bugün

Sarılınca geçer diye bir ilaç var. .
- O'ndan istiyorum. . !
incinmiş ruhların yara bandıdır.
en içten, en sıcak sevgi gösterisi.

bir insanın size olan gerçek duygularını anlamanın en kolay yoludur.
mesafeli ve soğuk olan sarılma insanı oldukça kırar/incitir.
sımsıkı ve sıcacık olan ise insana o anda zamanın durduğu hissini yaşatırken; aynı zamanda onu iliklerinize kadar hissedersiniz.
sarılma; yalan söylemez denilen gözlerden ve sevgi dolu sözcüklerden bile çok daha fazlasını anlatır insana çoğu zaman.
bir ruhtan diğerine bağlılık geçişinin temelidir.
saatlerce hiçbir kelime konuşmayıp karşılıklı sarılmak en iyilerinden biri.
eğer uzun süredir görmediğiniz birisiyse ömrünüze ömür katar.
ihtiyaçtır .
nasıl demiş , ' sarılınca sana hemde titreyerek '
hava sıcaksa kokuludur. gerek yoktur.
Vazgeçilmezdir.

Çok sevdim ben bunu be sözlük. Kötü enerji falan kalmıyor insanda. Rahatlatıyor..
iç güdüsel bir eylemdir. sebep? gönül bağını güçlendirmek, bir olmak, bütün olmak, ruhları yakınlaştırmak, gönüldaş olmak, sevmek, sevilmek...
tercihim sımsıkı olanından yana. ayrıca şu free hug tayfasını hiç samimi bulmam. ulan sarılmanın ücreti mi var ki ücretsizi olsun. böyle bir insani duyguya sıfırda olsa nasıl rakamsal değer biçersin. pis rasyonel bsg.
Varligi Her aciyi dindirir, tartismasiz.
yoklugu da her aciyi getirir.
dünyanın en sevimli eylemidir !

(bkz: sarılalım sıkı sıkı)*
insanın ruh halini iyiye yönlendiren, mutluluk verici eylemdir.
organik antidepresan.
kollarının arasına alıp vücut sıcaklığını sevgi,huzur,sıcaklık,kavuşmak,güven vermek,değer vermektir.Sevgilisinin kokusunu içine çekmektir.Sevgilin tenin tendeki sıcaklığı hissetmektir.
Öncelikle güven vermesi gereken eylemdir.
bazen tek ihtiyacın bir çift kol olduğu andır.
şu dakika itibariyle en çok ihtiyacım olan eylem.

yalnızlık çekmekten ziyade
özlemlerim büyüyor her geçen gün ve bu özlemleri nereye kadar taşıyabileceğimi bilemiyorum üstelik.
özlüyorum ulan köpek gibi,sarılmak istiyorum.
böyle zamanları daha öncede yaşamıştım ama her zaman tek bir mesaja bakmıştı hem o hem de benim açımdan.
ben galiba özledim seni
bu mesaj sonrası kırgınlıkta , durgunlukta kalmazdı
hiç bir şey olmamış gibi akıp giderdi avucumuzdan hayat,
mutluyduk,hemde 2 dakika önce it gibi dalaşan biz değilmişiz gibi mutluyduk.
sanki bir sarılsam sıkıca tekrardan geçecek gibi bir his var içimde.
dünya'nın bana sunduğu tüm olumsuzlukları,yükü zoruma gitmedi de ,
şu özleyipte ben galiba özledim seni mesajını yazamayacak hale düşürmesi çok ağırıma gitti.

siz siz olun sarıldığınız da , bırakmayın ...
sevmekten daha önemli olan eylem, herkes sever ama herkes sarılamaz.
bana kim sarılmak ister?
Beş duyunun birlestiği beşinci boyutta yaşanan eylem. Sevdiğim yanımda olmadan da sarılabiliyorum ya ona şaşıyorum.
sevilen birine sarılınıyorsa eğer bütün dertlerini unutturabilir insana.
insana müthiş bir güven duygusu veren eylem.
evet, il enrtylerimi tırıvıraya girmek istedim. bu minvalde sazı elime alıyorum:

efenim kime sarıldığınız önemlidir. sarıldığınız kişi ananızsa ayrı, babanızsa ayrı, sevgilinizse ayrı bir şekle girersiniz. yani sarılma eyleminin niteliği aradaki bağa göre değişir. kimisinde bolca şefkat kimisinde bolca işve saklıdır. mesela insan en çok arkadaşlarına sarıldığı zaman tereddüt yaşar ve duyguyu geçiremez karşı tarafa. çünkü öyle sanıyorum ki arkadaşlar çoğu zaman kaypaktır ve çoğunu sevip sevemediğinize karar veremezsiniz. bir o yana bir bu yana derken sarılmış gibi yapılır işte.

bir de daha tehlikelisi var işin. hayatınızda nereye koyacağınızı bilemediğiniz bir insan bir veda anında canhıraş size sarılıverir. o eller kollar nereye gideceğini bilemez. işte o an mala bağladığınız andır. sırt pışpışlanır haydi arkadaşım ne duyacağımı bilemedim, kaosa sürükleme beni dercesine yolu verirsiniz. sonra kendigelen bir hissiyat ''o neydi gız!''

siz siz olun tanımlayabildiğiniz şeylere sarılın. ne yapacağını bilmek güzeldir. ayık olun.
herkes beceremez...
her adam hissederek sarılamaz..
bütün olmaktır. karşında duran insana tüm yaralarını, hayallerini, hayal kırıklıklarını, olduğun insanı emanet etmektir.

sarılmak ilaçtır. hiç geçmeyecek sanılan şeyleri geçirmiyorsa bile acısını dindirendir.

kıymeti bilinmeyendir. hiç bırakmayacağım deyip sarılır, tüm kucaklaşmaları unutup el sallar, hoşçakal dersin o insana.

gidersin.

ardında kendini bırakarak.
Başka türlü birşey.