bugün

zeki rıza sporel, lefter, metin oktay, tanju çolak, aykut kocaman, hakan şükür. unuttuklarım vardır mutlaka, çoğumuzun hatırladığı golcüler. hepsinin ortak özellikleri olan efendilik, golü koklama, son vuruş yeteneği, olması gerektiği yerde olmak semih te de mevcut. bence bu serinin en son versiyonu semih. önümüzdeki sezon da bu performansını sürdürürse artık onu genç semih attı, nöbetçi golcü yine görevini yaptı yerine kim attı kral attı sözleriyle duyabiliriz belki. *
lakabını en çok hak eden futbolcudur kanımca. adam nöbetçi golcü işte.
euro 2008 sitesinde young semih diye bahsedilen yeteneği çok olmayan fenerde yaşlanması muhtemel baş parmağını emen futbolcudur.
hakan şükür'den bayrağı alan, türk futbolunun şu anki ve görünen o ki en az 5-6 yıllık bir sürecinin en iyi golcüsü. ah bir de birkaç maç üst üste 90 dakika oynasa da gösterse aleme nöbetçi golcü müdür, golcünün kralı mıdır..
nöbetçi golcüdür. 90 dakika oynadığı maçta dahi son dakkalarda gol atmasıyla bu ününü perçinlemiştir. ayrıca hakan şükür' den bayrağı alan 24. ya 38. forvettir herhalde. o bayrağı devralmak maalesef o kadar kolay değildir.
euro 2008'de hamit altıntop turnuva karmasına seçilen tek türk oyuncu olmuşken, semih şentürk de en bu turnuvada en çok dikkat çeken ve popülerliği en çok artan türk oyuncusu olarak değerlendirmiştir.

hobbit: http://www.sabah.com.tr/2...4FC1B71AD1EA631B9DFB.html
çok iyi bir golcüdür. hakan şükür'ün yerini doldurabilir mi derseniz, form durumu ile alakalıdır derim. ama görünen şu ki, o yaşlarda ya da bir alt jenerasyonda bu kadar verimli olacak gibi duran başka bir futbolcumuz yok. üç büyükler yabancı forvetlere verdiler kendilerini, bu nedenle semih kendine çok iyi bakmak zorunda.
su an icin tartismasiz en iyi türk forvettir kendisi. ondan sonra da sirasiyla nihat kahveci ve ümit karan gelir.
Fenerbahcede yedek klübsinde en çok şans bulan,tslde 2007-08 sezonunun gol kralı olan milli futbolcu.
öss 2008'de eşit ağırlık 1 bölümünden 288.848 puan alan gol kralımız. okuldan 77.824 puan gelmiş.*
http://www.fenerbahce.org/icerik/haber/12386/
http://www.fenerbahce.org/icerik/haber/12386/

buradaki fotoğrafında öcü gibi çıkımş şahıs. o ne hal lan öyle?
öss sınavından 288 puan almış * olan futbolcu. bu puanla marmara üniversitesi'nde bir bölüme girmek istiyormuş beden eğitimine girer. iyi futbolcu avrupa şampiyonasında başarılı oldu ligde gol kralı oldu filan ama sanki semih'in iyi bir iş bulsa şöyle sigortalı bir memurluk gibi futbolu bırakıp o işe gidecekmiş gibi bir tipi var o yüzden öğretmen olursa iyi olur sevdiği işi yapar.
öss'den aldığı puanla koca bir helal olsunu hak eden futbolcudur. demek ki futbol zekasının dışında pratik-analitik zekası da varmış. tabi bilinen futbolcu imajı ve zeka seviyesi düşünüldüğünde böylesi özel bir futbolcuya sahip olmak fenerbahçemiz için bir şans.

(bkz: genç ve zeki semih)
öyle sanıyorum ki fenerbahçe muhabirleri ile içli dışlı olan futbolcu. dün akşam ntv spor haberlerinde fenerbahçe muhabiri, antrenman sahasının kapısında durmuş günü değerlendirmekteydi. bir süre sonra antrenman bitti ve arkadaki kapı açıldı, futbolcular çıkmaya başladılar. hepsi sağa sola dağıldı, kimi dışarıdaki taraftarlara imza falan verdi. sonra semih geldi dışardan, muhabirin yanında geçecekken geri döndü, canlı yayınmış falan takmadan onu hafiften ittirerek arkasından geçti, bu arada muhabir konuşmaya devam ediyor. yan taraftaki bir taraftara imza verdi, sonra döndü muhabire baktı, güldü pis pis, hatta parmak atacak sandım o derece pis baktı. muhabir de buna baktı, pıhhh yaptı hafiften konuşmasının arasında, az kalsın koyuyordu makarayı, sonra kendini topladı, bitirdi lafını.
zaman algısı diğer insanlardan farklı olan, 3 dk 5 dk gibi zamanların futboldaki önemini kavramamızı sağlayan, hatta bize bunu öğrettikten sonra yetinmeyip bi de bunu avrupaya öğreten fenerbahçenin tecrübeli futbolcusu..kendisi bu sene yine yedek beklerse aragones'e küfredilebilir.
aldığı puan beden eğitimi ve spor yüksekokula girmesi için yeterli olmaktadır. *
alman zdf kanalında, euro2008 maçlarını sunan eleman tarafından adı turnuva boyunca "sevişen türk"-"sevişgen türk" olarak telaffuz edilen fitbolcu.*

(bkz: sevişmek)

edit: gerizekalı canım evladım, ben demedim bunu. kanalın spikeri söyledi. benim yanımda yüzlerce kişi de şahit.
ayrıca bende severim adı geçen futbolcuyu.

bu arada unutmadan:

ulan her gün çeşitli konularda geyiğin dibine vuran, muhtemelen her türlü iğrenç-cinsel içerikli espriyi yapan sana bu biraz nüktedan amaçlı yazılmış entry'nin neresi dokundu e be mna godum?

lan valla merak ediyorum, her yazdığın entry sırf bilgi içerikli, diplomat ciddiyeti ile mi yazılmış diye.

al bak bu sana gelsin dangalak canım evladım:
(bkz: türkler sevişmez)
(bkz: semih sevişmez)

seovi'ye özel not:
herhangi espri amaçlı bi entry girdiğinde şunu bil ki, ben bi yerlerde senin 7 göbek geçmişine sövüyor olacağım bebeeeem. bıktırdın lan.
ösese'de sayısal 1 bölümünden sanırsam 288 puan almış olan genç ösesezede.

edit:eşit ağırlık 1 den aldığı puanmış efendim o. garnett'a teşekkürler.

edit2: imla
bir gs li olarak önümüzdeki sezon izlemeyi istediğim futbolcudur.. fakat sanırsam bu fenerbahçe de mümkün olmayacak. umarım avrupaya gider de orada izleriz hiç olmadı.. unutulmamali ki semih euro 2008 in kahramınıdır.
bir galatasaraylı olarak fenerbahçe yedek klübesinde futol yaşantısını tamamlayacağını düşündüğüm futbolcudur. umarım maçlar sırasında dışarı çıkan topların bir kaçı O' na gelir de bu sayede topa vurduğunu görebiliriz.
Golcülerin Nöbetçisi,
Yedeklerin Gediklisi,
Gol Kralının Ta Kendisi.
beni bütün ailemin önünde costurup; "yürrrüüüüüü beeeeee kocumm benim kim tutaaar", "senin allahina gurbannn.." vs. gibi sözler sarf etmemi saglayan insan. onun da cok büyük katkilariyla geldigimiz avrupa sampiyonasinda hayatimda gördügüm en sahane golleri atan futbolcumuz.

hirvat teknik direktörüne bomba gibi bir de ayar veren, icimin yaglarini erim erim eriten, ciddi ciddi kendine hayran eden sahane kisilik.
hayatının golünü atmış futbolcu.

bana luca toni yi hatırlatıyor. yıllar sonra açılan veya yıllar sonra kalitesini keşfedebildiğimiz futbolcu.
(bkz: rakipleri tarafından da sevilen fenerbahçeliler)
Fenerbahçe taraftarı olmamama rağmen sevdiğim bir futbolcudur.
6 agustos 2008 mtk budapeste fenerbahce macinda cosan futbolcu.

su adama bakinca; ne kadar dogru bir transfer olsada dani guiza'ya harcanan paraya aciyorum bazen. malesef hic bir zaman hakettigi yere gelemeyecektir.