1. 1.
  iKi LiMON FiDANI
  Bir bahçıvanı aynı ağacın çekirdeklerinden çıkan ve aynı zamanda aynı ağaçtan aşılanmış iki limon fidesi almış. Birisini bahçeye güneş gören bir açıklığa dikmiş. Diğerini de bir saksıya dikip salona koymuş. Bahçıvan iki limon fidesine de son derece itinayla bakım yapıyormuş. Sularını, gübrelerini zamanında eksiksiz veriyormuş.

  Aradan 3 yıl geçmiş bahçedeki fidan büyümüş serpilmiş meyve veren bir ağaç olmuş. Salondaki fidan sağlıklı gibi görünüyormuş ama bodurlaşmış, henüz meyveden de eser yokmuş. Birkaç yıl sonra salondaki fidan da çiçek açmış meyve tutmuş. Meyveler olgunlaştığı zaman bahçıvan iki kardeş fidanın meyvelerini eline almış bahçedeki limon ağacının meyvesi iri, sulu ve az çekirdekliymiş. Salondaki limon fidanının meyvesi ise küçük, susuz ve içi çekirdek doluymuş.
  1 ... shirce
 2. 2.
  bir feridun düzağaç şarkısı.
  (bkz: günün ilk entrysi)
  2 ... ranger65
 3. 3.
  mutlu bir evliliği olan bir de kızı olan feridun düzağaç'ın hala nasıl bu kadar sevgiye hasretlik çeken ve bazı bazı acı ceken şarkıları nasıl yazdığını düşündürten şarkılarından biri.
  ... yildirimbjk
 4. 1.
  feridun düzağaç'ın tüketen şarkılarından bir tanesi daha. bu adamı, özellikle de bu şarkısını aşk acısı çekenlere tavsiye etmiyoruz efendim. sonra demedi demeyin. *
  ... dibi dibi rek
 5. 2.
  "sigaramı yaksan boğulsak beraber."
  ... m ilginc olsun istedim