bugün

entry'ler (2021)

sözlük yazarlarının hayalleri

öğretmen olmamak. olamam zaten. asdasdasdasdasd.

sözlüğe veda etmek

ayrılış cümlesidir.

bıktım artık sözlükteki ergen trollerden ve beynini siktiğimin yöneticilerinden.

bilmem kaç zamandır buradayım ama anladım ki bir bok olmayacak bu sözlükten. ben de siktir olup gidiyorum.

bok gibi yorum girmeye devam edin siz.

gerard t hooft

maddenin son yapıtaşları adlı kitabın yazarı.

hazır parçacık fiziği okuyacağız, okuyalım bu kitabı da. belki bir faydası olur.

torunları düşünmeyen dedeler

şu an filistin'de bulunan çocuklarının dedeleridir. zamanında para uğruna sattıkları topraklarında şimdi torunları can çekişiyor.

bir erkek için en güvenli liman

anne ve sevgilidir.

ilber ortaylı

reklamlarda oynamauy başlayan güzel tarihçimiz.

kardeşini sizden kıskanan sevgili

aşırı kıskanç sevgilidir.

üzmeyin onu. çok seviyordur sizi. belki birgün o günleri hatırlar üzülürsünüz. benden demesi..

endüstri meslek lisesinde okuyan kızın babası

gayet olağan babadır.

ayrırca sözlükte ki erkek yazarlar, inşallah birgün o durum da olursunuz da bu yazdıklarınızı okursunuz. tipinizi merak ediyorum.*

knight online

"anasını sikiyim iron bow düştü lan trolden" diye internet kafelerde bolca bağırışma duyduran oyun.

kedin partiden çıkılır ve o +1 iron bow alınır. neden? sunucuda 3-5 kişide vardır, onlar da +5 bilemedin +6 dır. hele +7 varsa zaten kralsındır. +8 ise sadece birkaç kişide vardır. onlar da oyunun en iyiyleridir.

tabi bu dediklerim 2005-2006 dönemiydi. belki 2004. oyunun en güzel zamanlarıydı. gerçekten oyunadığım en güzel oyunlardan birisiydi. halen severim. amm pazarın o halini görünce çok şaşırdım. ulan bizim zamanımızda +0 iron nec için götünü satardı millet. şimdi pazarda +1, +2 ler geziyor.

ya şimdi kuran ı bütün olarak ele alacaksın

nasıl ki bir matematik kitabını, felsefi kitabı veya edebi kitabı tamamen ele alıyorsan yine aynı şekilde kur'an'ı da öyle ele alacaksın.

bu şekilde devam edersek matematik sadece tümevarım, fizik sadece parçacık fiziği, biyoloji sadece hüücreden oluşacak. peki ya hatalar? bulunamayanlar?

aşkın gözü kördür

doğrudur.

başımdaki kız "seninle rusya'ya kadar gelirim" diyor. orada nasıl duracağını düşünmüyor hiç. hey allah'ım.

kafka okur

Kafka Okur Fikir Sanat ve Edebiyat Dergisi.
http://www.kafkaokur.com

ayrilalim deyince hemen olur diyen sevgili

(bkz: deli picak)'dir.

+ben ayrılmak istiyorum.
-neden?
+olmuyor, ikimiz de zarar veriyorum.
-özgürsün...

tarihi belgesi fazla olan insanlar

(bkz: halil inalcık) (bkz: murat bardakçı)

özellikle halil inalcık için çok fazla belgesi olduğu söylenir. ne kadar doğru bilmiyorum.

ama murat bardakçı'nın da fazla fazla belgesi bulunmaktadır. anlamıyorum nasıl buldu onları.

allah merhametlidir diyen müslüman

(bkz: kalbinde zerre kadar iman olan cennete girecektir)

osmanlı alman savaşı

birinci dünya savaşında, yanlış hatırlamıyorsam kafkas cephesinde, iki müttefik savaşmıştır.
yine aynı şekilde umur-u şarkiye ekibi ile alman istihbarat ekipleri fas'ta çatışmıştır.

kaynaklar:

(bkz: dr ahmet tetik)
(bkz: murat bardakçı)
(bkz: prof dr erhan afyoncu)

mehmet fuat köprülü

(bkz: umur u şarkiye) üyesidir aynı zamanda.

umur u şarkiye

günümüzde teşkilat-ı mahsusa'nın osmanlı'daki adıdır. yani asıl adı.

kaynak: (bkz: dr ahmet tetik)

güncelleme: http://www.kitapyurdu.com...d=697873&sa=176965564

teşkilat ı mahsusa

1914 ile 1918 arasında kurulmuş ve başarısız olmuş bir teşkilat.

kaynak: (bkz: dr ahmet tetik)

güncelleme: (bkz: umur u şarkiye)

güncelleme: kaynağı direk veriyorum. kimin yazdığını ve hangi kaynakları kullandığını okuyup anlayacak derecede beyninizin olduğunu düşünüyorum.

http://www.kitapyurdu.com...d=697873&sa=176965564

dr ahmet tetik

emekli albay ve tarihçi.

şu an (bkz: tarihin arka odası)'nda teşkilat-ı mahsusa'yı anlatıyor. amblemi yokmuş lan mahsusa'nın.