bugün

ikinci tekil şahısın olmayaşı halinde birinci tekil şahsın içinde bulundugu durum.

sensizlik,
uzun geceler,
dinmeyelen gözyaşları
ve sensiz bir ben demek...
by mintiminti
boşluktur, dibi olmayan. düşülür, düşülür, düşülür...
sessizlik gibi birşey.
yok yere, hiçbir sebep göstermeden çekip giden sevgilinin unutulamadığının en güzel, en anlamlı ve malesef ki en acı ispatı; bir candan erçetin şarkısı.
sözleri..

Bir garip hüzün çöker insana
El ayak çekilince

Tek başına kalırsın dünyada
Etraf sessizleşince

inan bu ev alışamadı
Hiçbir zaman sensizliğe

Şimdi sensizlik oturuyor
Kalkıp gittiğin yerde

Yalnızlığa elbet alışır bedenim
Yalnızlıkla belki de başa çıkabilirim

Çok zor gelse bile yaşar öğrenirim
Sensizlik benim canımı acıtan

Bir derin korku düşer ruhuma
Duvarlar seslenince

Karanlık oyun oynar aklıma
Gölgeler dans edince

inan bana alışamadım
Hiçbir zaman sensizliğe

Şimdi sensizlik dolaşıyor
Çıkıp gittiğin bu evde
durduk yere insanı bunalıma sokan, candan erçetinin en güzel şarkılarından biri...
evde tek basına kalındıgı su an tavan yapan duygusallıgın de etkisiyle, insanı acık tekel bayii bulmaya sevk eden, tanımlanamayan, belki de en yakın tanımın "0" oldugu sey..
SENSIZLIK BENIM CANIMI ACITAN...
insanın yanlız kaldığı anlarda aklında olan insanın yanında olmadığını düşünmesi sonucu çektiği azap.
etrafınıza baktığınızda her şeyin birini anımsatması sonucu ve o şahsın artık sizin yanınızda olmayacağını anladığınız zaman aklınızdaki düşüncelerin başlangıç kelimesi:

sensizlik..
senin asla bilemeyecegin.
benim ihtisaslaştıgım.
araftan cehenneme yuvarlanmak gibi bişey.
gecenin ilerleyen saatlerinde o piyanodan çıkan sesleri dinleyip maziye dalmak kadar güzel olan candan erçetin şarkısıdır.
sevgilinizden ayrılmamış olsanız bile açıp defalarca dinleyip iç geçirilebilecek bir candan erçetin parçasıdır. *
Candan Erçetin in muhteşem sözlere sahip melankolik parçası. Yalnızlıgın onemli olmadıgını onemlı olanın yitirilen kişinin artık sizin hayatınızda olmayacagıdır.. Acı mıdır? acıdır.

sözleriyle sevgilisiz kalmanın değil, o sevgiliden ayrılmanın ve bir daha başkasını sevemeyeceğinin sinyallerini veren, aşkı buram buram hissettiren, söz-müzik ahengiyle mükemmelliğe ulaşan bir candan erçetin klasiği.
'Ben kandan elbiseler giydim
Bundan senin haberin var mı?* denilesi duruma düşürür kimseyi.
'yalnızlık'tan da beter olan durumdur; 'sensizlik'

zira yalnızlığın belki çaresi vardır ama 'sensizlik'te özlenen kişi tek bir kişidir ve ondan başka gelenin önemi yoktur, gelen dünya güzeli/ yakışıklısı olsa da kişinin gözleri ve kalbi herkese kapalıdır, beklenen ve olmayan kişi 'sen'dir ve 'sensizlik' denilen yakıp kavurucu bir histir. * *
uzaktan bakinca korkulan, icine girince alisilan durum.. o kadar buyutmeye gerek yoktur zannimca.. kimlersiz kimlersiz kalir insan hayati boyunca.. hep birileri gider.. tutamazsiniz.. hep de birileri gelir ote yandan.. ona da engel olamazsiniz.. gidenin gelenin hesabini tutmaya kalkinca veresiye defterine doner bu yurek.. sayfalari kopar, cildi eskir, icine kargacik burgacik yazilar dolar.. iyisi mi kendinden yana olmali yurek.. birakmali hesaplari kitaplari.. onun akli matematige basmamali.. sen gidince, geriye ben kalmali.. yoksa biz olamamis zaten..

keşke unutmak kolay olsa diye düşündüren şarkı.
candan erçetin

--spoiler--
http://www.youtube.com/watch?v=Z1u1_amAYcI
--spoiler--
ana dilin türkçe olmasını sevdiren kelime ve şarkılardan biri.
(bkz: sensiz ben)
birinci çoğul sahış olamama durumu.
(bkz: biz)
gun gectıkce artan,ruhu kaplayan koca bır felaket...*
bu sensizlik gücüme gidiyor, gücüm benden gidiyor...
ve ben, bensizleşiyorum.