doğru, dürüst, kusursuz.*
(bkz: aklıselim)
bir erkek adı.
ayrıcana
(bkz: yavuz sultan selim)
kars'ın bir ilçesi.
(bkz: selim ışık)
(bkz: deli selim)
(bkz: akıllı selim)
(bkz: klarnet)
(bkz: baba ogul kutsal ruh)
leman kültür de cuma ve cumartesi gecelerini şenlendiren harika müzisyen arkadaşımızın adı..
isim; sağlam, doğru, kusursuz - Temiz, içten anlamlarına gelmektedir ama sahip olduğu halde bu ismi taşıyamayan insanlar da mevcuttur.
nedense çocuğun uslu olması için verilen isimlerden biridir.
yanına da halim ismini koyunca çocuğun kuzu olacağı düşünlür.
halim selim.
bir istanbul masalı adlı dizide ki, zengin, akıllı, cool..kıscası ideal koca adayı..
(bkz: her eve bi selim)
(bkz: liselim)
barda filminde nejat işler'in canlandırdığı psikopat kişilik.
(bkz: selim abi)
SELiM Türkiye'de en çok kullanılan 97. isim (... 95. yaşar, 96. mesut, 97. selim, 98. ilker, 99. suat, ...). Ülkemizde yaklaşık her 526 kişiden birinin adı SELiM ve ismin yaygınlık oranı binde 1.9.

SELiM adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 13-02-2009 20:50 itibariyle yaklaşık 136,655 kişinin isminin SELiM olduğu ve SELiM isimli kişi sayısının her yıl ortalama 2258 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SELiM isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SELiM yaşadığını tahmin ediyoruz.

SELiM Türkiye'nin en yaygın 97. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 97. ad ise Kumar ismi. SELiM adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 95. Louise 96. Vincent 97. Kumar 98. Lewis 99. Bernard isimleri de sayılabilir.

http://www.ismiDidikle.com dan alınmıştır.
(bkz: selim-i evvel)
eski türk filmlerinin fiks ismidir.. ama 75 öncesinin.. vay vay.. ne yaşlıymışım arkadaş..
(bkz: tilki selim)
doğru, dürüst, kusursuz anlamlarına gelmesiyle beraber tutunamayanların selim ışık ını hatırlatan isimdir.
bir selim gelecek, emanetleri devredecek.
Senin geldiğin bir an olacak, sanki adımlarını cennetten atacaksın bu şehre. Emin, yumuşak, asil ve inançlı. Etrafı görmeyeceksin bile. Şerefli, onurlu, haklı, merhametli sorumlu ama içinde küçük ve saf bir çocuk olacak kalbi çarpan. Etrafını koruyan bir perde olacak çelikten sağlam, ipekten güzel ve büyüleyici. Işık seni hem dıştan hem içten saracak. Sana bakan gözlerden kalplere akacak sırlar. Olduğu yere çakılıp kalacak herkes, gözleriyle seni izleyecek. O an sanki zaman duracak, kader doğru saati gösterecek, vaat edilen gerçek güneşten parlak beden bulacak hareketlerinde. Yüzünde ve gözlerinde tarifsiz bir huzur, sevgi ve zafer olacak.
Bir Çocuk Sevdim'de şizofreni belirtileri gösteren Emine karakternin varlığına ciddi ciddi inandığı hayali sevgilisidir.
Bu isim taşıyanlar anlamını haketmesi için çok çalışması gerekir. Anlamı doğru,kusursuz,dürüsti,iyi anlamlarını taşır. Alevilerin çocuklarına koymadığı isimdir. Kars ilinin bir ilçesidir. Orhon murat Arıburnu'nun bu isimde şiiri de vardır.

Seliiim
Selim
Bu eller kimin
Benim
Bu gözler kimin
Benim
Afferin Selim

Seliiim
Bu dağlar kimin
Benim
Bu bağlar kimin
Benim
Yapma Selim

Seliiim
Selim
Uçan kuşlar kimin
Benim
Esen rüzgar kimin
Benim
Allah mısın Selim

Aaah Selim
Vay Selim
Bu insanlar kimin
Benim

Kööööör oolllll Selim
(bkz: selim kurtulan)
iyi huylu anlamına da gelen sözcük. urları tanımlarken habis ur - selim ur ayrımında tıpta kullanılır.
hayatımın amına koyan zaten çok samimi olmadığım arkadaşım. oraya gitmeseydik görmeyecektim onu ahh selim ah.

genelde iç anadolu bölgesinde kullanılan erkek ismidir.
(bkz: selim naşit özcan)
(bkz: selim gülgören)
(bkz: selim ileri)
(bkz: selim soydan)

gibi ünlülerin de ismi.