bugün

Kimi sevsek kafayı yiyor gerçekten ya.
Güzelim adam ne hale geldi..
“Sansar Salvo yerinde duramayan adam, Bi çok denyo tarafından her anlamda kovalanan. Mücadele vermeden hiçbi işte yol alamam, Ölene kadar cebimde bozuklarla dolanamam..”
Sansar Selim’in torunu mu bu?
ulan yuh, bu kim diye soracaktım 480 entry girilmiş. bu rapçilerin farklı bir dünyası var...

sansar salvo *ntihara kalkıştığını açıkladı.

https://www.odatv4.com/ma...ti-sansar-salvo-120011496
iki tane ikisi de birbirinden bok gibi ep çıkaran sanatçı.
son parçası "arkadaş" çok iyi. eski sansar. son çıkardığı işleri art-arda hariç çok sağlam olan rapçidir.

1. kördüğüm(youtubeda yayımlandı)
2. falan filan (youtubeda yok)
3. arkadaş (en son çıkardığı parçası, bu üçlünün en iyisi, youtubeda yok)

bu tarzını 2017-2018-2019da kullansaydı şuan hala çok popülerdi. daha 32 yaşında, genç. toparlayabilir. umarım toparlar. bu falan filan ve arkadaş çok sağlam youtube-a yüklemeyerek ne yapmaya çalışıyor anlamıyorum. hayırlısı.
Tipini , büyük dayıma benzettiğim repçi.
birçok rapçiye göre daha olgun ve tecrübeli bir kişiliğe sahip rapçi. yenilerden ''dum taka dum'' eskilerden ise ''180 km'' gibi müziklerle söz yazarlığındaki ustalığını konuşturmuştur. Genel olarak baktığımızda eski müziklerinde sokağı daha iyi hissettirmiştir.
en sevdiğim rapçi. adamın dissleri de çok güzel.
Sansar Salvo yerinde duramayan adam.
Bir çok denyo tarafından her anlamda kovalanan.
Varoşa başka bakar gökyüzü
Geceden geceyedir gün döngüsü
Ben, ben ve Yener'in ölümsüz yüzü
Söylemedi hiphop daha son sözü!
https://youtu.be/mBqQXmYDNsU

Şu sıralar önüme hep bu videosu düşen rapçi. Tam bir meme hareket olmuş.
Yıllar önce 'bombalar hedef bulur' şarkısı ile tanıdığım (bkz: mc). Güzel işler çıkartan, müziğine emek veren, ses tonu oldukça renkli bir mc.
Son zamanlarda aşırı kendini batıran rapçi. Rota falan şu yaptığı son olayla onu geçti de biraz olsa unutuldu son saçmaladıkları.
son işleri tutmayınca önce khontkar'a salça olup diss deneyen, o da işe yaramayınca jahrein ile atışan eski mc. nasıl bu kadar hızlı düşmeyi başardı hala aklım almıyor.
Dum taka dum bunu birdaha duy hasetle yürümek en kötü huy kendine el uzat kendini duy .Duy bunu duy kendini bul...(bkz: https://m.youtube.com/watch?v=T_VB_HjibHA)
Dum taka dum bunu bir daha duy.hasetle yürümek en kötü huy.kendine el uzat kendini duy.

Kaliteli rap yapan bi abimiz.
türkçe rap in underrated isimlerinden.
Bu kültüre ve müziğe katkısı tartışılmaz, benim de dinlemekten en keyif aldığım mc lerden biridir ama son zamanlardaki twitter muhabbetleri cidden kabak tadı verdi. Sağa sola verip veriştiriyor, çıktığı roportajlarda vs kac aydır diss yazıyorum diss yazıcam diye söyleyip duruyor ağız ishali gibi. Tamam sansar yeteneğinden şüphe yok, potansiyelin hâlâ duruyor da malzemene güveniyorsan yaparsın 5-6 parçalık bir maxi-single çıkarsın dinleyicinin karşısına. Hakikaten baygınlık geldi şu söylemlerinden.
Yaptığı en başarılı iş şanışerle yaptığı düettir.
(bkz: yarın ölümü beklemek yerine)
yaptigi veya yapacagi parcalarda acilen iyi bir beatmakerla çalışmalı. Yani son 1.5 senede cikardigi parcalarda sürekli bir denklem tutmazlığı var. Beat iyi mix-mastering çok kötü, mix-mastering normal beat vasat, yani yayinladigi parcalar gereken adimlari dogru yaparsa gayet basarili olabilecekken bu denklem tutmazliklari yuzunden 100k larda 500k larda çakılıp kalıyor. Burada (bkz: pr) dediğimiz mantık da işin içinde tabi. Şimdi bu yazdiklarima ornek olarak birkac link sallayacagım meraklısına.

https://youtu.be/eb1G30AoHF8

ömrümde kulaklarımin duyduğu en kötü mix-mastering. kendisinin ft attığı mc leri sokaktan çevirmiş topyekün rap yapmayi ogretmis gibi. cidden bu parcayi begenenlerin sansar var diye begenmeye koşullandıklarını düşünüyorum.

https://youtu.be/aP-pg8sj9Jg

her seyi yerli yerinde sansar flow ve rhymelarıyla çok çok iyi bir parça olmasına ragmen pr eksikligi yuzunden 500k da çakılmış bir underrated.

https://youtu.be/AiziuJxiuDQ

yine bir underrated daha. Konsept harika, özgün bir çalışma ama 350k da kalan bir przedemiz daha. bu live kaydın spotify a single halinde gelen versiyonunda da ekin abimizin beat makerı beceriksizliğini üst düzey konuşturmuş. Spotify kullananlar merak ettiyse spotifydaki single versiyonunu dinlesin.

Ornekler cogaltilabilir. Sansar şuan 30 yasinda, bu piyasada eski ama hâlâ genç. umarim potansiyelini doğru yerlerde dogru şekilde kullanır ve kendi kemik kitlesi disinda da bir kitle edinir.
onbeş yaş ortalamasında sınırlı sayıdaki kemik* kitlesinin gazına gelip ona buna diss parça yapan wack mc. kendisinden tam olarak ne zaman kurtuluruz acaba. ciddi hip hop dinlemeyeli uzun zaman oldu bunların sayesinde.

yıllardır sagopa k. in eski yeraltı stiline özenmekte ama dostum bu çelişkiler girdabından acilen kurtulmanı diliyorum. kendisi bunu reddedecektir ama olan tam olarak şu, bir adet silahsız kuvvet alıp bunun wack versiyonunu piyasaya sürüyosunuz. bu stilden bi bok olacağını bilseydi sagopa bırakmazdı. sense hala kopyalamaya devam.
bu rap müzik dinleyenlerin tripleri de beni benden alıyor amk.
Sansar paranı verdim diss i ile tanınmış!

Bak güzel kardeşim 2001 yılında o zamanlar türkiyenin 3 büyük hiphop internet sitesi vardı.

1.hiphopturk.com

2.suikast.de

3.raportaj.com

Ben bu sitelerin 2 sinde çalıştım sizin bu türkçe rap dediğiniz şeyin neredeyse başlangıcından günümüze kadar bizzat tanığı oldum.

Sansar 2006 yılında da meşhur da yani bahsettiğin diss track parçası daha yokken de tanınan ve bilinen biriydi. internette ençok download edilen parçaların sahibiydi. Tüm kariyeri diss üzerine kurulu demek saçmalık hatta insafsızlık ve dahi ahmaklıktan başka birşey değildir.

Ha tabi bu kadar genç yaşta bu işleri başarmış olması belli bir seviyeye gelip bu işten kendini geçindirecek kadar ekonomi sağlaması üzmüş olabilir bilemem ancak haksızlık edilmemeli. Bu işin yükselişinde payı olan biri çünkü ve dinlediğiniz çoğu kişide sansar'ın fersah ın mafsal ın narkoz un ve diğer kadıköy tayfasının klonudur. Bu adamlar türkiye underground piyasasına hereket getirmiş ve o birçok kişiye ilham olmuştur. Hepsi de yaşça benden küçüktür ve hiçbiriyle şahsi çıkar ilişkim yoktur.
Sansar a wack diyen gitsin kulak zarını diktirsin.