bugün

grup arpej.
her şarkısı güzel olan gruptur.
istisnasız her şarkısı. ancak benim için send me an angel şarkısı çok farklıdır çok.
tehlikeli balladlara sahip, yüreğime dokunan en iyi rock grubu...
alman müzik grubu olmasına rağmen tek bir almanca şarkıları olmayan hard rock tarihinin en iyi gruplarındandır.

send me an angel, still loving you, lonely night, holiday,when the smoke is going down şarkıları altın vuruş etkisi yaratır.depresyondayken dinlenmesi sakıncalıdır.
Her şarkısı ayrı güzel olan grup. Blackout, No one like you, rhythm of love, love will keep us alive, rock you like a hurricane, en sağlam şarkılarındandır. Ayrıca almanca şarkısı olmadığını söyleyenler için;

(bkz: Du bist so schmutzig)
orkestra eşliğinde söylemiş oldukları rock you like a hurricane oldukça başarılıdır.
(bkz: humanity)
dust in the windin en güzel coverı bu gruba aittir.
time , under the same sun şarkıları müthiş olan Alman rock grubu. slow aşk şarkıları denince akla ilk gelen isim.
grup tanımının ötesinde değerlendirilesi insanların birleştiği noktadır. albüm bazında 1972 den günümüze birçok insanı öyle ya da böyle etkilemeyi başarmış, kişilerin ruhunu 70 lere götürmeyi başarmıştır. kişisel fikirlere dönecek olursak; müzik tarihinin "tür" dahilinde en başlarda yer alması gereken 2 albüme de imzalarını atmışlardır. Taken by force ve lonesome crow. henüz dinlemediyseniz ya da wind of change, still loving you, always somewhere kırmasıyla tanıyorsanız baştan sona sırayla lonesome crow, in trance, taken by force ve animal magnetism dinleyiniz. sonra hep birlikte I'm goin mad diye haykırırız zaten, yalnız kalmazsınız merak etmeyin. unutmadan 21. yüzyılın adamı veya kadını olamayacağınıza inanıyorsanız; umutsuz bakışınızı hayallerinize dökebilme etkisine sahiptirler.
sağ tarafta şakirt - laik çatışmasına ait konuların içinden bir anda gözüme çarpınca hakikaten gruptan birinin öldüğünü falan sandım. gerçi gruba giren çıkan belli değil zaten de. neyse bir şey olmamış*
hard rock ve heavy metal türlerini en iyi çalan grupların başında yer alır.

(bkz: send me an angel)
(bkz: the future never dies)
(bkz: still loving you)
en çok şarkısı bilinen gruplardan biridir. şarapla ne gider ama.
(bkz: love of my life)
(bkz: send me an angel)
(bkz: still loving you)
(bkz: wind of change)

kısaca efsanedirler.
(bkz: blackout)
Still loving you. Bu şarkısı ile ağlatma potansiyeli yüksek olan gruptur ( tabi ruh halinize de bağlı).
kendisini bana rock you like a hurricane şarkısıyla tanıtmış grup. Duygusal şarkılarını dinledikten sonra bu mudur diye düşünürken no pain no gain şarkısıyla ortalığı dağıttırmayı becericek nadir gruplardan.
bende 24 albümü de olan gruptur. en güzel şarkılarını yazıyorum, sly, daddy's girl, the cross, under the same sun, you are loving me to death, this is my song, yellow raven, crying days, maybe I maybe you, life is like a river, living and dying, are you the one, fly people fly, dark lady, money and fame, cold, 321, heroes don't cry, lorelei, skywriter, du bist so schmuzig. en güzeli born to touch your feelings.
Herhangi bir albümü alınıp, baştan sonra dinlendiğinde, hiçbir şarkısı baymayan ender gruplardandır.
lonely nights çok etkileyici...
no one like you ve wind of change şarkıları benim için ayrı önemlidir.
burdan özür dilemek istediğim grup. şöyle ki:

yıllarca sadece still loving you ve wind of change'den ibaret bir grup sanmıştım. (bkz: tek şarkılık gruplar) ama sonrasında gördüm ki bu efsane grubun diskografisinde ne babayiğitler yatıyormuş. her şeyden önce send me an angel gibi bir şaheser var mesela, born to touch your feelings var. şarkıdaki 10 saniyelik muhteşem bir senfoni bile sizi binlerce kez dinletebilir.

klaus desen zaten ayrı bir olay, adamın sesi yıllardır ilk günkü gibi.

istanbul konserini kaçırdığım için, daha doğrusu önemsemediğim için özür dilerim senden klaus ve diğerleri.
bir wind of change olsa da dinlesek.
sanat icra eden grup.
still loving you...
Müziklerinin çoğunda melek motifi kullanan harika gruptur. En çok da 'Send me am angel' şarkısı etkiler insanı.