bugün

ak parti'nin muhteşem icraatlarından biridir. 25 yaşın üzerindeyseniz ve hala öğrenciyseniz yandınız demektir.

--spoiler--
Ne sigorta ne de yeşil kartı olan 1.7 milyon kişiye son çağrı. 1 ay içinde Sosyal Güvenlik Kurumu'na başvurmazlar ise ayda 213 lira sağlık primi ödemek zorunda kalacaklar.
--spoiler--

http://www.gercekgundem.com/?p=429819&com=all
Onların hepsi geçen seçimde akp'ye oy verdiler, önümüzdeki seçimde de akp'ye verecekler.

Sorun yok yani.
sen sok g.tümüze ben çıkarır oyumu yine sana veririm zihniyetindeki insanların sevineceği dayatmadır. (bkz: ay ben buna veririm)
yeni bir güncellemedir.
neden yapıldığı hakkında yorum yapmanın gerçekten güç olduğu, saçmalığın daniskasıdır. ulan ben bu memleketin bir ferdiysem neden sigortam yok diye para ödemek zorundayım. tedavi olunca da para vericem, sigortalı olmazsam da.*
-her şeyden önce sigortalı olmak nedir kardeşim?
sigortam yok. dediler ki üniversitenin tıp fakültesinde ücretsiz tedavi olunabiliyormuş. nedir ne değildir araştırdım. abartısız 20 tane evrak istiyorlar. annenin sigorta, emekli sandğı veya yeşil kartı olmadığına dair belge, babanın sigorta, emekli sandığı, yeşil kartı olmadığına dair belge, yok dedenin, yok kardeşinin, yok amcanın. e.a. yani.* hasta da olmayalım memlekette. size yemin ediyorum kendimi geliştirdim. hangi hastalığa hangi ilaç iyi geliyor öğrendim. kendi kendime bakıyorum.*
türkiyede sosyal güvenlik sisteminin nerelere geldiğinin göstergesidir. avrupada sosyal güvenlik politikasındaki ufacık bir sapma ya da daha liberal politikalara yöneliş iktidar değiştirir. hatta bırakın iktidar değiştirmeyi o partiyi bir daha çıkmamak üzere tarihin karanlık sayfalarına gömer. bizde seçmen oyu tayyip in fırça bıyıklarına mı veriyor nedir.
- gelir testi yabtım.
- eee?
- seni şu kadar gelire sahipsin diye kabul ediyorum, prim borcun da aylık şu kadar. itiraz hakkın yok. istemiyorum deme şansın yok. ödemezsen neyin var neyin yok haciz ederim borcuna karşılık.
- hangi borç?
- genel sağlık sigortası prim borcun.
- iyi de ben bu sigortayı talep etmedim ki. belki istemiyorum?
kyk'da kredi alan öğrencileri düşünce içine sokmuş olaydır. zaten kyk'yi ödeyebilmek için mutlak olarak işe girmeleri gerekmekte olan öğrencilerin bir de zorunlu olarak ödemesi gereken sigortayı karşılayabilmesi için illaki işe girmesi gerekmekte ve kendini ne iş olsa yaparımcılığa atacaktır..

yahu her şeyi geçtim bir insana zorunlu para ödettirmek nedir allah'ın belaları. allah sizin belanızı versin be.
O kadar vekilin maaş artışını, ekstra daışman ücretini vb. bir şekilde kopmpanse etmeleri gerekiyordu.
ülkeyi terk etme nedeni.
ak partinin yaptığı en güzel şey sağlık alanındaki değişimlerdir diye sevinenlerin hayal kırıklığına uğrayacağı durumdur.
daha önce 18 yaş altındaki tüm insanlar prim ödeyen ssk'lılarla aynı olanaklara sahip oluyor, hastanelerden aynı şekilde hizmet alabiliyordu. bundan sonra sigortası olmayan aile çocuğuna sağlık hizmetini parayla satın alacak. işin özeti 18 yaş altına bedava sağlık hizmeti almak, ekran koruyucusu gibiydi.
edit:imla
Ne kadar zeki bir millet olduğumuzu dünyaya kanıtlayan gelişme. Dünya bize gülüyordur şimdi.
Geçenlerde annemin arayıp böyle böyle bir şey varmış oğlum git bir bak dedikten sonra pek de ciddiye almayarak olmaz öyle şey hesabı tamam deyip geçiştirdiğim lakin an itibariyle ciddi ciddi uygulamaya konulmaya çalışıldığını gördüğüm saçmalıktır.

Resmen ve açık seçik olarak kafa vergisidir bu. Bir insan gelir vergisi öder, tükettiğinin vergisini öder, lüks tüketimin vergisini öder, ekmeğin hatta suyun vergisini öder de amınakoyim gelir olmadan yaşamanın vergisi mi ödenir lan? Bugün sikseler benden o parayı alamazlar çünkü işsizim. 3 ay 5 ay 10 ay daha işsiz dolaşsam veya lan dur bir yüksek lisans yapayım desem, kadro alamadan doktora yapayım desem 2-3 yıl daha işsizim. E amınakoyim orada biriken para götüme giren şemsiye olarak gelecekteki hayatımı ipotek altına alacak. MOrtgage mi lan bu? mortgagede hiç olmazsa elinde bir mal olur, bunda o da yok. Özellikle de 7-8 yıldan beri doktor yüzü görmemiş adamım oğlum. Ki bu 7 yılın büyük çoğunluğunda zaten ailem üzerinden sigortalıydım yani ben hiçbir şekilde devletten hiçbir karşılığını almadan belki birgün hasta olurum diye babam benim adıma dünyanın parasını ödedi lan ( ki hayatım boyunca doktora gitmem 2-3 kereden fazla değildir, en son aşı harici iğnemi 8 yaşımda oldum kendimi bildim bileli de antibiyotik almadım). Yaşamak için zaten bankalara onlara bunlara kredi kartıyla borç yapıyoruz, şimdi bir de hasta olmamamıza rağmen prim borcu girecek bir tarafımıza. Deprem vergilerini yollara yatıran bu şerefsiz hükümet, bizden aldığı primleri de bir de kimbilir nerelere yatıracak. ilerde hasta olunca da artık boktan hastanelerde, adam gibi eğitim alamamış yüzlerce kişilik sınıflarda veya yeni açılmış ama donanımsız üniversitelerde öğretim görmüş işinin ehli olmayan doktorlar tarafından, en dandik ilaçlarla, en dandik tedaviyi alırız deprem mağdurlarının açıkta kalamsı gibi.

bu konuda devletin şerefsiz hükümet tarafından kasasının boşaltımasının yanısıra hükümetin bir diğer amacı da 300-500 demeden insanları düşük ücretle çalışmaya itmektir. Çalışmazsan ayda bilmem kaç yüz lira ceza keseriz! ha deyip asgari ücrete çalışmaya itmektir. artık böyle bir yasa gerçekten uygulanır ve akılsız seçmenler ve halk da gereken tepkiyi göstermezse maaşların büyük çoğunluğunun asgari ücrete çekildiğini de görürüz.

ek: eksile eksile çalışıyorsan inşallah işsiz kalırsın, daha öğrenciysen ve tuzun kuruysa da inşallah iş bulamazsın. sen bilmezsin üç kuruş paraya günde 15 saat haftanın 7 günü gecen gündüzün olmadan çalışmayı.
Uludağ Sözlük yazarlarının ciddiye almadığı dayatmadır. Yalnızca 18 entry ile ne kadar gündemi, hayatı, olan-biteni takip ettiği ortada olan sevgili yazarlar Türk kızı, facebook iletileri, parfüm markaları, futbol takımları ile uğraşa dursun; Tayyip ve tayfası toplumun dibine dinamit koymaktadır şu an.
hiç kimsenin takmayacağı dayatmadır. hiç kimse ödemeyince babayı alıyorlarmış diye duydum.
türk vatandaşı olmayı bile paralı yaptılar ama türkiye vatandaşı olmanın ne katkısı var?
(bkz: yetmez ama evet)
"yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır" dediler, adalet ve sosyal alanlarda açık açık canınıza okuyacağız dediler. halk da "yetmez ama evet" dedi. hâla da diyor, zira toplumun hiçbir kesiminde elle tutulur, göz ile görünür bir tepki yok. Millet hâla popçuların, topçuların, hacıların, hocaların, yalanlarla ve düzenbazlıklarla yaratılmış suni gündemlerin peşinde. faşist bir dikta rejimi üzerimize çöküyor, döte ne giriyor kimse farkında değil. az bile yapıyorlar.
(bkz: haydi bir daha hedef 2023)
yaşanmaz bu ülkede abicim. (bkz: ustalık dönemi)
25 yaşında bir evladın yükümlülüğü gönüllülük esasıyla ailesindedir. ailenin o çocuğa bakma zorunluluğu yoktur. 18 yaşını aşmış reşit bir adam, işsiz olduğu halde, sağlık sigorta primi zamazingosunu emekli ana babasına ödettirir mi? aile ödemeye mecbur mu? bu nasıl sosyal devlet? yemin ediyorum avrupa'da bir ülkede olsa çıkacak olayların haddi hesabı olmaz.
sigortalı olmayanların genel sağlık sigortasından yararlanmaları için başvuru yapmaları gerekmektedir 25 yaş üstü öğrenciler buna dahil eğer başvuru yapmazsan gelir sahibi olduğun varsayılacak ve sigorta primi ödemen gerekecek işte bu 213 tl ödemen gereken o prim.
saçmadır, diğer ülkeler genç nüfus konusunda sıkıntılı durumda iken, bizim ülkemiz bu genç nüfusa olabildiğince yüklenmektedir, nankörlüktür.
at gözlüklülerin, sabit düşüncelilerin, '' iyi ya ekonomi gelişir. '' diye yorum yapabilecekleri yeni uygulama. saçmalıktır.
rantdır bu rant.