bugün

seneler önce ruh hastası olmak işte böyle bir şey diyerek ileri görüşlülüğünü kanıtlamış; koray avcıyla düet yapacak olan rap şarkıcısı.
yerinde duramayan adam,bir çok denyo tarafından her anlamda kovalanan,mücadele vermeden hiç bir işte yol alamaz , ölene kadar cebinde bozuklarla dolaşamaz..
(img:#1079537)
(img:#1079538)
görsel
görsel
pit10 ile yaptığı öldür ya da öl şarkısını ve beat ini özellikle seviyorum. diğer bir beğendiğim parçası psikopat yazar.
Ergenliğimin cilalı taş dönemi.
Zamanında çok iyi şarkılar yapıyordu ancak son zamanlarda rap müziğini yayma ve duyurma adı altında farklı projelere girişip rap müzikten çok piyasa müziği yapan birine dönüşmüştür. Sansar salvoyu seviyor muyum? Evet severim ve mutlaka hergün dinlerim ancak eski şarkılarını. Yeni şarkılarında ego ve piyasa dışında pek birşey yok. Eskiden daha samimi içten ve bizden birisiydi kendisi.
https://www.youtube.com/watch?v=jsQib5ZAeRw

Hep aynı kaldırım bu bastığın..
Hep aynı yastığım , bayıldığım..
Hep aynı şarkı sanki yazdığım..
Apaynı varlığım , kararlı yardırır..
Duyarsın.. Kader utansın..
Hep aynı yaptığım hata
Hep aynı elveda..
Hep aynı bencil adam yarına uyansın..
Hep.. Hep aynı korkularla hep aynı kabusa
Kurallara sen yazdığın sürece uyarsın..
Aynı değil aslında
Kendime kızsamda mücadelem hırsımla..
Bu yüzden aslında hep aynı değil..
Bu yüzden aslında hiç öyle değil..
Geçmişi bir an içinde olsa temizlemek
Umudunu kaybedince karanlığı dinlemek..
Sonunda bir melek gelir, salonda bir yürekte..
Sokakta bir köpek kalır, sokakte bir köpekle..
işini halkıyla yapan rap müziğin halkını veren ve 2015 ceza suspus albümünde yer alan rapçi.
"Sevgi daim nefret andır." (Dum taka dum)
Şu komik repçilerdendi galiba. Yo ye işçi börtdey işçi börtdey.
Underground rap icra eden rapper. Türkiyede "rap" yapabilen birkaç isimden biridir.

2011 ve öncesi parçaları gözümde çok çok değerlidir, zaten yeraltı müziği yaptığı dönem 2011 yılından öncesine tekabül ediyor.
eskiden çok daha iyi ve samimi bir söylemi ve kendine has üslubu vardı. ancak gelişen şartlarla birlikte doğal olarak o da kendisini güncellemiş ve tabi yine doğal olarak kendisini daha fazla kitlelere yayabilmek için daha genele uyan şarkılar yapmaya başlamış ve sert diss parçalarını olabildiğince azaltmıştır. hiç haz etmediğim tarzda bazı şarkı ve düetleri beni yeni şarkılarını dinlemekten uzaklaştırmıştır. eski şarkılarını dinlemeye devam ediyorum hala. zaten yıllar önce yapmış olduğu şarkının şuanda hala dinlenmesi zamanında kaliteli yazdığını gösterir. buna binaen şuan yaptığı şarkılar yıllar sonra dinlenmeyecektir, eski kalite yeni şarkılarında yoktur. anlık popüler şarkılardır, ilk çıktığı zamanlar birkaç yıl dinlenip unutulacaktır son parçaları. bu da onu sürekli yazmaya itecek ve kısır bir döngüye sokacaktır. eski hayranları bir yerden sonra eski şarkıları da dinlemeyi bırakacaktır. yeni hayranlar zaten popüler olan herşeye merak sardığından, sansar şarkı yazmayı bıraktığı an gideceklerdir.

sayın ekincan arslan, eğer ki bu entry'i okuduysan bir şekilde ulaş bana, danışmanlık yapayım sana. fikirlerimi paylaşayım.
Dünyanın en mal şarkısına imza atan eski rapper diyorum çünkü o eskide kaldı harbiden.

Aksi olma, gözlerimin içinde, bombalar hedef bulur, paranı verdim gibi parçaları yapan kişi değil sanki kapital sisteme dişli gibi oturmuş.
sıra dışı sesi var ve sağlam mc. türkce rape daha çok hizmet eder.
2009'da tanistigim mc. Ilk albumleri ciddi anlamda basariliydi cunku hemen her parca hayata dairdi. Bazen yeni sarkilarina bakiyorum ama sonuna kadar dinlemek iskence gibi geliyor. Psikopat yazar'dan, sans' a evrilisini izlemek cok üzücü oldu.

(bkz: duygusuz ifade)
Duygusuz ifade adlı parçasından utandığını bir başka parçasında dile getirmiş vatandaş.
http://www.youtube.com/watch?v=QCYbC38R-fQ
türk rap kültürünün önemli insanlarından, eski işleri daha hoş bu arada. (bkz: ağır roman)
Sürekli üreten, ürettikçe de daha ileriye giden türk rap sanatçısı. Günümüzde Türkçe rap denince en önde gelen üç isimden birisidir. Öyle 7 yılda bir ortaya çıkıp, toplasan 20 tane şarkısı olmayan adamlar, sansinin tırnağı olamaz.

Ayrıca nerede o eski sansar muhabbeti de sıktı artık. Yeni yaptığı işler de 10 numara 5*yıldız. Psikopat yazarın yeri ayrıdır, sansinin yeri ayrı.
ağlayın artık.
yeni işleri eskilerine göre eğreti duruyor biraz. ben kendisine niye o eski psikopat yazar kafasından kurtuldu diye kızan cenaptan değilim çünkü herkes aynı kafa yapısında kalmıyor, değişiyor zamanla. eskiden kendisi şarkı yazmazdı yaşadıklarını (ghetto hayatı,kavgaları,uyuşturucuyu,buhranlı ergenlik, aile vb.. ) çok güzel betimlerdi. şarkı yazmak aslında birazda kurmaca bir olay yaratma ve onu aktarma işi. ama eski şarkılarının hiçbiri bu kurmaca kafasında değildi hepsinin bir hikayesi,yaşanmışlığı vardı. belki de o şarkıları hala sevmemizin nedenlerinden biri yaşanmışlıklara dayanması ve onun çok güzel bir şekilde biz dinleyenlere aktarması. şu an yaptığı işler de keza kaliteli işler kesinlikle lafım yok. şarkıların prodüksiyon tarafı da iyi beatler de gayet kaliteli lyricler de. en basitinden şunu örnek verebiliriz beat olarak.

http://www.youtube.com/watch?v=CAazhb0vfV0

benim gördüğüm kendisi şuan şarkı yazıyor(yukarı da belirttim şarkı yazma olayını). yaşadığını anlatma durumundan bu kurgu tarafına geçince o samimiyet azalıyor ve insanlar da o duyguyu arıyorlar. dediğim gibi kendisi hala kaliteli işler yapıyor ama şarkıların bir ruhu,hikayesi yok eğer bunu yeni şarkılarında yapabilirse o eskiyi yad edip yeniyi benimsemeyen tayfa da memnun olacaktır. kendisi umarım gene kaliteli işleriyle t-rap piyasasında daha çok işe imza atar.
Gördüğüm en kral rapcilerdendir. emekçidir.