1. 1.
  istanbul Üniversitesi Adli Tip Enstitüsü'nün kurucusu prof. dr. şemsi gök'ün kızıdır.
  kendisi de prof. titrine sahiptir. kurumun şu anki yöneticisi, müdüresi konumundadır.
  ekrana çıktığında alanına olan hakimiyeti ve düzgün görünüşüyle göz doldurmaktadır.
  ayrıca hürriyet pazar'da adli tıp temelli keyifli yazılar yazmaktadır.
  7 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  hürriyet pazar daki köşesinde yazdığı yazılarını derleyerek kitap haline getiren karizmatik kadın. doğan kitap tan çıkan kitabın adı labirent, adli bilimlerin gizemli dünyası ve kitapta 41 adli bilim hikayesi yer alıyor.
  (bkz: delil avcısı)
  3 ... a dying wish
 3. 3.
  faruk atasoy un eşi.
  2 ... a dying wish
 4. 4.
  (bkz: cinayetlerin efendisi)
  4 ... maksat muhabbet
 5. 5.
  (bkz: labirent)
  1 ... beyazyelkenli
 6. 6.
  bugün televizyonda ergenekonla ilgili bir haberde adı geçen gazeteci..
  ergenekon sanıklarından ümit sayınla yapılan chat görüşmeleri açığa çıkarılmış. ilgili haber için:
  http://www.tumgazeteler.com/?a=3960276
  şahika koçarslanlı repliğiyle: şaşırdım!
  2 -1 ... kedidirkedi
 7. 7.
  bugün 5n 1k'ya katılmış, cüneyt özdemir'in sorduğu sorular karşısında inanılmaz kontrollü cevaplar vermiştir.
  1 ... jai guru de va om
 8. 8.
  "muhabbet kralı" programının kadrolu elemanı.
  1 ... mavi balina hem de minik
 9. 9.
  candan erçetin örneğinde gördüğümüz "aristokrat şık ve fransız tavırlı" kadın betimlemesinin , geçerli olduğu bi bayandır..yalnız kendisi almanya menşeili imajına sahip sanırsam.. kendisi sanıldığı gibi tıpçı değil biyokimyagerdir.. onu başta söyliyelim.. prof.tur sırf bunun için bile saygı duymak lazım akademik ortamda..

  ama tr'de adam olmamasından ötürü , sanki kendi davaları çözmüş ya da başında olduğu adli tıp kurumunda harikalar yaratmış gibi bi imaj çizilirse bu kadına , faili meçhul binlerce kişinin ailesi bize siktiri çeker , biz de cevab veremeyiz..

  candan erçetin iyi bir şarkıcıdır.. edit piaf'In chansonlarını , trakya türkülerini süper söylemektedir.. arkasındaki kadro çok iyidir vs vs.. ama kendisi bana sorulursa , müzik üretmek konusunda abartıldığı kadar iyi değildir.. en azından türünün tek örneği asalet abidesi vs. değildir..

  sevil atasoy da , adli tıbbı yalamış yutmuş , akademisyen olarak literatür manyağı olmuş bi kişi değildir.. gerçi bu benim belirli siteleri aratarak vardığım bi sonuç..kimisi çıkar gösteriri bak bak bunları yapmış , şu dergide şu yayını çıkmış , şu istatistiği yapmış diye eyvallah derim..

  sırf bu abartılmadan dolayı kendisinin de temsil ettiği , bişilerin tekelini elinde bulunduran kişilere sinir oluyorum.. kıskançlıktır belki gerçi ben biyokimya filan okumuyorum.. ama nedeni ne olursa olsun , bazı kişilerin (misal ismail yk = kıroluk sembolü) ya da candan erçetin= ASiL fransız leydisi gibi yapıştırmalardan nemalanmalarına sinir oluyorum.. bu yapıştırmaları belki hakediyorlar ya da haketmiyorlar bu gayet göreceli bi tartışma.. ama kalkıp da o gazetede bu gazetede güzel adli vakaalar sundu diye "türkiyenin en gizelim kadını , adli tıbbın mucidi , araştırma bulutu" diye biri lanse ediliyorsa , bu işe bi ömür vermiş bırak tv'ye çıkıp hikaye anlatmayı , çocuk yapacak sevişecek vakti olmamış adamlara ayıp olur..

  bu ayıbın derdindeyim.. yoksa sevil atasoy isterse kalksın ana haber sunsun , beni bağlamaz..
  3 -3 ... hefeweizen
 10. 10.
  Bir konuşma esnasında, konunun gişatı ne olursa olsun, bilimsel yeterlilige sahip konuşmalariyla, sanki bilmedigi bir konu yokmuş izlenimi uyandiran ve dikkatle dinledigim kadin yazar.
  2 ... samanta