bugün

bir dostunuza küçük bir şaka yapabilmenize imkan sağlayan tuştur.
kullanacağı bilgisayarın shift tuşunu kaldırıp içine tuşu basılı tutacak ufak bir cisim yerleştirin. daha sonra kullanıcı id ve parolasını kullanacağı sosyal ağ ve diğer sitelere girerken ki halini keyifle izleyebilirsiniz.
ergen tuşudur. eğer bir yerde shift tuşu porsumuş bi klavye görürsen bil ki o bir ergene aittir.

(bkz: bir büyük bir küçük yazmak)

tuştan soğudum amk caps lock kullanıyorum artık.
çağrı merkezınde calısırken bı arayan sızın shiftiniz kaca kadar demiştide mal gibi kalmıstım, klavyedeki shiftin işlevlerinden bi anlam cıkarmaya calısırken adam yanı vardıyanız deyınce jeton düştü.ya kardeşim bu kelimenin türkçesi yok mu ya da ingilizcesini söyleyip artistlik mi yapıyorsun ya da sanane lan benim vadiyamdan fazla mesai yapcam sana ne giriyo.
hafif kayma= shift, sert ve daha belirgin kayma= drift.
bilgisayar için arabadaki debriyaj görevini üstlenen tuştur kanımca.
need for speed serisinin son halkası. grafilkeri ve sesleri ile gerçek yarışı odanıza getiriyor. need for speed
bu tuş basılıyken, mirc programında, o sırada bulunduğunuz bir kanala veya muhabbete olduğunuz bir kişinin nickine tıklarsanız; o kanaldan çıkarsınız yahut kişiyle muhabbet penceresini kapatmış olursunuz.
klavye üzerinde en çok fonksyonu olan tuşlardan biri.
-elinizi basık tutarak istediğiniz satırı şeçebilirsiniz
-elinizi basık tutarak büyük harf/küçük harf fonksyonlarını kullanabilirsiniz.
-elinizi basık tutarak bir link tıklarsanız farklı bir pencerede açabilirsiniz.
vb...
daha cok otelcilik sektorunde kullanılan, calısma saatlerini gosteren sey.
24 saat çalışılması gereken iş yerlerinde günün çeşitli saatlerine göre belirlenmiş genelde günü üç parçaya* ayıran sistem, vardiya.
RENAULT VE NiSSAN'IN ceo'su carlos Ghosn un * kariyer basamaklarını yükselmesini anlattığı kitabının adıdır.
bu tuşa, arka arkaya bir kaç defa basıldığında pc UFAK BiR ses çıkarır ve default olarak sticky keys uyarı ekranı çıkar.
tab tuşu ile basılırsa tab'ın yaptığı alt satıra geçme işleminin tersini yapar.
(ing.) vardiya, değişme, taşınma, vites değiştirme
sağ shift'e 8 saniyeden uzun bir müddet basıldıgında süzme tuşları* devreye girer.
tek başına kullanıldığında herhangi bir görevi olmayan tuş. klavye üzerindeki ikinci karakterleri yazmayı sağlar.
klavyede left ve right olmak üzere 2 tane bulunur.
(bkz: blue shift)
klavyede bulunan, basılı tutulup bir harfe basıldıgında * büyük veya * küçük karakter çıkmasını sağlayan tuştur.
güncel Önemli Başlıklar