bugün

uzun yıllar kullandım. en büyük korkum bir gün doktorun bana, artık istediğini yiyebilir içebilirsin demesi. işte bu yüzden bıraktım. o söz artık her şeyin geç olduğuna delalet.
yine yeni yeniden başladığım eylem. hadi bakalım.
Çok zor eylemdir. içmesi ayrı derttir, bırakması ayrı derttir. Lanet ettirmiştir.
tez zamanda yapmam gerektiğini son 10 yıldır bildiğim ama bir türlü muvakkat olamadığım durum...
Lafla olmaz. Tedavi merkezleri var, akupunktur var bir sürü yöntemi var.
Hep denediğim hep yenildiğim.
ben içmiyorum ama içenlere tavsiyem yaşamak istiyorsanız kendinizi zehirlemeyin.
Benim müdürüm bıraktı amk! Bi sene oluyo, iki seans gittim bana yetti, irade meselesi diyo, kesin sikip kayda aldılar tehdit ettiler götvereni, günde 3 paket içiyodu, bi insan dürüm yerken sigara içebilir mi la bi yandan, öyle bi tiryakiydi, gerisini sen düşün.
Bir insanın sağlık anlamında kendisine saygı göstermesi demektir.
Bizim arkadaş bir yere gitti. Sigarayı artık ağzına bile sürmüyor. Geçen merak ettim sordum ne oldu nasıl bıraktın diye. Konuşmadı anlatmadi. Sanırım sikip görüntüsünü kaydetmisler icersende yayınların demişler hissiyatı uyandırdı bende.
Babamın yapması gereken şey.
"Ben beş yüz defa bıraktım" cümlesindeki gibi olmamak kaydıyla güzel bir karardır.
Denendi ve test edildi bırakılmıyormuş, denemeyin. *
imkansız bir durumdur. Ne kadar içmezseniz içmeyin; beş on yıl fark etmez… yine bir buhran anında sigara içerken buluyorsunuz kendinizi.
1.5 sene hiç içmedim ama aklımdan da hiç çıkmadı
Sonra başladım işte.
15 yıllık beraberliğimiz 6 gün önce bitti, bildiğin manitadan ayrılmak gibi, arada hani bir mesaj atsam ya da arasam da sesini duysam tiplerine girdiğiniz olur ya, aynı şekilde ulan bir tane yaksam mı diye düşündüğüm oluyor ama sakızdı, çerezdi idare ediyorum ve içmiyorum....

Bakın sigarayı bırakmak zor değil ama kolay da değil, hele böyle uzun geçmişiniz varsa baya sıkıntılı bir süreç, inşallah bu şekilde devam ederiz...

görsel
kent slim black içiliyor ve paketi 25 lira olmuş.
filtre kullanarak içilen sigara ve bazen günde 1.5 paketi buluyor. sigara ve filtre parası ayda en az 1000 tl sigara parası tutuyor.
şimdilik sağlık açısından bir sorun yok.
çok şükür alamama durumu da yok.
bunun için sigarayı bırakmak şimdilik düşünülmüyor.

unutmadan en az ayda 750 lira sırf sigara yüzünden vergi ödüyorum.
ve devlet aldığı vergi yüzünden bana teşekkür edeceğine benim cafe lokanta bar vb yerlerde sigara içmemi yasaklıyor.
sn. devletçiğim, sana bu vergiyi ödüyorsam ve sigara sağlığa zararlı ise ki; sigara içmeyenlerin sağlığını düşünüyorsan benim sigara içmem için avm sinema lokanta bar cafelere özel alan yaptırman lazım değil mi?

unutmadan; bu sigara içme alanlarının maliyetini de sana verdiğim vergilerden yaptırman lazım. bunun maliyetini esnafa iş yerine yıkma.

bir yükümlülüğün kanunun yasal olması değil, adil olması önemlidir.
eğer adil bir yasa kanun olursa herkes ona uyar ve uymayanları da devletten önce halk toplum o kanuna uymayanları uydurur.
Bunu içen cahiller varmı hala.. ilkelliktir çomarlıktır.
kolay rehavete kapılırız ve genelde güzel ihtimalleri düşünürüz ne yazık ki. çok insan tanıdım, sağlıklı şekilde sigara içiyorlardı. düşünsene bir sene sonra hastalık vuruyor ve keşke geçen yıl bıraksaydım, belki hasta olmazdım diyorsun. efkarımdan içiyordum ama bu daha kötüymüş diyorsun. yapmayın, etmeyin.
sigarayı bıraktığım gün 20 şubat pazar 2022
öyle ya da böyle çeşitli sebeplerle sağlık sorunlarıyla beraber sigarayı bırakmaya karar vermiş bulunuyorum
gerek gittiğim diş hekimleri gerek diğer hekimler sigarayı bırakmam hususunda güçlü telkinlerde bulunmaktadır.
daha iyi bir karar olamaz. tebrikler.
sağlıksal açıdan iyi bir eylemdir. sigara bağımlısı olmaktan kurtulursunuz.
Bırakmak istiyorum. Öksürüğümün nedeni kesinlikle sigaradır, her bahar yaşadığım x solunum yolu enfeksiyonum sigara nedeniyle kötüleşmektedir, az biraz koşunca nefes nefese kalmaktayım, cildim kötüleşti, sesim hırıltılı oldu, maddi olarak ayda 600 700 lira sigaraya gidiyor.

Düşününce her şeyi sigara ile bağdaştırmışım. Makyaj yaparken, ders çalışırken, yemekten sonra, kahve ile. Hep bi aktivite ile. Atıyorum bi nikotin açlığını gidersem tamam ama oturup ardarda 5 sigara ile olmuyor bu. Artık yoruldum, geceleri resmen hırıltılı bi şekilde nefes alıyorum.

Babamla, annemle konuştum. Dedim bırakalım bunu. Gerekirse sigara bırakma polikliniklerine gideriz, destek alırız. inşallah bırakırız.

Nikotin açlığı denilen olay 2 3 hafta sürüyormuş. Sonra beyine kalıyor iş. Gerekirse arkadaşlarım ile buluşmayacağım, ablamın yanına gitmeyeceğim. Ya da arkadaşlarla buluştuğumda en fazla bi tane içeceğim otlakçılık yapıp. ikinci sigaramı kimse vermeyecek, tembihleyeceğim herkesi.
Bu konuda sigarayı bırakmış olanlardan yardım alabilirim, ya da benim gibi sigarayı bırakmayı isteyenle birbirimize destek olabiliriz.

Gazamız mübarek ola.
hap barabar yanındayız, başlamak yaolun yarısıdır.
aertık yapılması gerekeen hareket.