek lisansını tamamlamıştır. Daha sonra 2009 yılında "Türk iç Politika Faktörlerinin Türkiye'nin Rusya Politikasının Oluşumuna Etkileri" başlıklı teziyle, Moskova Uluslararası ilişkiler Üniversitesi MGIMo'nun Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Bilimi Bölümünden doktora derecesini almıştır.

1992-1998 Yılları arasında Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsünde Araştırma Görevlisi olarak çalışmıştır. Bu görevinde 1993 yılından itibaren Azerbaycan'a görevli olarak gönderilen Sinan OĞAN 1993-2000 yılları arasında Azerbaycan Devlet Ekonomi Üniversitesi Türk Dünyası işletme Fakültesi'nde Öğretim Görevlisi ve Dekan yardımcısı olarak çalışmıştır. 1994-1998 yıları arasında ise eş görevle Azerbaycan'da T.C. Dışişleri Bakanlığı TiKA Temsilcisi olarak çalışmıştır. Bir dönem özel sektörde de çalışan OĞAN 2000 yılında Türkiye'ye dönerek Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi ASAM'da Kafkasya masasında çalışmalarını yürütmüştür. Ardından ASAM Rusya Ukrayna Araştırmaları Masası Başkanlığı yapan Sinan OĞAN 2006 yılında bu kurumdan ayrılarak Kapadokya Meslek Yüksekokulu'nda bir yıl süre ile Dış ilişkilerden Sorumlu Müdür Yardımcılığı görevi yapmıştır.

Sinan OĞAN 2004 yılında halihazırda başkanlığını yaptığı Uluslararası ilişkiler ve Stratejik Analizler Merkezi - TÜRKSAM'ı kurmuştur. Başlangıçta sanal ortamda kurulan ve bu süre içerisinde gelişmesini tamamlayan TÜRKSAM, 2007 yılından itibaren Türkiye'nin en önemli düşünce kuruluşlarından birisi haline gelmiştir.

Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı Yayınları arasında 1992 yılında çıkan Azerbaycan isimli kitabının yanı sıra, 2003 yılında Rusya'da Siyaset ve Oligarşi isimli kitabı ile 2006 yılında yayınlanan Turuncu Devrimler isimli kitabı mevcuttur. Sinan OĞAN'ın Türk Dış Politikası, Rusya, Kafkasya, Orta Asya, Türk Dünyası, Enerji, Ermeni Sorunu, Afganistan, iran, Terör ve Türkiye'nin güncel sorunları konularında beş yüzden fazla Türkçe, Rusça ve ingilizce makale ve değerlendirmeleri yayımlanmıştır. Sinan OĞAN değerlendirmelerini başta TÜRKSAM’ın web sayfası olmak üzere birçok Türk ve yabancı sitelerde, haber ajanslarında, gazete ve bilimsel dergilerde yayınlatmaya devam etmektedir.

Birçok ulusal ve yabancı televizyon ve radyolarda dış politika, Türk dış politikası ve Türkiye'nin güncel sorunları üzerine değerlendirmeler yapmaktadır. 1992 yılında Türk Dünyasının Sorunları ve Çözüm Yolları, isimli çalışması ile Milliyet Gazetesi Sosyal Bilimler Ödülünü ve 1993 yılı Marmara Üniversitesi'nin ise Akademik Üstün Başarı Ödülünü almıştır. Ekoavrasya Derneği'nden Türk Dünyasına Hizmet Ödülü ve Oğuz Boyu Kültür Dernekleri Federasyonu tarafından da Onurluluk ödülüne layık görülmüştür. 6 Temmuz 2011 tarihinde Azerbaycan Devlet Başkanı ilham ALiYEV tarafından Devlet Nişanı (Tereggi Medalı) ile taltif edilmiştir.

Sinan OĞAN 2009 yılından beri dünyanın alanında en önemli 40 uzmanının iştiraki ile gerçekleştirilen bölgenin en önemli düşünce kulübü Valdai Formu katılımcısıdır.

ileri düzeyde Rusça ve akademik düzeyde ingilizce bilmektedir. Yurtiçi ve yurtdışında uzmanlık alanı ile ilgili konferanslar, seminerler vermekte ve bilimsel toplantılara katılmakta ve birçok ulusal ve uluslararası projeleri yürütmektedir.

12 Haziran 2011 seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi'nden 24. dönem Iğdır Milletvekili seçilmiştir. Meclis Anayasa Komisyonu ve Dışişleri Komisyonu üyeliklerine seçilmiştir".

Sinan OĞAN'ın Resmi Facebook sayfası:
http://www.facebook.com/sinanogan.com.tr
mhp içindeki en bağımsızlıkçı, en anti-akp'ci vekil. avrasyacılık tezlerinin savunucularındandır. kendisi şu anda, teskere konusunda mhp yönetimiyle ters düşeceği izlenimi vermektedir.
ığdır lıdır, hemşehrimdir.
milliyetçi hareketin gelecekte genel başkanı olabilecek kapasiteye sahip gerçek bir türk aydınıdır.türk milliyetçilerinin ve ülkücülerin arasında bulunması bizleri oldukça memnun etmişdir.
http://www.tbmmtv.gov.tr/ de konuşuyor.
mhp'de aldığı oyu sonuna kadar hak eden vekildir. mhp'deki tek aklı başında adamdır ayrıca. dik duruşunun devamını dilerim.
meclisin en çalışkan vekillerinden biridir. düşmanın bağrına ok gibi saplanan sözleri nedeniyle
akepe'liler pek hazetmezler kendisinden. onlarca tartışma programını izledim,
daha bir tartışmada cevap veremediğine rastlamadım. genelde aklı ve bilgisiyle karşşısındakileri mat eder.
çok farklı bir havası var.

tahmin ediyorum ki; mhp'nin gelecekteki lideri olacaktır.
o kadar tutralı konuşuyor ki, bazen karşısındakilerin tavrı, onun nasıl bir etkili konuşma
ecerisine sahip bir siyasetçi olduğunu gözler önüne seriyor.

not: bugün okan ünitersitesinde abbas güçlü ile genç bakış'a konuk olacakmış, bu program izlenir.