bugün

kışın yapılabilecek en bol malzemeli çorba çeşidi. herkesin tercihine göre kalabalığı değişir. çok faydalıdır geyiği dolanır durur.
bebek olmayı özlememek için, iyi bir sebeptir.
ince doğranmış soğanın yağda kavrulmasından sonra havuç, patates, maydanoz, pazı yaprağı, kereviz yaprağı ve pirinç karışımıyla pişirilmesi ve süzgeçten geçirilmesiyle hazırlanan karışımın süt ve yumurtayla çırpılması ve kısık ateşte kaynatılmasıyla yapılan bir çorba türü.
kilo problemi olanlara tavsiye edilen çorba türüdür.
knorr çabuk çorbanın yeni hizmeti. baharatlı çubuk kraker tadındadır.

ilk okul iş eğitimi kitabında gördüğümden beri merak ederdim. anneme defalarca söylememe ramen yapmadı. bebekken doktorlar yedirin dermiş, ben kousundan bile tiksinirmişim.. muradıma erdim. teşekkürler underdog.
genelde kışın kış sebzelerini düdüklü tencereye doldurarak yapılan enfes çorba.
(bkz: hasta çorbası)
5 mantar, çok az lahana, brokoli, çarliston biber, soğan, sarımsak.

malzemeleri doğra. tencereye yarım çay bardağı yağ koy. yoksa tereyağı.

doğradığın malzemeleri yağ ile birlikte hafif kavur. bir su bardağı un ekle karıştır. 6 bardak su ekle ve karıştırmaya devam et.

istenilen kıvama gelince ocağı kapat ve servis et.

un ile hazırlanan tüm çorbalar anında servis edilirler.
(bkz: türkiye)

yalnız gerçekten tadı çok iğrenç.
şimdi canım istedi lan ama gece gece kilo yapar yemeyin ağğğğğğ böyle bi başlığı açarken bidaha iki kere düşününn...
Doğal olanı güzeldir. Evet.
içinde brokoli yoksa zannımca boynu bükük kalacak olan, dileyenin dilediği sebzeleri kafasına göre doğrayıp rendeleyip harmanlayabileceği çorba formatı.
Lezzeti iyi olan çorbadır.