bugün

entry'ler (113)

türban allah ın emridir

her insanda akıl var bırakın herkes aklını kullansın ne giyeceğine kendisi karar versin bu çağda illa türban giyeceksin dediğinde sokaklarda görülen başta türban altta kot veyahutta değişik değişik kadınlar görürsünüz allah'ın işi kalmadı kadınların giyimini mi belirledi.

marksizm vs kapitalizm

eşitlik ve özgürlük noktasında çatışmaları daha da bir kayda değer iki düzen.

hepiniz ermenisiniz hepiniz piçsiniz

fikir zikir söylemini bir kez daha ispatlayan pankart, hiç mi öğrenmediniz protesto nasıl yapılır ne tür sloganlar atılır kıt beyinliler topluluğu.

dini bayramlarda eve arabistan bayrağı asmak

arabistan adında bir devlet olmadığından olmayan bir bayrak nasıl asılır.

pkk yı bitirmenin yolu

kürtlerin kökünü kazıyın biter mesele ne kadar kolay değil mi yazmak.

islam

islam artık tarihin çöp sepetinde yerini alma zamanı geldiği halde inadına direnen ve iş bu direnişi gereği terör estirmekle suçlanan bir din.

hayata yeniden başlamak için gerekenler

öncelikle ölmek gerk.

edit : sıkıysa bir daha başla.

hasan sabbah

hakkında bolca spekülasyon yapılan hayatı istediği gibi yönlendirmeye çalışan ilginç bir adam.

kızların sevişmeme nedenleri

sevişmeye değer erkek bulamamalarından olsa gerek.

12 eylül öncesi ile ilgili yalanlar

12 eylül öncesi ile ilgili yalanlardır. ilk sırada tabi ki 12 eylül öncesinde sağ sol çatışması yaşanıyordu yalanı olur ki bu yalan toplumumuzda insanların depolitize olmasını sağlamak ve tabi ki darbeyi halk nezdinde meşru kılmak için çokça söylenmektedir. bu yalana genelde eski sağ çevreler sahip çıkar, arkadan hepimiz memleketin iyiliğini istiyorduk sözcüğü eklenir. 12 eylül sonrasında doğan nesiller bu yalan ve bu yalanla beraber geliştirilen çeşitli uygulamalar sonucunda bugün politikaya hiç de sıcak bakmamaktadır, bu sinir bozucu bir durum koca üniversitede iki laf edecek adam bulamıyorum. el feneri ile gündüz vakti adam aramaya çıkacağım bu gidişle. akılları fikirleri cinsel mevzular hoş burada da durum pek farklı değil.

türkiye deki aydınların genelde solcu olması

aydın olmak sol fikirleri taşımakla mümkün olur, sağ fikirlere sahip olup da nasıl aydın olunabilir ki.

edit: aydın olmak sadece bilgili olmak değil ileri görüşlü olmayı da gerektirir.

iyi üniversitelerin genelde solcu olması

az biraz hayatı sorgulama becerisi gösteren herkes sol fikirlere meyil eder de ondan.

dandanakan savaşının tarihini bilmeyen insan

bilmemek ayıp değil öğreniyoruz işte.

alışamadım

1980 darbesini protesto amaçlı kullanılan slogan genellikle dev-yol kullanırdı bu sloganı.

yakışıklı zeki kültürlü ve yalnız erkek

vardır efem vardır, dibe vurmaya meyil eden tiplerdir hayatla ilgili çeşitli sorunları vardır anlayışla karşılamak, kendisine zaman vermek gerekir. neden bu kadar emin konuşuyorsun derseniz o tiplerden biriyim de ondan.

edit : övünülecek bir tarafı da yoktur.

ibo kar

uçlarda gezmeyecek kadar sakin hemen hemen tüm ideolojik yaklaşımlardan azat fikirlerine bağlı kalmak adına kılıç sırtında yürümeyi seçen bir yazar tanımlaması kanımca yeterli olur.

atatürk ülkeyi tek başına mı kurtardı

yo ben de vardım ama hakkımı yediler.

gayrımüslimin faşist bir tanımlama olması

başka inançları da kendi inancı üzerinden tanımlama hali sözün kısası henüz müslüman olmamış olan potansiyel müslüman olarak da anlaşılabilir.

eskiden maddiyatçıydım maddiyatım yoktu

tamamı şu şekilde olan söz öbeği; eskiden maddiyatçıydım maddiyatım yoktu, şimdi maneviyatçı oldum maddiyatım çoğaldı. belli kesimleri anlatmak için kullanılabilecek bir sözdür, derin ve çok yönlü anlamları vardır anlat anlatabildiğin kadar.

uludağ sözlük

toplumda oluşan şizofrenik havayı sansürsüz yansıtan sözlük.