bugün

insanın sag gogus kafesinde bir bosluk vardır, sarılınca o bosluk karsı tarafın kalbiyle dolar ve tam oluruz:)
kollarını acıp gel de sarılalım diye bekleyen erkekler..
valla size ekmek yok.
benim kalbim dolu. ihih.
sadece ona gidiyorum kosa kosa..
insan birine guvendiginde ve o guvenini bosa cıkarmadıgında nasıl bir huzur ve mutluluk kaplıyor icinizi dısınızı, degil mi?
Aklıma hep bu dizeleri getirir Nazım' dan:
Sarılıp yatmak mümkün değil bende senden kalan hayale.
Halbuki sen orda, şehrimde gerçekten varsın etinle kemiğinle
ve balından mahrum edildiğim kırmızı ağzın, kocaman gözlerin gerçekten var ve asi bir su gibi teslim oluşun ve beyazlığın ki dokunamıyorum bile...
önce karşı karşıya gelip ağlayıp sonra sarılmak istiyom. ama barney stinsonun da dediği gibi "nothing and everything is possimpible". yani mümkansız.
insanlık kadar eski olan bu hareket, iki vücudun kavuşmasından çok daha fazlasını ifade eder. Sarılmanın anlamı şudur; sende bir tehlike sezmiyorum, yanında olmaktan korkmuyorum, rahatlayabilir, kendimi yuvamda hissedebilirim, beni koruyan ve anlayan birisi var.Bizde birine isteyerek her sarıldığımızda ömrümüzün bir gün uzadığına inanılır. Lütfen, şimdi sarıl bana.
Bence öpüşmek sarılmayı döver.
Ağzına sıçar hatta.
Bu kadar harika hissettiren bir başka şey olmasa gerek.
görsel

Diğer el götünde ama olsun. O da sarılmanın bir parçası sonuçta.
Bir ihtiyaçtır.

Emniyette söylediklerimden dolayı beni içeri atacağını sandığım 27 yaşındaki genç polis kardeşim bipolar olduğumu öğrenince benimle bir arkadaş gibi konuşup ruh ve sinir hastalıkları hastanesi aciline gitmemi, ilaçlarımı almamı ve çok içmemem gerektiğini söyledi.

Kendisine sarıldım.

Bu sarılma benim için büyük anlamlar ifade ediyordu. Beni tehdit etmek, beni azarlamak, bana şiddet uygulamak, beni içeri atmak yerine bir sigara uzatıp benimle dışarıya çıkarıp konuştu ve beni anladığını fark ettim.

Uzun zamandır arkadaşsız ve yalnızdım. Sonunda akıl hastanesinde iğrenç koşullarda 3 gün kaldım ama hiç sorun değil. Bu sarılmayı ve bu desteği hayatım boyunca unutmayacağım.

Umarım güzel bir hayatın olur polis kardeşim. insanlıktan nasibini almamış birçok insanın yaşadığı şu dünyada insan kalabildiğin için teşekkür ederim.
sarılmak yetmez, sarmalamak da gerekir.
dünyanın en güzel duygusudur tabi içten geliyorsa.
Stresi azaltan, insanın kalbini yumuşacık yapan Bir ihtiyaçtır.

Not: cinsel amaç taşımayan sarılmadan bahsedilmiştir.
(bkz: cok guzel)
en güzel antidepresandır, en güzel barışma yöntemidir, özlenen huzurdur, görüldüğünde yer yer kıskanılan yegane eylemdir..

"sarılmak için yürek gerekir. kollar sonraki iş." der özdemir asaf
Bir sevgilim olsada sarılsam.cok özledim.
kendime sarılır donarım.
Virüsten dolayı ağaca sarılıyorlardı koredemi ne.
Virüsten dolayı ağaca sarılıyorlardı koredemi ne.
özellikle gönül verdiğiniz biricik sevdiğinizle yaparsanız dünyanın en güzel, en naif eylemlerinden biri olur. öyle ki uygun ortamda ve uygun zamanda yapılırsa insanı nirvanaya ulastırır. bu dünyadan kendinizi soyutlarsınız. sarılmak insanın kalbini yumusacık yapar. gerçekten rahatlatıcı bir eylemdir. siniri stresi azaltırsınız. pamuk gibi olursunuz.
sevdiklerinle yapılması en rahatlatıcı şey.
" Sarılmak neden güzeldir
bilir misin? Çünkü sağ tarafta kalp yoktur,
ve orası hep boştur...
Sarılınca, sağ yanını O'nun kalbi doldurur... "

Huzur verici bir eylem.
Ne müthiş bir duygudur. Hani can simidi desek abartmış olmayız sanırım.
ihtiyacın olduğu anda gelen bir sarılma gerçekten ilaç vazifesi görmektedir.
ernesto doqukan guevara nı ske sarıldığı gibi sarılmak..
Sevdiğim insanlara sarılmayı o kadar çok özledim ki. Insan onların yanında huzur mutluluk buluyor yanlarında iyileşiyor.
Rahatlatıcı eylem. Fakat sarılmak isteyip de sarılamadıklarımızın varlığı bazen bu rahatlatıcılığın önüne geçebiliyor.
Bazen sıradan bazen de hiç unutulamayan bir eylemdir. Rüyada sarılmak ise apayrı bir konudur. Hissi pek bir güzeldir.