bugün

O sana en ağır acıları çektirirken tüm bunlara rağmen hala ona kızamaman ve sevmendir. Bir yanı iyidir amma insanın mantığını köreltir. Ne yaparsa yapsın hep olumlu görülür sakat bir durumdur
hangi kelimeyle anlatsam diye düşünürken; bu durumu anlatmaya kelimelerin kifayetsiz kalacağı sonucuna vardım. belki bi kelime istersin, sanırım "acı" biraz anlatır bu duyguyu.

sevilmeden seviyorsun ya hani, "o" senin olmuyor işte. bunu kabullenmen gerek. ama sen bunu beceremezsin, unutamazsın "o"nu. belki içinde yaşadığın eziklik duygusu. çünkü "o" senin olmadı. kendine aşık edemedin "o"nu. belki "o"nun yüzünden özgüvenin tamamen sarsıldı.

bak ne kadar kötülük yapmış sana. ama yine de "o" nu seviyorsun di mi? o zaman sevmeye devam et. acı çekmeye devam et. bu arada dua falan etme. nasıl olsa kabul olmuyor söyleyeyim sana. herkes hayatın bi ucundan tutmuş yaşamına devam ederken, sen hep aklında "o"nunla yaşıyorsun, her saniyen acı içinde geçiyor. "o" hayatını zevk sefa içinde yaşarken hem de.
çıkarsız sevmektir, tüm benliğinle sevmektir bu nedenden dolayı bir çok sevgiden daha değerlidir ama asıl sorun sevilen kişinin bu değeri asla anlamayacak olmasıdır.
Bu güne kadar rastladığım en muhteşem ve enterasan duygu.Öyle ki insanı günden güne yiyip bitirdiği halde,içten içe kimsenin vazgeçemediği duygu.
(bkz: en güzel yaşama seberleri)
Dilindeki büyük sevda düşmez mi hiç yüreğine?
Gözündeki derin mana dönmez mi hiç gerçeğe?
Sen sahte aşık, aklım karışık,
belki seversin diye beklemeye gönlüm alışık.

(Kübra Öztürk)
er yada geç geçicek sevgidir korkulcak bir durum yoktur sabır..
--spoiler--
sevmek, hiç sevilmeden; korkunç güzel
aşk dediğin karşılıksız olmalı..

( ümit yaşar oğuzcan )

--spoiler--

Bazılarına göre gerçek aşktır. bazılarına göre saçmalıktır. sevmek yalnız gerçekleşen bir eylem değil midir aslında? " sen beni seversen ben de seni severim. " gibi bir karşılık mıdır yoksa ?

--spoiler--

sevilmek için sevmez insan zaten, en azından sevmemelidir.
sevmek sizi yüceltir aslında, siz de sevdiğinizi...

( ümit yaşar oğuzcan )

--spoiler--

bir yanımız " sevmiyor işte özgür bırak ruhunu " derken diğer tarafımız isyan eder, düşünür " ne eksiğim var ki o dokunduğu sevdiği kızlardan " diye.

sevilen der bazen, " sevme beni. sana zarar veriyorum. elimde değil sevemiyorum seni. "
cevap veririm içimden gizlice " seviyorum işte seni, keşke elimde olsa seni sevmemek. keşke bir kere benim gözlerimle bakabilsen kendine o zaman hak verirdin bana işte. "

biliriz bir gün gidecektir. onun kalbi de başkasına konacaktır birgün. her sabah uyandığımızda içimizde bir korku vardır. o gün bugün mü yoksa? bununla yaşamak ne kadar zor be sözlük bilir misin?

her aksam şükrederiz; " bugün de gitmedi. "

canımız yanar her bir kız ile yazışmasını / konuşmasını gördüğümüzde. kıskançlıktan değil. sadece o kız bu mu acaba diye. korkudandır daha çok bu serzenişler. içimizdeki yangını bağırıp çağırarak bazen de sessizce gözyaşlarımızla söndürmeye çalışırız. sevilen sanar ki basit bir kıskançlık. değildir sözlük kıskançlık değildir bu. korkudandır hepsi. bizi sevmiyordur biliriz. gitmesinden korkarız sadece.

uzun lafın kısası hayat çok zor sözlük.
hayatınızın içine etmektir resmen. bir seneyi aşkın süredir yaşadığım hadise. yaşamıyorda olabilirim. yürüyen cesette olabilirim.
tek taraflı bir aşktır. Karşılığı olmadını bile bile sevmeye devam etmektir onu. En zoruda bu işte.
soner arıca'nın beni bırakma şarkısında geçer.

--spoiler--
sevme beni sevdalardan vurgunlar yedim,
bana çok gördüğün aşkı sen ellere ver.
terk edilişim ilk değil, alışır gönlüm,
sevilmeden sevmek var ya o daha beter.
--spoiler--
karşınızdaki merhametsiz ve vicdansız biriyse çok sürüneceğiniz anlamına gelir. küfür de etse sineye çekersiniz. ama hiçbir sevgi sonsuz değildir, sadece ''aşk körlüğünüzün'' ne kadar sürede geçeceği önemli bu aşamada. sevgiliden vazgeçme eşiğinizi fazla yüksek tutmamaya bakın.
Aptalliktir.
işkencedir. sol göğsüne her gün bir iğne sapla, farkı olmaz.
insanı hayattan soğutan bir olaydır. sende sevmemeye çalışırsın olmaz. onunda sevmesini istersin o hiç olmaz. böylece sürüp gider.
bildiğin acı çekmektir. mazojiştsen bir şey diyemem tabi. ama yapma abi. ben yaptım sen yapma.
enayiliktir. net.
danışıksız sevgi türüdür. ''bu adam bana aşık olmaz onu sevmemeliyim'' gibi bir düşünceye karşı koyma gücünüz varsa bilemem tabi.
Sevilmeden sevmek yemek yiyip sıçamamaya benzer... Başlarda yemekten zevk alırsın ama iyice dolduğundan hem yemekten hem sıçmaktan nefret edersin. Kabızlıktır yani bi nevi.
iyidir. kafanızda kurar ve kafanızda bitirirsiniz herşeyi. az önce çoçuğumuz oldu mesela.
denyoluk. fare dağa küsmüş dağın kayalarında olmamış. elmayı sevmişsin elmanın da çok sikinde. hadi bakalım aç şimdi damar bir müzik al 2 tane bira git evde ağla amk.
(bkz: yaradilani seviniz yaradandan oturu)
en can yakıcı histir.
Sevmek
O sevdi, sonunda kendi kendini buldu. Ne var ki, insanların büyük çoğunluğu kendi kendilerini kaybetmek için sever.

Sevilmek mutluluk değildir.
Her insan kendini sever; ama mutluluk bir başkasını sevmektir.

Hermann Hesse
merak işte. nerede , ne yapıyor , şu an kiminle birlikte ?

girilen entrylerde dendiği gibi "sevmek" işte. onun bir gülüşü , sana karşı konuşması , karşılıklı göz temasında olman...

ama,

en acısı da sevdiğin, hoşlandığın , rüyalarda gördüğün hatta evlilik planı bile yaptığın kişinin seni sevmemesi insana ağır gelir.

sen de keşke dersin , hep umut edersin. bir gün bu karşı fikrinden vazgeçecek diye beklersin.

beklersin,acı devam eder. hayatın tozlu ve bir o kadar puslu vaktidir bu.

keşkeler , belkiler ve bir o kadar boşa geçip akan zamanlar.
aptallıktır. Ama herkes muhakkak yapmıştır.
güncel Önemli Başlıklar