bugün

sabahın 8inden gecenin onuna kadar bangır bangır bağırıp gürültü kirliliğinin kralına yol açan mantığını bir türlü kavrayamadığım arabalardır. insanı müzikten soğuturlar. paraya kıyıp megafon yerine tiz sesler çıkartan megafon kullanmasalar adam akıllı hoparlör kullansalar yine bir yere kadar katlanılır belki ama bu şekilde asla...
parti ayrımı yapmaksızın bilinen bütün küfürleri edip üzerine de yeni küfürler icad etmeye sebep olan günah yuvalarıdır.

interneti sansürleyeceğine bu koduğumun dört tekerlerini sustursa ya birisi. yeminle daha az günaha girer insanlar...
(bkz: çağdışı)
Arabaların tepelerine üç beş adet hoparlör koyup, hangi partiye aitse o partinin kaplamasını üstüne yaptırtan araçlardır.

Bu arabaların amacı nedir ?

Yazık o kadar yakıt parasına, türkiye genelinde düşünürseniz milyarları sokağa atmaktan başka ve insanları rahatsız etmekten başka hiç bir işe yaramayan araçlardır bence. çok saçma ne işe yararlar kardeşim bunlar ?

Onların yaktığı yakıt parasıyla başka bir yatırım yapılsa bence daha mantıklı. Bu a ve ya b partisi için geçerli değil tüm partiler için diyorum hani.
sabak akşam kafa s.ken arabalardır. bazukayla patlatılasıdır.
aaaa bilmem ne partisi arabası bak oyum kesin ona çok etkiledi beni gibi kelimeleri kimsenin kullanmayacağından hareketle amaçlarını merak ettiğim araçlardır.
akşama kadar kafa şişirirler. ne evde ne işte huzur verirler. hayır hayat zaten stresli ve zor bir de bunlar bangır bangır bilmem ne partisinin müziğini çalıp geziyorlar. hep aynı müzikler hep aynı elini uzatan, sırıtan adamlar. nasıl coşuyorum nasıl umutlanıyorum anlatamam(!) bu kadar yaratıcılıktan yoksun bir ülke daha olamaz herhalde.
gürültü kirliliği.
oy vermeme sebebi.
mazotunun kimler tarafından doldurulduğu hiç bir zaman anlaşılamayan sabahtan akşama kadar yükses sesle müzik çalarak şehir içinde dolaşan arabalardır. ayrıca bu arabaların üzerlerinde kaplama tabir edilen adayların resimleri de vardır.
bugün ayazağa da milletin kafasını ütülediler.
tam bir gereksizliktir, etkisi yoktur, fuzulidir, iktisadi bakımdan kaynak israfıdır.
'savaş mı çıktı lan' dedirten dombıra çalan akp arabalarıdır.
birilerinden en çok gürültü yapan partiye daha çok oy çıkacak gibi dandik bi istihbarat almış gibi davranan rahatsızlık verici araçlardır. üsküdar meydanda karşılıklı kapışan akp, mhp ve saadet partisi araçları nedeniyle oluşan dehşet verici gürültüye dünyanın hiçbir yerinde karşılaşacağımızı zannetmiyorum. apaçık hayatlarımıza trollük yaparak giriyorlar.
akp nin müzik çaldığınıda gösterir...

(bkz: bu kadar da olmaz ki)
Kafa sikme makinaları.
Yüksek ses ile sokaklarda şarkı türkü dinletmekle nasıl bir oy artışı beklenmektedir. Vatandaşı aptal yerine koymaktır. Vatandaş neyin ne olduğunu biliyor. Yapılan icraatları görüyor. Bu iş en güzel şarkıyı çalmakla olsaydı nice türkücülerimiz başbakan olurdu.
sabah 9'da başlayıp gece 11'e kadar kent merkezlerinde ve ilçelerde gezen kafa s..kme makineleridir.
Akşam yatarken alarm kurmayı unutmuşum sağolsunlar evimin önüne parkedip son ses müzik ile beni uyandırdılar.
toptan yasaklanması gereken araçlar.

dostum nasıl gezi de gecenin 10'un da ben senin tencere tava sesini duymaktan rahatsızsam, ister akp olsun ister başka bi parti, yine gecenin bi saatinde şarkını türkünü o bet sesli hoparlöründen duymak zorunda değilim.
abi uyuz oluyorum. o nasıl bir ses gürültüsüdür? o nasıl bir kalitesiz sestir?

hayır kimin olduğunu da anlayamıyoruz. sadece kocaman bir cızırtı var ortada. saat erken mi, insanlar hasta yatıyo mu hiç umursamıyolar. pompalıyla kolonlarını patlatasım geliyor yeminle..

peşin edit : ses gürültüsü demişim farkında olmadan. ama kararım kesin düzeltmicem. bu sesin başka bi tarifi yok çünkü.
(bkz: amlarına koyayım ben onların çok ayıp ediyorlar)
artık ara sokaklara a giren kafa sikicileridir. bas git ana yoldan işte ne işin var evimin önünde.
Ayaklı düğün salonu diyebiliriz.
Küçümseme olarak algılamasını asla istemem fakat velakin mahsur yavaş ın arabası niye kartal ya? Bir de artık melih Gökçek i görmek istemeyenler derneği kurucam yetti artık. Hayır o bir şey değil o arabalar geçerken çalan fon dilime dolanıyor. Serdar ortaç dinlemiş gibi hissediyorum.
Bence partiler seçim arabalarında şarkı çalmak yerine kazanırlarsa neler yapacaklarını anlatan kayıtlar çalsalar daha etkili olur.