bugün

platonik aşk yaşayan birine verilen tavsiye.
ancak bu tavsiyeyi veren kimse bunu yapamaz o ayrı.
(bkz: yaran yanlış okumalar)
(bkz: seoviysen git konuş)* * *
(bkz: seviyorsan git seviş) *
hoşlandığı kişiye açılamayan birine verilen tavsiyedir. kesinlikle doğrudur. konuşmazsan kimsenin bakışla bir seyler anlamasını bekleyemezsiniz. kimse durduk yere gelip size sevgilim demez , eğer seviyosanız bunu dile getirmeniz gerekir. en uzun yolculuk bile küçük bir adımla başlar unutmanız gerekir. söylerseniz en fazla hayır cevabını işitirsiniz ama eğer cevap evetse yaşadınız demektir. riske girmeye değer , küçük bir adım sonuçta.
aşık arkadaşlara verilen en tehlikeli gazdır. esas oğlan gazı alır, esas kızla konuşur, kızdan gelen olumsuz yanıt alınan gazla reaksiyona girer ve reddedilen kişinin mabad bölgesinde patlar. (istisnaların kaideyi bozmayacağını belirtmek lazım tabii ki)

bu tip istenmeyen durumlardan korunmak için bu gazın bilinçli kişilerce verilmesi ve sadece uygun durumlarda kullanılması gerekmektedir.

edit: "bozmayacağını" olmasın o?
demesi kolay diye cevap verilesi cümledir.
sarhoş olunduktan sonra kankaların platonik veya yeni ayrılmış olduğunuz sevgiliye dönmeniz için kullandığı gaz cümlesidir.
çok tehlikeli bir gaz verme cümlesidir.

samimi arkadaştır, senle paylaşır, oğlum çok hoşlanıyorum lan, çok şeker kız bıdı bıdı anlatır; sende bi arkadaş olarak dersin, abi git konuş seviyosan, de ki böyle böyle. zaten biri gaz verse de gitsem diye bakan bu arkadaş o gazla gider. eğer olumlu sonuçlanırsa, yarın öbürgün sözkonusu kızla arkadaş sarmaş dolaş, sen karşılarında geyiğini yaparsın;

- senin bu sevgilin tam andaval, ben gaza getirmeseydim bakışıyoduz daha.

tarzı gereksiz şirinliklere vesile olabilir. tatlılıklardır bunlar ama, sonradan " ya senin hatunun arkadaşlarından yok mu oğlum bişeyler" e kadar uzar bu muhabbet.

asıl mesele olumsuz sonuçlanmasından sonra yaşanır. senin gazınla gidip reddedilen arkadaşa görünmemek esastır bi süre; kulakta biraz yanma, çınlama yaratabilir o süreç ama napalım lan zorla da değil ya bu işler. oldu da denk geldiysen boşver abi sana kız mı yok klişeleriyle biralı çerezli bi ortam yaratılır, bi yerden sonra siktir et lan zaten götü büyüktü repliği de gelirse iddaa bültenleri, pes turnuvaları, halı saha maçları, bi ara içelim lan muhabbetlerine geçilir, gerçek hayata geri dönülür.

böyle de sancılı bi süreçtir bu, vay arkadaş.
(bkz: kolaydi öyle)
demesi kolay, fakat eyleme dönüştürmesi kişinin özgüvenine göre değişen olaydır.
olum bak sen konuşmazsan mahmut konuşacak şeklinde motive edildiğinde daha geçerli olacak eylemdir.
şöyle bir diyalogta geçmesi muhtemel hede.
aşık:a kankası:k
a:abi çok aşığım ben ya
k:ee?
a:abi başka bir şey lan bu çok seviyorum lan
k:seviyorsan git konuş olum
a:kolaydı sanki.*
ne gazlarla nice yiğitler harcandı lan şu topraklarda.

bak bu da lise çağlarının mottosudur. öyle gülüp geçme. kaç tane eleman günlerce kesti kesti de hatunu, sonra otobüs durağında, akbil kuyruğunda, kantin masasında yanındaki naif arkadaşının "abi seviyosan git konuş bence" gazıyla harcandı haberin var mı senin? bide şöyle derler bak "abi kaybetcek bişeyin yok sonuçta" vay orospu çocuğu hem işbilmez hem çokbilmiş. nası yok lan kaybetceğim bişey? git konuş ne oğlum? bi insan otobüs durağından nasıl hatun götürebilir nasıl ifade edebilir lan kendini? desene "abi acele etme bi konser olur bişe olur oraya davet edersin", "abi sen şimdi bu kızla konuşsan seviyorum ulann desen napacak kız bu ortamda boynuna mı atlıcak çakal ol ortamını kolla!" bunları desenize oğlum ne biçim arkadaşsınız lan siz.
oğlum ne kaybedersin kiden hemen önce gelir..
süper ötesi gaza getirme durumudur. aşırı çekingen birisine söylemiyorsan genelde başarılı olur.
Kendisi konuşacak cesareti bulamamış bir erkeğe söylenen bir cümle ise %89.7 başarısız olacaktır.
sonu kötü bitecek olan olayın başlangıcı yani gaz verme aşamasıdır. genelde üçün biri alınır ve konuşmadan pişmanlık duyulur.
duygusal karmaşa içinde olan kişinin hoşlandığı kişiye açılmak için arkadaşları tarafından verilen aragazdır. x, y'ye doğru ilerler sonra geri döner. * *
gece gündüz kendi kendini yiyip bitiren bünyeye verilecek en faydalı tavsiyedir.

birşey olacağı varsa zaten olur. olmayacaksa da en azından kafanızı daha fazla skmemiş olursunuz. hiçbir şey belirsizlik kadar yormaz insanı.

zaten kimsenin beğenisi 10 günde değişmez. ha, beklemenin tek avantajı uygun ortamda tanışma olabilir ama bu durumda siz götünüzü yayıp beklerken bir gün kızı, hanzonun birinin kolunda görürseniz de şaşırmayın. erken kalkan yol alır.
erkeğin çaresizliğinin en yakın arkadaş tarafından görülüp ,gaza verme halidir kız kabul etmezse türlü iftiralar yoluyla kız erkeğin gözünde alçaltılmaya çalışılır.
hemen ardından" hem rahatlarsın abi, zaten bu iş olacak , bak ben sana söylüyorum" şeklinde devam eder.
(bkz: bekara karı boşamak kolay)
cesaret verici sözlerdendir.
sevginin insana cesaret verdiğini yeni keşfettim ben, bence de seviyorsan git konuş,
böyle boş boş düşünmekten iyidir,
hem yüzde elli şansın var onu denemelisin, ya mutlu olursun ya da mutsuz, söylemezsen hiçbir şey elde edemezsin.
Akıl verenin yapamadığı şeydir karşısındakini sevmiyorsa dalga geçmek için kullandığı onu küçük düşürmek için uyguladığı tavsiyedir.
güncel Önemli Başlıklar