1. 1.
  türk ortodoksları patrikhanesi nin basın sözcüsü.
  laik, vatansever söylemleri dile getirmektedir.
  2 ... pilotmont
 2. 2.
  ergenekon operasyonuyla göz altına alınan kişilerden birisi olarak dikkat çekmektedir.
  ... beyazyelkenli
 3. 3.
  "türk ortodoks patrikhanesi'nin basın sözcülüğü görevini yürütüyor. avukat kemal kerinçsiz'le birlikte 301 davalarında, emekli tuğgeneral veli küçük'le birlikte de ulusalcı toplantılarda boy gösterdi."

  radikal gazetesi - 25 ocak 2008
  1 ... vernon sullivan
 4. 4.
  Türk kimliğinin bütün dinsel kimliklerin üzerinde olduğunun göstergesi kadındır. Ülkemin sözde müslüman mı müslüman fetocuları AKP Misyonerliği desteklerken, dinlerarası diyalog tezgahında yol başçı iken bu Türk kadını hristiyan olmasına rağmen en büyük misyonerlik karşıtı en büyük dinlerarası diyalog karşıtı olup Türk kültürünün Müslüman tarafını korumaya çalışmıştır. Nitekim Gayri Türk gavurlara karşı yaptığı bu çıkışlar yüzünden ergenekon teraneleriyle içeri alınıp tehdit edilmiştir.
  2 -1 ... selim pusat
 5. 5.
  ergenekon davasında yargılanan iki kadından biridir.
  ... maximumdrink
 6. 6.
  altı yıldır unutulan, unutulanlar arasında yerini alan türk milliyetçisi.

  Balbay'ı, Nedim Şener'i, Ahmet Şık'ı sürekli gündemde tutanlar O'nun adını ağızlarına almadılar. O bazılarının gözünde Kemal Kerinçsiz vb. gibi kötü ergenekoncu idi. Çünkü o türk milliyetçisi idi.

  Hristiyan olmasına rağmen Hırant için yeri göğü inleten Hristiyan alemi onun için kılını kıpırdatmadı.En ufak olayda komiserlerini gönderen AB sesini çıkarmadı. Çünkü o türk milliyetçisi idi.

  Maalesef, Türk Milliyetçileri de O'nun için kılını kıpırdatmadı, çünkü çoğunun şuur altında "Müslüman olmayan Türk olamaz" algısı vardı.

  Kısacası o, türk ve türk milliyetçisi olduğu için sahipsiz kaldı.
  2 ... seyiluk
 7. 7.
  (bkz: gayrimüslim türk/#20806402)
  ... selim pusat
 8. 8.
  ergenekon davasında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmış eski türk ortodoks patrikhanesi basın sözcüsü.
  ... recomax
 9. 9.
  bundan böyle esaret altında olacak yaşantısını işgal altındaki vatanına feda eden hıristiyan türk kadını. türkeş döneminde istanbul'dan milletvekili adayı gösterilmişti.
  3 ... gaspirali
 10. 10.
  kendisi özbe öz karamanlı (hristiyan ortodoks mezhebinden olan türk) bir vatanperverdir.

  sevgi erenerol'un ergenekon'dan içeri girmesinde fener rum patrikhanesi başpiskoposu bartholomeos'un payının olduğunu düşünüyorum. zira bartholomeos'un erdoğan'la arasının iyi olduğu da herkesçe malum. onun isteği üzerine gerçekleşmiş olabilir. hem erenerol'un bahsi geçen iddianemedeki subaylara karargah olarak istanbuldaki türk ortodoks patrikhanesini kullandırttığı görüntüler ekranlara sunulmuştu. dananın kuyruğu da buradan koptu zannımca. bence bartholomeos'un ricası tayyibin de isteği üzerine bu vatanperver kadının çizdiler üzerini bu sebepten.

  not: isteyen erenerolları araştırabilir. erenerolların dedesi papa eftim kurtuluş savaşında rum patrikhanesinin aksine başından beri kuvayı milliye hareketini destekleyip türk kurtuluş savaşında katkıları olmuş biridir. atatürk de bunu görerek fener rum patrikhanesinin elinde olan bazı gayrimenkulleri türk ortodoks patrikhanesinin üzerine geçirtmiştir. birbirleriyle karıştırılmaması gereken bu iki cemaat bu nedenlerle kanlı bıçaklıdır. erenerollar ülkeye yaptıkları katkılar nedeniyle nüfus mübadelesinin dışında tutulmuşlardır. türk ortodoks patrikhanesi köken itibariyle türk olan hristiyan karaman türklerinin cemaatidir. rumlarla karıştırılmaması gerekir.
  2 ... narsist prens