1. 1.
  dilimizde yavaş yavaş yer edinmeye başlayan arama motoru optimizasyonu için kullanılan, ingilizce tamlamanın baş harflerinden oluşan kısaltma.

  (bkz: search engine optimization)
  6 -2 ... alen markaryan
 2. 2.
  (bkz: arama motoru optimizasyonu)
  ... kajmer
 3. 3.
  seasoned equity offering. borsada halihazırda işlem gören şirketin ek hisse satması olayı.
  ... patlamismisir
 4. 4.
  reklam vermekten daha avanajlı görünen oluşum. bu işle uğraşan bir firma ile irtibatm olmuştu; fiyatının 2000$ civarında olduğunu ve verdikleri hizmetin; google ve yahoo da olmak üzere, anahtar kelimeler aracılığıyla, birçok arama motoruna kayıt yaptırıp web sitenizin ilk 10 da olmasıni sağladıkarını belirttiler. * sonuç itibaryle düşünürseniz, arama motorlarıda ilk 10 da olmak inanılmaz bir reyting sağlar. reklam vermekten daha etkili ve daha az maliyetli bir yöntem bu seo..
  5 ... el logan
 5. 5.
  on binlerce dolar odullu yarismalara konu olan tekniktir. arama motorlarinda bir sayfanin ilgili kelimelerde seo teknikleri kullanarak (search engine optimization) ust siralarda cikmasini ifade eder. ornegin sohbet kelimesinde birinci cikmak icin gereken farki ip classlara sahip sohbet ile ilgili pagerank e sahip sitelerden link almayla başlar buna muteakiben sitenizin meta tag ve index uyumuyla ilgili en az %80 skor yapmasi gerekmektedir. bununla beraber en etkili teknik kelimeye gore domain kullanmaktir ornegin sohbet kelimesini kullanan kisi domain icerisinde sohbet kelimesini gecirmekteyse google bu siteyi daha bir sevecektir. daha ayrintili bilgi icin.
  1 ... alp er tanga
 6. 6.
  Türkçesi arama motoru optimasyonudur.

  (bkz: AMO)
  ... hayalerimsi
 7. 7.
  sadece backlink alarak yapıldığı sanılır. ancak; böyle değildir.
  1 ... klima muhendisi
 8. 8.
  artık türk webmasterinin farkına vardığı kavram. url rewriting, tag sistemleri vs. en temel özellikler olarak sitelerde mevcut. bu bir sektör haline geldi, para kaldıranlar var yahu.
  1 ... dirty sanchez
 9. 9.
  sayfanın açılış hızı, meta tag, title, link inşaası *, pagerank değeri, link yapısı *, tasarım, kodlama, w3c uyumu, özgün içerik, site haritası, robots.txt dosyası, barındırma *, domain yaşı, domain adı gibi onlarca değişik faktörü ve bu faktörlerin alt dallarını içeren arama motoru dostu bir site için yapılması gereken optimizasyondur. seo dinamiktir. yenilikleri hep sever. örneğin etiket sistemleri, ping servisleri, sosyal imleme siteleri gibi yardımcı araç ve sistemlerde arama motoru optimizasyonu için önemlidir. benim sitem arama motoru dostu oldu, tamamdır diyemezsiniz, sürekli yenilikleri takip etmeniz, sitenizi üst sıralarda tutmak için çalışmanız gereklidir. siteniz birinci sırada olsa bile tahtınıza göz dikecek pek çok rakip site sahibi olacaktır ve hatta sizi oradan indirmek için çirkeflikte yapacaklardır. google mühendislerinin de aptal olmadığını ve sürekli sayfa sıralaması için geliştirdikleri algoritmaları yenilediklerini de göz onunda bulundurursak, kıllı iş, zor iş.
  1 ... south park
 10. 10.
  hedef kelimede üst sıralara çıkmada etkili olan yöntem .
  ... zyuksel