bugün

sessizce bağırmak gibidir...

zordur... yıpratır çoğu zaman. gözlerinizin altındaki çizgiler hızla artar. sessizce sevmek gibi değil de sessizce ölmek gibidir aslında. mutsuzluğunuzu gizlemek için attığınız sahte kahkahaların arkasında nasılda çürüyüp gittiğinizi kimseler fark etmez. kimseler duymaz sessiz yardım çığlıklarınızı.

sessizliğiniz de nedensiz değildir genellikle. imkansızlıklar bağlamıştır elinizi kolunuzu. tek yapabildiğiniz sessizce sevmek ve beklemektir.

ve aptalca bir umut hayattan aldığınız tüm tatların önüne geçmişken, sizin kulağınız uzaklardan gelecek bir haberdedir. her şeyi bitirecek bir haberde... onun artık başka biriyle ne kadar mutlu olduğunu duymayı beklersiniz hergün; sessizce ölümü bekleyen bir hasta gibi...
(bkz: bayram bülbül)
yüreğinden bile fısıltılarla konuşmaktır.
hışşt!! kimse duymasın...
en acı veren sevme türüdür. rahat rahat haykıramazsın içinden gelen sevgi sözlerini. * sonra ağlarsın ama yine sessizdir kalbinden damlayan gözyaşları. bazen bir bakış, bazense bir davranış anlatsın istersin. ama ifade edemez onlarda içindeki sessiz aşkı. belki de hiç sevmemelisindir. acıdır, acıtır çünkü. * *
kişinin avazı çıktığı kadar sustuğu ve geceleri serbest bıraktığı göz yaşları ile anlaştığı durumdur.
Seni Seviyorum Demek bi marifettir bunu söylemekte yetmez fakat sessiz kalmak sevgiyi büyültür...
KARAKTER BiÇiMiDiR.

"BEN BAĞIRARAK SEViYORDUM
O BELKi EN SESSiZiNDEN

BiR KISA FiLMDi EN TUHAFINDAN

BEN MONOLOG YAPIYORDUM
O SUSUYORDU

VE EGOSU BÜYÜK OLAN BEN OLUYORDUM HER NASILSA

GURURU YERLERDE
EGOSU SIFIR BiR DENiZ KIZI

SESSiZCE SEViYOR DiYORDUM SESSiZCE
O HEP SESSiZ
BEN SEViNÇSiZ..."
korkulu bir ruya esnasinda bagirmak isteyip de sesi cikmayan insanin dehsetine dusmek gibidir.
ya sonsuza kadar sessizligini korunmali ya da en cok sen bagirmalisindir. eger ikinci secenegi tercih ediyorsan acele etmelisin. acele etmezsen otobuste kalan son bos koltuga baskasinin oturmasi ve senin inecegin yere kadar oradan kalkmamasina benzer bir durumla karsilasabilirsin. ben ilkini tercih ettim cok da guzel oldu elime saglik.
seni seviyorum

bana her baktıgında içime yeni bir güneş doğuyor,

bana her gün böyle baksan

içimde hep ilk bahar esintisi uyusa mışıl mışıl

bana hep gülümsesen dedi adam

içinden.

zaten sonlara yaklaşmıştı

çocukuktan beri sevdiği papatya da boyun bükmeye yaklaşıyordu

yine sessiz sessiz bir dua gibi okudugu içsel yangınlarını katlayıp koydu cebine adam

gitti

ezberlemişti çıt çıkarmadan sevmeyi.
konuşup hayal kırıklığına uğramaktansa susup sevgisini kendi yüreğinde yaşamaktır. içinde kopan fırtınalara aldırmadan hapsetmektir bir sevgiyi. fütürsuz yaşanan aşk' lara inat sen onun mutlu olmasını seversin, gülmesini, her başı sıkıştığında seni aramasını. aslında köpekler gibi sevipte söyleyemediğini her akşam kendi kendine fısıldarsın.
gürültülü sevmek nedir bilmiyorum. dolayısı ile ben ve çevremdeki insanlar bu tip seviyoruz demektir.

(bkz: öyle bir yüzeysel olmak ki kuyruk acısını unutmak)
kurulan cümlelerle tılsımı bozmak istemeyen bünyelerin yaptığıdır.
Sessizce Seviyorum Seni

--spoiler--
Sessizce seviyorum seni
Söylesem de duymazsın zaten
Senin gözlerin gibi bakıyorum sana
Senin bana bakmadığın gibi
Dokunmuyorum sana
Zaten tutmak istesem de
Yapamam kıyamam sana
Dokunduğumda öleceksin biliyorum
O yüzden seni hep
Bir camın ardından seviyorum
--spoiler--
(bkz: susarak özlüyorum)
seni seviyorum demektir. ama hiçbir zaman duyulmamasıdır sözlerinin sevilen tarafından...
seni uzaktan sevmek, aşkların en güzeli...
aşkın en kısa tanımı.
yüreği lal olmak
uzaktan sevip okşamaktır. resimleriyle avunulur, hatıralarıyla yaşanılır. güzel geçen her anın hayaliyle yaşayıp, hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını, geri gelmeyeceğini bilmekle adama koyar.
uyandırmadan gidebilmektir.
sevilmese bile saygısızlık etmeden, sevdiğini rahatsız etmeden sevmektir, büyük erdemdir, sessizlik korunamıyorsa, sevgi sadece bir gösteriştir, oldukça bayağı davranışlara sebebiyet verir, sevilmediğini biliyorsan sessizlik sürüp gitmelidir, insan daraltılmamalıdır.
sevginin hası sessiz yasanır sesede gelmez sözede.
(bkz: platonik)
daha zor olanı için:

(bkz: sessiz sevişmek)
tahir olmaktır, zühre olmaktır.

(bkz: tahir ile zuhre)
güncel Önemli Başlıklar