bugün

entry'ler (262)

kız kardeşin poposuna bakılınca gurur duymak

Enteresandır. Ayrıca onun adı çağdaşlık değildir. Belli ki hemcinslerini pek tanıyamamış yazar arkadaş. Herkes istediğini giyinip kuşansın ona lafım yok fakat etraftaki abazalara karşı da biraz tedbirli olup kardeşini daha dikkatli olması konusunda uyarmak lazım. Tacizi tecavüzü vay efendim etek giymeseydi, vay efendim tayt giymeseydi kılıfına sığdırdıkları için midir bilmem ama yine de çağdaşlığın tam karşılığının bu olmadığına eminim.

savaşa hazır mısınız

Olmaması gereken hadisedir. asker olucam olm 1 ay sonra demeyin öyle şeyler.

19 mart 2015 roma fiorentina maçı

bir kuponda ms 2 bir kuponda üst verdiğim karşılaşma. iyi gidiyor iyi.

Edit: üst oldu zaten.

19 mart 2015 beşiktaş club brugge maçı

Tek farklı Beşiktaş galibiyeti beklediğim uefa avrupa ligi son 16 rövanş karşılaşmasıdır.

Ayrıca iddaacılara, paylaşacağım linkteki maçları değerlendirmelerini tavsiye ederim. Bana mantıklı geldi şahsen.

http://www.iddaagundem.com/?p=644

domatessiz soğansız hıyarsız çoban salatası

Çobandır o.

anadolu da kürt varlığı 5000 yıl önce başladı

evet tabi zaten kürtler ilk insandır. Hala ilk insanlar amk nato kafa nato mermer.

13 mart 2015 olympiakos fenerbahçe ülker maçı

Goudelock 'ın yine estirdiği maçtır. Beni benden alan üçlükleriyle en büyük katkıyı sağlamıştır. Tebrikler Fenerbahçem.

ikibinliyim

Sözlükte olmasa da gerçek hayatta aramızda nesil farkı olan genç yazar kardeşimdir. bana böyle Hoşgeldin yapmadı kimse kıymetini bil. Öptüm gözlerinden..

ankara nın bu gece çok soğuk olması

Depdevrik bir cümleden oluşan konu başlığıdır. Soğuktan beyin fonksiyonları durmuş arkadaşın bi el atın düzeltelim gençler..

5000 yıl sonra üç büyük dinin durumu

"kaynak götüm"cülerin başlığıdır. lan bırakın bu işleri, en fazla 50-60 yıl daha yaşayacaksın zaten bundan sonra. hayatını nasıl güzel yaşayabilirsin, aslında istediğin şeyler neler? bunları bir düşün, cevapla ondan sonra dinlerin geleceğine kafa yorarsın.

gecenin 4 ünde gitar çalmak

4. kattaki pezevengi kapıma getirebilecek bir eylemdir. ibne üşenmeden geliyor, daraldığı yerde polisi arıyor. Sonra sanat niye gelişmiyor. Gelişmez tabi amk.

Not: 5. katta oturuyorum bu arada..

midye bira

Hiç bir zaman aynı anda tüketemediğim ikilidir. Hayır yanlış olmasın ikisini de ayrı ayrı severim ama midye gördüğüm zaman başka bir yaratığa dönüşüyorum ben. Midye bitecek üzerine bira gömücem olayım o. Bu sebepten mütevellit oraya gelirsem hepimize yetmez yazar kardeşim. Afiyet olsun size.*

sözlük yazarlarının uykusuz kalma rekorları

39 saattir. O da zar zor dayandığım bir süreçti ve üzerine 2 pit stopla 21 saat uyku yapıştırdım.

atilla taş ın gözaltına alınması

çökelek lobisinin işidir.

atatürk geri dönse söyleyeceği ilk söz

Mına koymuşsunuz memleketin!

atatürk ün islama zararları

Objektif olmayan karalama kampanyasıdır.

Halifetin ilgasına ve Hanedan-ı Osmani'nin Türkiye Cumhuriyeti Memalik-i Haricine Çıkarılmasına Dair Kanun Maddesi'ne göre halifeliğin kaldırılmasının asıl nedenleri:

1-Halifeliğin birleştirici bir fonksiyonu olması gerekirken bu durum tarihte pratik olarak başarılmamıştır. Çoğu zaman birkaç yerde birden fazla hilafet görülmüştü. Örneğin, Osmanlı'nın hilafetini bazı devletler tanımamış ve kendi halifeliklerini ilan etmişlerdir.

2-Tüm bu sebeplere ilave olarak halifeliğin sembolik bir makam ya da bir dini liderlik makamı olması gerekirken devlet karşısında siyasi bir güç olmaya başlaması, Türkiye Cumhuriyeti açısından ileride doğabilecek büyük sorunların habercisi niteliğindeydi.

3-En önemli sebepleri ise halife mevcut oldukça Türkiye Cumhuriyeti'nde yapılması zorunlu olan sosyal ve laik karakterdeki inkılapların yapılamayacağı idi.

Maddenin kabulu ile, ileride saltanat ve halifelik iddiasında bulunmamaları için hanedan üyelerinin yurt dışına çıkmaları kararlaştırılmıştır. (3 Mart 1924)

Bunun haricinde Mustafa Kemal Atatürk'ün osmanlı imparatorluğu'nu yıktığı tezine gelirsek ;

Osmanlı imparatorluğu'nun Yıkılışını 2 başlıkta toplayabiliriz.

iç Nedenler:

a.Devlet idaresinin bozulması
b.Osmanlı toprak sisteminin bozulması
c.Yeniçeri ocağının bozulması
d.Medrese ve eğitim sisteminin bozulması
e.Adliye mekanizmasının çöküşü
f.Kapitülasyonlar
g.Osmanlının batı gelişmelerine yetersizliği
h.Toplum yapısı ve gayrimüslimler

Dış Nedenler:

B.DIŞ SEBEPLER
a.Osmanlı devletinin jeopolitik konumu
b.Şark meselesi
c.Büyük devletlerin Osmanlı üzerindeki emelleri

Her bir başlığı ayrı ayrı anlatmaya gerek yok, zira ezelden beri osmanlı tarihinde gösterilen şeyler. Tüm bu nedenlere bağlı olarak, Çok uluslu ve geniş topraklara sahip olan Osmanlı'nın dış mihraklar tarafından istanbul'a sıkıştırılması yıkılışı beraberinde getirmiştir.

Kaynakça:
http://benimtarihimleben....yikilis-sebepleri/3646039
Halifetin ilgasına ve Hanedan-ı Osmani'nin Türkiye Cumhuriyeti Memalik-i Haricine Çıkarılmasına Dair Kanun Maddesi (3 Mart 1924)

Şimdi, peçeteden kendi imkanlarıyla var olmaya çalışan, bu başlığı açıp eblek eblek " atatürk osmanlıyı yıkmıştır hülooğğğ." diyen yazar parçası neye göre bu kanılara varmıştır? Lütfen cevabını versin!

Edit: atmıklı peçete yazar, başlığı bırakıp kaçmış.

karamanoğulları

Atalarımın devletidir.

Ne hikmettir ki, Türk Devlet geleneğinin Selçuklu varisliğini üstlenmiş, resmi dili farsça'yı kaldırıp türkçe olarak kabul etmiş bu milli ruhu yaşatan bu yüce türk devletini, arapçı osmanlı beyliği ezelden beri yıkmak istemiş. Ayrıca, yalnızca balkanlara dağıtılmamıştır. anadolunun ( özellikle iç anadolunun ) doğusunda da kökeni karamanoğulları beyliğine dayanan birçok insana denk gelebilirsiniz. Hoş onlar kendilerini osmanlı tebaası zannediyorlar orası ayrı.

carlos arroyo nun gs den ayrılması

Finansal durumlarla ilişkilendirilmiş bir ayrılıktır. Geçmiş olsun en sağlam oyuncularından biri gitti Galatasaray'ın.

allah yerine tanrı diyen herkes hilafsız ipnedir

Eğitim şart.

bir fenerbahçeli olarak beşiktaş ı tebrik etmek

Olgun bir davranıştır.

Helal olsun beşiktaş'a mükemmel bir gurur yaşattı bizlere. Deliler gibi sevindim bağıra çağıra. Böyle güzel hisleri pendikspor yaşatsın ona da böyle sevinirim. Ayakta alkışlıyorum beşiktaş'ı, beşiktaş taraftarlarını ve bu başarıyı paylaşma erdemi gösteren ülkemin güzel insanlarını.

Not: fenerbahçe'liyim