bugün

Sevgi, kusur gören gözü kapatır; güzellik gören gözü açar. Seveceksen öylece sev. Ne kusursuz insan ara, ne de insanda kusur...

Mevlana.
çok kolay karşılıklı alınıp verilmesi gereken ama insanlar tarafından sıkı sıkı saklanan, paylaştıkça azalacağına inanılan şey.
anlaşmak değildir nedensiz de sevilir.
yalın haliyle güzeldir; ama ne zaman ki yanına "li"yi alır, işte o zaman çekilmez olur. boşuna "sevda geçer yalan olur, sonra sokar yılan olur." dememiş adamlar.
sevgi bir tutku değildir.sevgi bir duygu değildir.sevgi bir şekilde birisinin seni tamamladığının derinden anlaşılmasıdır.
--spoiler--
Sevgi yaşatan bir iksirdir; insan sevgiyle yaşar.. sevgiyle mutlu olur ve sevgiyle çevresini mutlu eder. insanlık sözlüğünde sevgi bizim canımızdır; biz birbirimizi onunla hisseder, onunla duyarız.
--spoiler--
Sevgide bilinçli farkındalık, doğasal bütünlükte bütünlük bilince ulaşmanın neticesidir. Sevgi, bağlayıcı frekansa sahip oluştan dolayı ister farkındalığı sağlansın, ister sağlanmasın mutlaka gerekli olan doğasal bir bütünleşmeyi sağlamaktadır. Parça parça algılanan her ne varsa bütünsellikte bulunan ve belirli bir çeşitli reaksiyone olarak yaşam sürdüren insani birimin kullandığı hayata geçirdiği biyolojik aktif formun kısıtlı algılamalarından kaynaklanmaktadır. insani biliş kendi kısıtlı algılar boyutunun dışına çıkamayınca doğasal bütünlüğün bilincine ulaşamaz.
sadece masallarda olan ve aslinda reel hayatta yeri olmayan anlamsiz bir kelime.

ayrica bir bayan ismidir. aylar once bir eskortla tesaduf eseri birlikte oldugumda adinin sevgi oldugunu ogrenmistim hepsi bu.
Aşktan daha önemlidir. içinde saygıyı da barındırır, sadakati, güveni. Sevgi sonsuzdur, aşk sadece tutkudur.
Kimsenin karsiliksiz hissedemeyecegidir.
Sevmek keman çalmak gibidir, bilmeyen kötü sesler çıkarır.
sevgi bazen emek
sevgi bazen aşk
sevgi bazen bilinmezlik
sevgi bazen sevimlilik
sevgi bazen güzellik
sevgi bazen merak
sevgi bazen gelecek

içeriyor galiba. insan yazarken bile heyacanlanabiliyor. o derece hayati bir duygu işte.
fazlası varsa etrafınızdaki insanlara verilmeli bence. cimrilik yapılmamalı. "bu hayatta ne verirsen onu alırsın" demişti benim biricik türkçe öğretmenim. gerçekten onu çok seviyorum.
düz saçlı iyi huylu orta boylu kız ismi. güzel isimdir aslında ama pek yaygın sayılmaz.
Seni seviyorum.
Yaşama ve ölme sebebi.
boka saran duygu, en iyisi hiç olmamasıdır gerekte yok zaten.
Sevmek bu kadar güzelse kim bilir sevgiyi yaratan ne kadar güzeldir - Şems - i Tebrizi.
bugünün dünyasının en büyük eksiği olan duygu. bu kadar sahip olması zor bir duygu olmamalıydì sevgi.
herşeye yetebilen, her sorunu çözebilen... Sevgi herşeye yetmez mi?
dünyadaki en güzel şeydir . belki sex meraklısı hayvanlar bu duyguyu seviysesizleştirsede hala var bu duygunun nirvana oldugunu düsünenler . ya karşılıklı seveceksiniz yada hic sevmeyeceksiniz .
aşk bir dengesizlik işiyken dengeye dönüşendir sevgi.
tüm diger etkenlerden bagimsiz dunyanin en büyük gücüdür. Bir insani dunyayi tum yaratilmislari degistirecek olan guc sevgidir. Sevgi buyuk bir egemebliktir. Hic bitmeyecektir. çünkü tanrı sevgidir.

"Sevgi sabırlıdır, sevgi şefkatlidir. Sevgi kıskanmaz, övünmez, böbürlenmez. Sevgi kaba davranmaz, kendi çıkarını aramaz, kolay kolay öfkelenmez, kötülüğün hesabını tutmaz. Sevgi haksızlığa sevinmez, gerçek olanla sevinir. Sevgi her şeye katlanır, her şeye inanır, her şeyi umut eder, her şeye dayanır."
her şey gibi fazlası aşırı derecede zararlı olan bir duygudur. fazlası zararlıdır. bağımlı yapar, güçsüzleştirir, depresif moda sokar, hayal gücünü baltalar, bağımsız olmanı engeller falan.

nefret, bir çok açıdan sevgiden daha üstündür. sevgi gibi uyuşturmaz. güç verir, motive eder, yaşama bağlar falan.
Kaybettiğim duygum. Sevmiyorum hiç bir şeyi, kimseyi. Sevmeyi de severdim artık o da yok.
yaşama sebebi(m).
güncel Önemli Başlıklar