Sir Arthur Conan Doyle tarafından yaratılan dahi dedektif. Ayrıca biri ingiliz biri Amerikan yapım olmak üzere 2 dizisi mevcuttur : (bkz: Sherlock) (bkz: Elementary). ingiliz yapımı favorimdir.
görsel
güzel dizidir. sezon kopuklukları ve bölümlerin aşırı uzun olması yer yer bunaltsa da yine de güzeldir.
dizi değil karakterdir. dizi olan direkt sherlock'tur.
dizisi güzeldir.. ama filmi bin kat daha güzeldir.. yani dizi, filmin yanından bile geçemez.
dizisi güzeldir.. ve filminden bin kat daha güzeldir. yani film, dizinin yanından bile geçemez.
Kendine has dedektiflik yöntemleri ve biraz umursamaz tavırları yazıldığı dönemde farklı bir soluk getirdiği için ilgi görmüştür. Birçok hikayesi vardır ve günümüzde filmleri, dizisi de çekilmektedir. Türkiyede de tanıdıktır ve kapı numarası olan 221B adlı bir polisiye dergi de çıkmaktadır.
Herkes farklı düşünebilir tabii ama ben robert downey jr dolayısıyla filmini dizisine tercih ederim.
bölümlerin uzun sezonların kısa olması seriye ayrı bir güzellik katsa da zaman zaman bunaltan dizidir. başroldeki herif yeter.
Uyuşturucu kullanan kitap karakteri yanlış hatırlamıyorsam.
Kitapları da okunmalıdır. Kafada hayal kurmak anı canlandırmak da çok zevkli. Ha film vs dizi dersek dizi alır bence.
La olm bu kadar entry girilir mi bir günde, yeni bölümü çıktı sandım.
Robert Downey jnr. Oynadigi 2 serisi olan sevdigim bi film.
Insanlara bakış açınızı değiştiren farklı perspektifler Kazandıran müthiş bir dizi.
Kitapalarında şöyle güzel bi cümle vardır.

"Sadece katil bir cinayetin araştırılmasına karşıdır!!"
4. sezon trailer'ı yayınlanan dizi.

https://twitter.com/Sherl...status/757265092425625600

baya heyecanlandım sözlük.
(bkz: sherlock)
Yalnız dizi Sherlock diye geçmiyo mu la?
Londra'nın simgelerindendir. Baker street e yolunuz düşerse evini görmeden gitmeyin..
"Bir şeyi saklamanın en iyi yolu, onu herkesin görebileceği bir yere koymaktır."

https://onedio.com/haber/...izma&utm_medium=tweet
hayranı olduğum kurgu karakter.kitapları tek nefesliktir.
filmleri de güzel olan kurgu.
ilgilenen yazar arkadaşlar varsa, elimde seti var. Hiç açılmamış. iletişim için mesaj kutusu.
Dizisinin film ve kitaplarını sikip atabileceğini düşündüğüm seri. Belki de bunu düşünme sebebim Benedict Cumberbatc' dir. Bilemiyorum.
gerçek ismi şevket hafiye'dir. gizli müslümandır. cennet mekan sultan abdülhamit han 'ın baker sokağına yerleştirdiği onlarca hafiyeden biridir.