bugün

Ben 5 parça puzzleden kıskanıyorum. Bu kadar basit olması yeter.
(img:#2216082)
Kıskançlığımızı boş sanmayın.
o odana giren sinek dişi mi yoksa erkek mi, çabuk söyle!
götünden çıkan osuruk tur. efenim o hava sevgilimin götünden nasıl çıkabilir.
bokunu çıkarmaya doğru emin adımlarla giden kıskanma çeşidinin ilk adımıdır.
zira, kişi sevgilisinin karşı cins arkadaşlarıyla görüştürmemeye başlayacak, ardından da beğendiği karşı cins oyuncular yüzünden kavga çıkaracaktır. mantıklı bir açıklama yapmaya çalıştıkça verdiği cevaplarla sabır sınırı zorlamaya devam edecek, son olarak kendini bıçaklattırıp kurtulacaktır.
bir süre sonra ortada kıskanacak bir sevgili kalmamasına sebeptir. her şeyin fazlası sıkar. bunaltmayın o yüzden...
bunaltır, aldatacağı yoksa bile aldatır.
aslinda adi ''kiskanmak'' degildir, sebebi sadece sevmenin verdigi o tatli huzursuzluk hissini yasamak istemektendir. ici kemirir boyle basit ihtimaller, ama kiskancligini asla belli etmemek baslica kuralidir bu oyunun. abartip kizarak, bagirip cagirarak basitlestirilmemelidir; aradaki saygi yok edilmemelidir.
(bkz: sevgiliyi öldürmek)***
ilişkimi bitirmiş olan boktan şey o kadar yapma etme desenizde yapmaya devam ederler ve sonunda olan olur ve herşey biter.
ilişkinin sona ermesine sebep olur.

arkadaşlarından kıskandığınız için bunalttığınız eski sevgiliniz başkalarının kucağında zıplarken siz sadece özlemekle yetinirsiniz, hehehe. yapmayın o yüzden öyle şeyler. hatta hiç kıskanmayın. güvenmiyorsanız birlikte olmayın. güveniyorsanız da kıskanmayın.
aşkın bıçak sırtı durumlarındandır. biraz aşağısı beni sevmiyosun ki kıskanmıyosun, biraz aşırısı da yeter daralttın beni ota boka kıskançlık yapıyosundur. sevimli olduğu kadar tehlikelidir de.
Eğer çok büyük bir aşk yaşancaksa onu bile engeller zamanla sorunlu bi tip sorunlu bir ilişki en sonundada nefret edilen biri olur. ilişkiyi boş yere yıpratmaktır.
annem bir gün bana dedi ki; "bir insan kendi korkularını başkalarından bekler. onları kıskanıyorsa, bil ki; kendine güvenmiyordur"
sevgiliyi erkeklerden kıskanmaktır.erkekler basit yaratıklardır malumunuz.
henüz üç yaşında bir kardeşim var,
seni ondan bile kıskanıyoruuum, kıskanıyoruuuum, kıskanıyoruuuum.

şarkısını akla getiren düşünce.
ayrılmak isteyen ve kıskançlıkta tavan yapmış insandır.
Hayatımın en saçma ve anlamsız kıskançlık krizlerini sevgilimde gördüm. Hakısız yerde suçlar, kıskanır. Normalde neredeyse hiç iş yerime uğramayan sevgilim bir sabah ofiste biz bayan/erkek arkadaşlarımızla kahvaltı yaparken kapıya çıkar gelir beni çağırır ve durduk yerde hemen kızgın bir şekilde derki '' kiminle beraber olduğunu sanıyorsun, evinde kahvaltılık yokmu??'' küfür eder ve beni orada şaşkınlık bir vaziyette daha bir cevap veremeden bırakır gider. Ayrıcada kendini haklı görür, küfür edip beni yerden yere vurur, kavgası sürer gider. Beni kendisinin de tanıdığı iş arkadaşlarımdan kıskanır...Böyle birşey varmı yaaa....
ilişkinin ilk dönemlerinde yaşanan durumdur.
saçın yüzüne değse,tenini kıskanırım
birine söz söylesen,dilini kıskanırım

kıskanırım seni ben,kıskanırım kalbimden
bu nasıl aşk Allahım,öleceğim derdimden

sakın takma göğsüne,gülünü kıskanırım
seni saran kemerden belini kıskanırım

kıskanırım seni ben,kıskanırım kalbimden
bu nasıl aşk Allahım,öleceğim derdimden..

şeklinde ki türk sanat müziği parçası durumu en iyi şekilde özetlemiştir sanırım.
bir hakki bulut sarkisiya örtüsen kiskanclik.

Güneşten, gölgeden, esen yellerden,
Bastığın toprağın her zerresinden,
Boynuna taktığın beyaz inciden,
Elinde tuttuğun gonca güllerden,
Sana selam verip geçen birinden,
Nebileyim işte kıskanıyorum.
Seni kendimden bile kıskanıyorum.
Kıskanıyorum, kıskanıyorum.
Kıskanmak aşkın kanununda var.
Gerçek seven kalbi bu duygu sarar.
Henüz üç yaşında bir kardeşim var.
Seni ondan bile kıskanıyorum.
Güller arasında gülden güzelsin.
Tanrı kullarının incisi sensin.
Görünme gözlere nazar değmesin.
Seni kem gözlerden kıskanıyorum.
Seni kendimden bile kıskanıyorum.
sevgili crunchı çok sever her gün crunch yer.
+ne öyle hergün hergün crunch yemeler?!
-napıyım, seni mi yiyim?
+?!?!
bunun bir de wc versiyonu var tabi. **
bir süre sonra eski sevgiliyi basit şeylerden kıskanmak başlığına entry girmenizi sağlayacak durumdur. kıskanan kişi çok yakışıklı ya da çok güzel bile olsa bir süre sonra çok sıkar bu durum. dikkatli olmak gerekir.
bazen saçmaladığını bile bile kendine hakim olamamak.
henüz 3 yaşında bir kardeşin var seni ondan bile kıskanıyorum...
(bkz: hakkı bulut)