bugün

(bkz: baker street)
sir arthur conan doyle'un dünyaca ünlü romanının baş karakteridir.

son dönemde modern dünyaya uyarlanmış olarak çekilen aynı isimli dizisinin yeni bölümüne 1 aydan kısa süre kaldı.

(bkz: çok heyecanlıyım sözlük)
yeni sezon ilk bölümü hayal kırıklığı yaşatmıştır. bana ne kardeşim mary'nin buhranlarından? ben watson ve holmes kankalığı izlemek istiyorum.
4. sezon 1. bölümün yaşattığı hüzünden sonra 2. bölümü ilaç gibi gelen dizidir. ayrıca sezonların 3 bölüm olması insanda küfür etme isteği uyandırıyor.
Dizisinden ziyade kitaplari daha zevkli olan karakter.
bugünden sonra okumam gerektiğine daha da inandığım baş yapıt.
kitapları harika olan bir saheşer.
zevkle okuduğum hikayeler dizisi.
13 yaşımdayken istisnasız tüm kitaplarını bitirmiştim Arthur Conan doyle'un.

Dizisine gelirsek: Watson gibi sempatik bir karakteri Afganistanda savaşmış göstermişler.
ingilterenin saddamı devirmek bahanesiyle Afganistanı işgal etmesini sempatik göstermişler
Onun dışında kalitesi fena değildir.

Propaganda dizisi olduğu için sevmem dizisini.
arthur conan doyle'un bir süre sonra kurtulmak istediği bir sürü uyarlaması olan dedektif karakter. bu karakter bir çoğumuzun farkında olmadan yaptığı çıkarım işini farkında olarak yapmaktadır.
görsel
görsel
Şerlök hölms.
Arkadaşlar kitapları hakkında gerçekten baya bilgili olanlar iletişime geçebilirse çok mutlu eder.
Zekasına ve tavırlarına hayran olduğum karizmatik kurgu karakterdir.
- şu anda beni ilgilendiren bir tek vakâ var o da namevcut ev sahibesi bayan hudson' ın garip vakâsı. geliş gidişlerini inceliyorum çok tehditkar görünüyor. yoksa zehirli mi dadı!

+ siz zaten yeterince zehirlisiniz.
Dizide dikkatimi çeken detay gece-gündüz çok kolay taksi bulabiliyor olmalarıydı.
Yarim saat taksinin gelmesini mi beklesinler amk.
hiç var olmamış en gerçek karakterlerden biri.
Bu pezevenk çok detaycı. Öyle bir ömür geçer mi allasen?
Dizisinin tamamen abartılmış olduğunu düşünüyor ve karaktere atfedilen zekanın hızlı kurgudan ibaret olduğunu söylüyorum. Bunun dışında başka nedenlerden ötürü diziye olumlu bakılabilir saygı duyarım ama çoğu sahne çok zorlama.
Ee başlasan artık.
benedick abi oyunculuk anlamında daha başarılı ama aksiyon için çok cılız. o eksiği de robert downeylerin ufaklık tamamlıyor.
"Sende sessiz kalma yeteneği var, Watson. Bu da seni paha biçilmez bir arkadaş kılıyor."

görsel
Dizisinin filmlerini sikip atacağı kurgusal karakter. Robert downey'e iron man rolünden sonra bir türlü Sherlock'u yakıştıramadım.
güncel Önemli Başlıklar