bugün

Osmanlı imparatorlugunda ordu komutanlarına verilen isim.
benim de sahip olduğum ve tam olarak anlamı baş komutan, baş buğ demek olan isim
insanların bana seslenirken kullandıkları kelime. battal gazi filmlerinde sürekli geçen isimdir ayrıca.

(bkz: malatya serdarı)
kral,padişah,başkomutan anlamlarını taşıyan erkek adı .
itu sozlukte :"uludağ sözlüğe maranda isimli şahıs saldırmamıştır. kendisi, hack işini sadece üstlenmiştir. onunkisi bok yemektir.

sözlüğe iki farklı kullanıcı ismiyle saldırılmıştır. ataklar devam edecektir" demiş itu sozluk yazarı.
..
bu saldırının nedeni, uludağ sözlüğü yönetiminin aşırı taraflı davranışlarına bir tepki göstermektir.
görüldüğü üzere, sözlük yönetimi ve yöneticisi hala bir karşı duruş sergileyememişlerdir.

diye de eklemiş. *
itü sözlükte kendisinin, sözlüğümüzün hacklenmesi hakkında bilgisinin olduğunu söyleyen yazar.hatta eylemler devam edecektir diye de yazmış.şimdi ben sana ne diyim, olm bütün entrylerimiz gitti, madem moda tav oldun sadece onları ilgilendirecek bişey yap. yazarlardan niye binlerce küfür yiyosun bre zındık!
"this could be it i think i'm in love" diyemediğimdir.
tarihte meşhur bir hacker ismi, hatta buraya bile gelmişliği var. *
(bkz: bana serdar ı getirin)
(bkz: serdar abilerine pipini göster de görsünler hadi)
SERDAR Türkiye'de en çok kullanılan 26. isim (... 24. pınar, 25. deniz, 26. serdar, 27. serkan, 28. gökhan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 223 kişiden birinin adı SERDAR ve ismin yaygınlık oranı binde 4.48.

SERDAR adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 13-02-2009 19:43 itibariyle yaklaşık 322,219 kişinin isminin SERDAR olduğu ve SERDAR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 5325 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SERDAR adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 8.54 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 2,615 SERDAR yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada SERDAR sayısı her yıl 22 kişi artıyor.

SERDAR Türkiye'nin en yaygın 26. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 26. ad ise Daniel ismi. SERDAR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 24. Marie 25. Andrew 26. Daniel 27. Lynn 28. Kenneth isimleri de sayılabilir.

http://www.ismiDidikle.com dan alınmıştır.
klavyede yazılması en zevkli isim. harfler birbirine yakın, kasmıyorsunuz. oh mis.
Sadece sol elinizi kullanarak çok basit biçimde yazabileceğiniz isim. Pratik. Ayrıca karizmatik bir isim. Anlamı da güzel. Aa bi dakka!

(bkz: bu benim lan)*
hem anlamı hem tınısıyla çok güzel bir isim.
ezel' de, salih kalyon tarafından canlandırılan karakter. eyşan' ın babası.
bartın ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: bartın)
ermenilerde de "sevgi tasiyan"* anlaminda kullanilan erkek ismi.
maço erkeklerdir .
kökeni farsça olan bir erkek ismi.
koyu sarı saçlarının hastası olduğum, farklılık ötesi canım insan.

duy beni. hayalimin insanı diye kurdum kafamda sonra karşıma çıktın adam gibi bir konuşamadık ona yanıyorum anca kantinde sesini duymaya çalışmalar, seni bi yerlerde yakalamaya çalışmalar, puding çıktığında izlemek için yemekhaneye gitmeler. neler yaptım, nelerini öğrenmeye çalıştım bir gün fırsat olup anlatsam hasta bu dersin. bi' sayfa yazı yazasım var ama neyse yazarlar n'apsın serdarı.
erkek ismidir başkomutan manasına gelir.
ne güzel isimdir. kendi ismim diye demiyorum öhöm öhöm allah bu isimdeki insanlara zeval vermesin. en asil duyguların insanlarıdırlar.
lisedeyken deli dehşet aşık olduğum ama bana ilgisi olup olmadığını o zamanlar anlamadığım adamın adı.

aradan yıllar geçtikten sonra benden çok hoşlandığını söylemişti. sonra da alman bir kadınla evlenerek almanya'ya gitti.
10 yıllık nick'imi bununla değiştireyim dedim. kullanımdaymış. kimse bulsun beni.