bugün

kafası savaştan başka sike çalışmayan adamların derdidir, kim kimi yener lafları.

askerde zaten aksinin mümkün olmadığı atış pozisyonu kuralları nedeniyle yüzükten 3 kurşun geçirmekle övünenler de aha bunlar.

sen bana tarihe saygı ile gel madem eskiden savaşmışız bunlarla.

atalarımız bik bik demeden önce, binlerce yıllık eserleri koruyabiliyor musun, ona bak.

herifler insana, en azından vatandaş denilen şeye senden daha saygılı, tarihe, çevreye, bilime senden daha saygılı.

savaşta yenerizmiş. iyi, aferin, al tüfeği yürü amk o zaman.

bu seni daha iyi biri yapacaksa yürü git. daha üstün olacağız savaşla, o lala. ne kadar güzel lan.

benim babam senin babanı dövmüş, ben de döverim, zaten şuna bak, cebinde paran da yok zavallı, fakir yunan bebesi, demekten ne farkı var bunun?

kendini yücelteceksen, bunu savaş senaryolarıyla yapmayacaksın.

zaten yüce olduğunu düşünüyorsan, aklına bile getirmeyeceksin.
savaş çıksa annem babamı diker diyen adamla aynıdır. çok net farkı yoktur.
Turkiye karsisinda yunanistan rakip olarak gosterilemez.
bütün türkiye tükürse tükrüğümüzde boğulacak memleketin savaşta bizi yenme ihtimalini düşünmek de ayrı bir ironidir.
(bkz: benim babam senin babani dover)
bune amk 12 saatte isgal edip bayragi dikeriz.
yunanistan önce askerlerinin karnını doyuracak parayı bulsun, ondan sonra bunun gerçek olup olmadığına bakılır.
yunanistan nüfusu 15 milyon.
türkiye askerlige hazır nüfusu 20 milyon.
içimizdeki irlandalılar (hilafetçiler artı pkklılar) bir nankörlük yapabilir, o yüzden çok da göz ardı etmemek lazım.
Seferberlik anında türkiye cumhuriyeti yunanistanın toplam nüfusundan daha fazla asker hazır edebilecek kapasitededir, dağılabilirsiniz.
saldıran taraf........1........0........2......savunan taraf
yunanistan......20.00..10.00..1.05....Türkiye
avratlarını altlarından alır delikanlılık olsun diye avratlarını değil eşşeklerini atlarınıda sqeriz.
savaşı survivor gibi bir yarışma sanan gerzek hayali. ki onuda biz kazanmıştık.

yani sizin anlayacağınız dilden anlatmak gerekirse,

naaaaaaaah yener.
--spoiler--
benim ülkem senin ülkeni şirinler.
--spoiler--
(bkz: benim babam senin babanı döver)
biraz buna benzemiş olan şey.
su götürmez gerçektir. yunanistan ın hava savaşı konusunda ne kadar üstün olduğu, dolayısıyla bizden de üstün olduğu it dalaşlarından ortaya çıkan aşikar bir kanıttır.

bu bir kanıt degildir artık savaşlarda en önemli yol gemiler adam senin onlarça uçagını gemiyle düşürüyor roketiydi atom bombasıydı bokuydu sülügüydü artık gemilerle yapılıyor araştırıp kanıt olarak ögrenebilirsinizde bunu ayrıcada genel olarak iki ülkenin askeri gücü bunlarda (bkz: #22756265)
Kardeş sen yukarıda bir sürü şey sıralamışsın da ucaksavar dediğin bizde L-70 top ve rapier az biraz da stinger bunlarla vurulacak pilot zaten uçmasın o toplam 2000 uçağın yarısı eğitim ve keşif amaçlı muharip uçak sayısı o kadar değil yani söyliim ben sana.
yunan arkadaşlarımın direkt kendilerinin yalanladığıdır.

olası bir savaşın esamesinin bile onları ekonomik ve diğer yönlerden bitirebileceğini söylüyorlar.
asker söğüt dallarından düdük yapmakla meşgul, yunanistan ise avrupalı abilerinin koltuğunun altında ve bizimle savaşa tenezzül etmezler. türkiye ile ilgili farklı fantazileri var arkadaşların, bekleyip göreceğiz.
istanbul kadar nüfusu olan ülkenin ordusuna güvenmek yersizdir. Kaldı ki açlıktan nefesi kokan yunanistan'ın 2 füze için almanya'ya dilenmesi gerekirken türkiye çoktan bataryaları ateşler. Savaş sağlam ekonomi ister, yunanistan'ı kamerunla falan kapıştırın..
gördüğüm en saçma başlık ve entryler. üzgünüm ama bu işler böyle olmuyor. bu çocuksu kafa ile diyebileceğiniz tek şey (bkz: Benim babam senin babanı döver)
(bkz: savaş çıksa türkiye dünyayı yener)
Mardin köyhizmetlerispor'un barcelonayı yenme ihtimali kadar olan savaştır...
Yanlış önermedir. Lakin Yunanistan ile savaşmayız.

1453'te ürkek Rum kızlarının Ayasofya'ya sığınışını hatırlıyorum da, içim acıyor beyler. Şerefsiz haçlılar istanbul'u nasıl yağmalamıştı. Bizim istanbul'u fethetmemiz peri kızı ile çoban hikayesine benziyor biraz. Bir hışımla hücum ettik sonra onu kendi ellerimizle öldürdük. O ki Fatih'in tek aşkıydı. Oh dear, Ayasofya'da çan sesleri duyulmuyor, sis her taraf sis...

Türklerin toplarından çıkıp istanbulu kuşatan bu kör duman ancak Türklerin istanbul'dan çekip gitmesiyle dağılıp kaybolacaktır.

Ve ben diliyorum ki Rum kızlar ve ortodoks rahibeler Ayasofya'ya sığınma ihtiyacı duymasın bir daha. Orada surların içinde sonsuza dek mutlu olsunlar. Kadınların egemenliği o kadar güçlü olsun ki erkekler erkekçe şeyler düşünemesinler. Savaş gibi mesela. isa'ya dua etmek ve şeytanın şerrinden kaçınmak... Çalışmak ve eve döndüğünde gülümsemek... Erkeğin görevi başka ne olabilir?
Niye savas ciksin sorusunu akla getiriyor. Tembel iki ulke emin olun savasmaya bile erinir. Gerci recep tayyip bu belli olmaz iki laf soyler pervasizca al basina bela.
yunanlara dış güçlerden destek gelmediği sürece imkansız ola hede. Destek geldiği zamanlarda da yenememişlerdi gerçi.
(bkz: cool story)