bugün

dünyada sevgiyi bilen tek varlıklar kimlerdir bilir misiniz? bebekler. bebekler annelerini babalarını severler. çok severler. sevgi denilen kavram işte onların anne ve babalarına duyduğu sevgidir. daha önce hayatında hiç sevilmemiş birileri olarak, bebeğin annesi ve babası, bebekten gördükleri sevgiye çok şaşırırlar. ve sevginin ne demek olduğunu öğrenirler ilk olarak. ve onlar da bebeklerini çok severler. bir bebeğin annesine ve babasına sevgisidir dünyadaki saf sevgi. bizlerin sevgi olarak uydurduğumuz şeyler, işte o sevgiden yayıla yayıla bizlere düşen ufak paylardan ibarettir.
Pek ragbet gormeyen kız ismidir. Aslinda anlami cok guzeldir. fakat ebeveynler banal bulduklarindan midir nedir bu ismi cocuklarina vermek akillarina bile gelmez.
hayatın bana unutturduğu şey..? bilmem ne..
Bahşedilen en güzel hediyedir. inş.mazhar olurum bir gün bu hediyeye.
ne acı şeymis.. sevmekte sevilmekte.. kavuşamayınca bir hiç. neden boyle olur ki?
arzu ile sık sık karıştırılan kelime.
Hayatimda su ana kadar sadece birisine karsi gercekten hissettigimi anladigim histir. O hissi kaybetmeyin, onu kaybetmeyin.
gereksiz bir şey.
bütün engeller sadece sevgiyle aşılmaz. aptal olmayın. gerçek dünyada polyannalara yer yoktur.
Günümüzde yalnızca bir kız ismidir.

( müthiş tespit facebookta paylaşabilirsiniz, telife gerek yok )
inatla hissettiğin duygudur,istemezsin hiçkimseye bağlanmayı ama yine de engel olamazsın kısaca bu hayatta insanların yaşadığı en iyi duygudur tabi sevgiyi hak edene duyulduğu zaman..
Rahip mezarlıktaki işini bitirmek üzereydi . O anda elli yıllık karısını kaybeden 78 yaşındaki adam : ” Onu ne kadar çok sevdim .” diyerek çığlık çığlığa ağlamaya başlamıştı . Yaşlı adamın yaşlı sesi törenin asil sessizliğini bozmuştu . Mezar başındaki diğer aile bireyleri ve dostlar şok olmuslardı , utanç içindeydiler . Yetişkin çocukları alı al moru mor babalarını yatıştırmaya çalıştılar : “Tamam , baba . Seni anlıyoruz .” Yaşlı adam gözlerini dikmiş kazılan mezara yavaş yavaş inen tabuta bakıyordu …

Rahip törene devam etti . Törenin sonunda , aile bireylerini ölüm töreninin kapanışı olarak tabutun üstüne toprak atmaya çağırdı . Yaşlı adam hariç hepsi sırayla toprak attılar . Yaşlı adam hala : “Onu ne kadar çok sevdim” diye sesli sesli konuşuyordu . Kızı ve iki oğlu konuşmasını engellemek istediler , ama o devam etti , “Onu sevmiştim !”

Kalabalık mezarlığı terk etmeye hazırlanırken , yaşlı adam gitmemekte direniyordu . Gözlerini mezara dikmiş bakıyordu . Rahip yaklaştı : “Kendinizi nasıl hissettiğinizi biliyorum , ama gitme zamanı geldi . Buradan ayrılmalı ve kendimizi hayatın akışına bırakmalıyız .” dedi . Yaşlı adam çaresizlik içinde bir kez daha “Onu ne kadar çok sevdim .”diyerek söylendi . “Beni anlamıyorsunuz ,” dedi rahibe “ama ben bunu ona sadece bir kere söyleyebildim .”

Zil çalmadığı sürece zil değildir .

Şarkı söylenmediği sürece şarkı değildir .

Sevgi gönlümüzde tutsak olsun diye yaratılmamıştır .

Sevgi insanlara verdiğiniz sürece sevgidir.
(img:#821981)
Karşı cinse olanı bir kaç istisna dışında hep dış güzellik sebebiyle başlar. Hiç boşuna içgüdülerinizi reddetmeyin.
dünyaya bakış açımızı oluşturan temel duygudur.
sürekli camda bekleyen alt komşunun kızıdır. aşure filan dağıtılması gerekince hep bu gelir kapıya. ama aşuresi güzel hakkaten.
Adaleti yoktur.
bir gülün tutulabilir yeri gibi zararsızdır.
Sevgi kuşun kanadın da.
Sen bir bıçaksın, ben de durmadan içimi deşiyorum o bıçakla dersem, gerçek sevgiyi anlatmış olurum belki.
yalan söylenilen kişi.
insanların diğer varlıklardan ayıran en önemli özelliklerden biridir sevgi.
insanı en iyi gıdadan bile daha iyi besleyen sevgiyi bütün insanlar yaşamalıdır. Aksi takdirde ne kendilerine ne de topluma faydaları olmaz.
Rabbim seni sevene sevdir beni...
ikinci çocuğun oldu bak.. cinsiyetini bilmiyorum bile..
ilki kızdı.. yanaklarından öpemedim. oğlum olsun istiyorum kızına aşık olabilecek.
yarım kalan bir sevdayı tamamlayacak.
dudaklarının kenarına kondurduğun küçük boşlukta gömülü bir adam var.
gülme.. sen güldükçe daha da derinleşiyor kabrim.
Sevgi; bir insana merhametin yanında verilen en büyük ve tutkulu duygudur. Sevgi her duyguya dönüşebilen ve aslında tüm duyguların birleştiği duygudur. Ve seven insan sevgisi için herşeyi yapabilir.
güncel Önemli Başlıklar