bugün

entry'ler (149)

öğrenci evinde yapılacak en kolay tatlı

pudingli bisküvi tatlısı. ah ne güzel olur.

sözlük yazarlarının itirafları

tamam üniversite okuyorum para çok gidiyor, mecbur harcanıyor ihtiyaçlar oluyor hep ama babamdan para istemek beni çok zorluyor be sözlük. itiraz etmiyor ne zaman istesem gönderiyor ama çekiniyorum böyle, suçlu hissediyorum kendimi. bırakmıyor ki çalışayım kendim de kazanayım.

menemen dolmuşları

sözlükte bu başlığı da gördüm ya gözlerim yaşardı. menemen dolmuşları ölümdür ölüm. hem dolmuşun içindekilere hem de trafikteki diğer araçlara. muğladan izmire bazen 2buçuk saatte bile gelirim ama bu dolmuş bazen 1saatten fazla zamanda menemene gider. dur-kalk yapa yapa perişan olurlar. Bazen dayanamayıp dolmuştan inersiniz ama ne çare diğer gelen dolmuş da öyledir. Çok fenalar çok.

yaşanmışlıklar mı yaşanamamışlıklar mı

yaşanılanlar bir pişmanlık oluşturmamışsa ve oluşturmayacaksa sonradan yaşanamayacak olanlar çok can yakar.

benzin fiyatlarında art arda üçüncü indirim

bunun üstüne arkaya arkaya 2 zam yapar. ama öyle bir zam yapar ki 3 indirimden önceki fiyattan fazla olur. strateji bu. önce yüzünü gülümset sonra tekmeyi vur.

kadınların efendi erkek yerine piç erkek tercihi

her piç başta efendi gözüküyor ve kız onu seçtikten sonra özüne dönüyor. bunu bilip de akıllanan kız gerçek efendi adama gitmiyor. çünkü kimseye güvenemiyor.

yataga uzanip sozlukte gezinmek

çok eğlenceli bir aktivitedir. zamanın nasıl geçtiği anlaşılmaz. güzelce uykun da gelir en sonunda.

insanı rahatlatan şeyler

ağlamak.

yalan söylemek zorunda kalınan hadiseler

başarılı olduğunu düşünen ailene alttan dersin olduğunu söyleyememek. onlar öğrenmeden ortalama yükseltmek için çabalamak.

düğünlerin olmazsa olmazları

sünnet düğününde sünnet çocuğu. evlilikte gelin-damat.

sözlük yazarlarının itirafları

oturdum ağlıyorum sözlük. bir yanda da sezen aksu şarkıları.

en güzel yaş

valla 18ine gelene kadar her şey çok güzel. 18ine geliyorsun ya bir de üniversiteyi hemen kazanıp gidersen daha boktan oluyor.

bir kadını çıldırtan şeyler

kıskançlıktır efenim. yani böyle senin kıskancağını bildiği şeyleri yapcam der yapma dersin yapcam der. bir de bunu söylerken hep güler. sen kudurursun o kıskandırmaktan memnun güler. deli eder insanı deli.

sözlük yazarlarının meslekleri

öğrenciyim, kamucuyum ben.

saçın uzama evresi

uzamaz o saç uzamaz. belli bir süre kestirmezsen de pırasa gibi olur. daha tam uzamadan hop yine kestirmek zorunda kalırsın.

bir nesil onunla büyüdü

ateri
ruhsar dizisi.

ceketini verir misin diyen kıza banane diyen erkek

ben gelirken bir ceket getirdim başka ceketim yok diyen erkekle aynı değerdedir.

canın ne istiyorsa onu yapmak

kimseyi düşünmeden, sadece kendin olarak, kendin istediğin için bir şeyleri yapmak. ama çoğu zaman yapılmaz. çünkü hep başkaları vardır. hep başkaları düşünülür. sizi düşünmeyen başkaları.

dinlerken dinlendiren enstrümanlar

piyano ve keman.

gel opujem

arkadaş ortamındasınızdır, içiyorsunuzdur. altı aydır görüşmediğiniz arkadaşlarınız size o kafayla arayıp sormadınız diye sitem eder. ki arayan soran da hep siz olmuşsunuzdur. bunu hatırlatınca öyle kalırlar. daha sonra gel opujem moduna girerler.