bugün

http://www.habervitrini.com/haber.asp?id=374514

polis kılığına girmiş bir kaç kişi bir lokantayı basıyor. coplarla oradakileri dövüyor. bir kızı saçından sürükleyip arabaya götürüyor ve daha sonra tecavüz ediyor.

artık gitmek istiyorum bu ülkeden. siktir git diyecek olanlara da selam ederim.
"sonra aftan yararlanıp bir kaç sene içinde serbest bırakıldılar." diye devam edecek olan rezil film repliği.

(bkz: bunları daha önceden izledik)
taş devrinde bile rastlayamayacağımız, memleketim insanından utanç duymamı bir kez daha sağlayan olay.
idam edilmeleri gereken; hiç olmadı hadım edilmeyi hak eden kahrolası heriflerin neden olduğu olay.
rezalet bir durumdur, hayvanlıktır * *. sakın olaki kimse, bazı geri kafalılar kızın pavyonda ne işi varmış, o yolun yolcusu vb. diyerek ahlak bekciligine soyunmasın, o kadar da uzun boylu degil, kimsenin kimseye bunu yapmaya hakı yok, olamaz. *
(bkz: allah belanı versin)
(bkz: polis kiyafetlerinin her yerde satilmasi)
(bkz: welcome to turkey)
geleneklerinde kan ve namus davaları,
uyuşturucu, kadın ticareti olan mağara adamlarının, kendini reddeden kadına-kıza tecavüz etmeyi - onu öldürmeyi kendine verilen bir hak olarak görmesidir.
bu kadar plan program içine girilecek kadar abazan olunmasını anlayabilmek mümkün değil.
ama şu da var ki; polis bir mekana girip bir kadını saçından sürükleyerek çıkarsa kimse yadırgamıyor.
halk arasında polis deyince akla işkence ve dayağın gelmesini ve polise kimlik sorma cesaretinin gösterilememesini amaçlarına uygun kullanmayı becermişler.
insanın içine korku salan durumdur. yaşanan yerin bar olması ya da başka birşey olması bunu değiştirmez. hadi bunu yapanlar hayvan bile olduğu şüpheli yaratıklar. akılmın almadığı bir kişi de kalkıp 'hemşerim ne yapıyorsun sen' bile demeyip öylece izliyorlar. bugün ona ,yarın bana bu ülke de böyle giderse. bunu da mı düşünmüyorlar acaba?
(bkz: edecek küfür bulamamak)
bazenleri o kadar sinirlenirsiniz ki ne kadar küfürbaz olursanız olun, ağzınızdan tek kelime bile çıkamaz. işte bu da öyle, artık napmak lazım böyle orospu çocuklarına bilemiyorum ki... bu sapıklar medyaya mı daha fazla yansımaya başladılar yoksa sayıları mı cidden arttı bilmiyorum...
en güzeli bunların penislerini kasatura ile deliğinden aşağı doğru yavaş yavaş, kanını akıta akıta keseceksin... aşil tendonlarını da pala ile vurup koparacaksın... ya da diz kapaklarını .357* veya .44* kalibrelik bir revolverle darmadığın edeceksin... çok sinirlendim sözlük...
Normal durumdur.

Gerçek polis 1 Mayıs eylemlerinde kızın kafasına tekme attı. Hem de kameralar önünde. Ne oldu? Bir soruşturma mı gördük?

pipba bacca adlı turist kadın geldi Türkiye'de gelinliği ile tecavüze uğradı. Ne oldu? Kadının ailesi gelip bu olayı Türkiye'ye mal etmiyoruz dedi. Biz de tamam o zaman dedik.

Sübyancılar yakalandı bu ülkede. En çok dışlaması gereken muhafazakar kesim sahip çıktı.

Şimdi polisin gerçeği bunu yaparken, tecavüzcüsü bunu yaparken. Biri bana söylesin anormal mi bu durum?
medyaya yansıyan bunlar kimbilir daha ne pislikler yaşanıyor dedirten. yanında kız arkadaşıyla eğlence mekanlarına gitmeyi sorgulatan ,bunu yapanları en cani şekilde gebertme isteği uyandıran olaydır.
"barda" filmini hatırlatan, tüyler ürperten olay, vahşet. film olsa, "olur mu lan öyle şey? etrafta onca kişiden hiçbiri bir şey yapmaz mı?" dersin. oluyor işte, hayatımız film bizim. sokağa çıkmaya, restorana girmeye, eğlenmeye, içmeye, gezmeye tozmaya korkan, paranoyak insanlar biz olmayalım da kim olsun? biz kendimizi nasıl güveden hissedelim ki? böyle insan(!)larla aynı havayı solurken, her gün bizimle aynı yolda yürüyüp, belki aynı yerden alışveriş yapıp, bizimle aynı istikamete giderken.
taş devrindeki ilkel insanlardan daha ilkel, ezik, karaktersiz yaratıklar.

Beydeba der ki: "idarelerin en kötüsü suçsuzu korkutandır."

Gerçekten de şu anki durum bunu gösteriyor Türkiye'de. Birşeyler değişmedikçe bu insanlıktan nasibini alamamış mahlukatlar, bunları yapmaya devam edecekler.
bu dünya böyle neanderthalleri taş devrinde bile görmedi dedirten olay.

hani belki bir şeyler çağrıştırır.

(bkz: 2010 avrupa kültür başkenti)
türkiye de suçun ve de suçluların azalması ve kontrolü için polis maaşlarına defalarca zam yapıldı. güya polisin karnı doyarsa gözü rüşvet görmez, görevine sıkı sıkıya bağlı kalır ve rüşvet yemez...

-NAHHHHHHH..

pislik ordusunun büyüğü polislerdir. bi kere bu adamlar beleşçidir ve de insanlar üzerinde müthiş bir korku unsurudurlar. öldürürler ve kendi kendilerini aklarlar. güya cinnet geçirirler görevleri sırasında arkadaşlarını vururlar. oysa kavşak bölüşemez ipneler.. hangi kavşak yağlysa o kavşağı birbirlerine parayla satar şerfsizler.

işte size sıradan bir trafik polisi diyaloğu:

a- abi ben bu gece sanayinin ordayım. biraz işim var. 200 kağıt ver sen devral..
b- o ha be olm. 200 de neyin nesi.. 100 sana temiz para..
a- iyi hadi tamam. ulan işim olmasa ordan bu gece 500 kağat yapardım ama hadi neyse.. 400 kağat cepte gene iyisin..
b- ben senin kadar aç gözlü değilim.. 1 e 2 kazansam yeter. allah bereket versin.
a- yarın da bende sanayi.. yarına işim yok.. yarın istersen özel fiyat 250 olur.
b- bu akşamki hasılata bakalım da ona göre. 100 lira maliyeti.. bakalım üstüne ne kazanıyoruz.. yarını göze alabilecemiyiz bi görelim bakalım.
a- iyi hadi..
ulan böyle olayları görünce işkence olsun diyorum. bu şerefsizlere 7 gün 24 saat işkence hak. neymiş kıza dışarı çıkma teklifi etmiş kabul etmeyince gururu kırılmış sizin gururunuzu s.keyim pis yaratıklar.
sorunun eylemi yapanlarda değil, eylemsiz kalanlarda, onları eylemsizliğe iten, bunca korkutan nedenlerde olduğu olay.

en fazla bir hafta sonra yakalanacağını bile bile bunu yapmaya cesaret edebilecek insanların yüzlercesi aramızda zaten. orasını burasını keselim değil çare. sorun, olay anında onlarca insanın müdahale etmemesini, polisi aramamasını sağlayan yelek ve şapkanın sembolize ettiği dokunulmazlık zırhı. sorun, daha önceden yapay terörlerle halka ''suçu olmasa bunu yapmazlar'' dedirten yeleklerin isim sahipleri. buralarda, forumlarda, sokakta, berberde sadece bu üniformanın gücünü bilen ve bundan faydalanan bunlar gibi çakal günah keçilerine küfretmek, bilmeden kendimize yaptığımız hedef şaşırtmacasıdır.

quis custodiet ipsos custodes

balık kokarsa tuzlarsın, tuz kokarsa ne yaparsın? kimi kime şikayet edeceksin? aşiret oldu aile, aile oldu birey. tamam bölündük, parçalandık, yönetildik ama, işte o meydanlarda türkü söylemelerine bile burun kıvırdığınız insanlarla soyadı tutmayan bireylerden sivil toplum aşireti oluşturanlar çoğaldıkça, hatta muselmanlar da katıldıkça aralarına, ki bunun dinle alakası yoktur; o yeleğin, şapkanın hükmü kalmayacak.

yüz bin(100.000) kişiden yüz(100) çürük yumurtanın kırdığı otobüs durağı yüzünden tu kaka dersiniz. hatta silersiniz doksan dokuz bin dokuz yüz(99.900) kişinin sizin için de oralarda olduğunu. veya 1 otobüs koltuğuna çakıyla aşkını kazıyan mal aşık şekspir vatan hainidir; ama o otobüsün ihalesinde yüzlerce koltuk parasını cukkalayan belediye başkanı cumaları sizinle aynı safta diye vatan yahut silistre'nin köylüğündendir. seveni si.. amaan devamını biliyorsunuz.

1968 paris kaldırım taşı modeli ateist, agnostik, aczimendi müsveddeleri olmasa, bu yeleğin kopyasına gerek kalmaz, aslı da piyasada olur. ilk 10 dakikasında daraldığım zontastik film yüzüklerin efendisi'nin anafikri: ''sınırsız güce sahip olan, kesinlikle yoldan çıkar''mış. şimdilik devam eden devlet denilen hepimizin çıkarına olan organizasyonda, kim olursa olsun sınırsız güç kimseye verilmez. dengelenir.

bu denge biz vatandaş rıza aleyhine bozulursa, ki bu bozuk halidir; dün olduğu gibi yarın da komşularınızın ve ailenizin boş bakışları eşliğinde josef k gibi evinizden alınırsınız ve ...
bu ne cesarettir yuh artık dedik haberleri izlediğimizde. polis kılığına girmek, gidip bir lokantadan bu sayede kız kaçırıp tam 6 saat tecavüz edebilmek nasıl bir zihniyettir. hangi 'insan' kurgulayabilirki bunu. ama olmaz diye bir şey yok ülkemde... barış elçisi italyan kadına tecavüz edilebildiğine göre, türevi ve çok daha kolay yolu polis olmak hiç kuşkusuz. ama benim asıl aklıma takılan yaklaşık 20 kişi var orada. polis de olsa birileri işkenceyle göz önünde 25 yaşında bir kızı kaçırıyor, lakin kimse 'hoppppp' diyemiyor. bu nasıl bir baskıdır halk üzerinde, 'polisse herşeyi yapmaya hakkı vardır' mı diyor o 20 kişi. hadi polise karşı koyacak cesaret yok herşeye rağmen, be insanlık birinizinde mi kafası çalışmadı ' bir bit yeniği' olabileceğine... bu kadar mı unuttuk pratik düşünceyi... onca insan yardım edebilecekken olan 25 yaşındaki kıza oldu yazıktır... daha neler görecek bu göz bakalım...
gercekten cok uzucu ve vahim bir olaydır, zanlılar yakalandığında aynı seyi onlara yapabilecek kapasitedeki mahkumlarla dolu bir amerikan hapisanesine gönderilmesi en buyuk temennidir.
bi dilimize bide şeyimize sahip olamayan bir milletin ikisinide kullanarak yaptığı büyük ayıp.
olayın neresinden bakarsanız bakın en okkalı küfürlerin içsel söylemden çıkıp
bağıra bağıra söylemenize vesile olan bir hadisedir.
http://img231.imageshack..../5827/lazmaaraadamlm3.jpg
(bkz: polis uniformasinin eminonu nde satilmasi)