bugün

Yıllardır ürünlerini kullanırım, gayet memnunum.
güney korenin bütün malvarlığına çökmüş kapitalist tekel, samsung hanedanlığının varsıl üyelerinin ulusal hakimiyeti tayvanlı rakipleri tarafından egale edilmeleriyle er ya da geç sona erecek, ve samsung bin bir parçaya bölünürken koreliler tarihlerinin en korkunç ekonomik yıkımına tanıklık edecekler.
o kadar çok yeni model üretiyorlar ki, aksesuar üreticileri kılıf, ekran koruyucu vs üretimlerini sınırlı yapıyor ya da yapmıyor.
piyasada kaliteli kılıf, ekran koruyucu bulmak çok zor. hatta kendi sitesinde bile sınırlı sayıda modelde aksesuar var.
bir çok şeyi iphone dan kopyalıyorlar ama az ve öz model çıkartmayı kopyalamıyorlar. korelilerin genel olarak satış, pazarlama stratejileri bence yok. o gün yataktan kalktıklarında nasıl hissediyorlarsa o şekil yaşıyorlar. ürettikleri arabalara bakın. aynı markanın modelleri bile birbirine benzemiyor.
telefonlarındaki "pürüzsüz hareket" olarak tanımladığı 120hz özelliği apple gibi akıllı olmadığı için, pilin ömrünü sikmektedir. açık olduğu zaman neredeyse yarı yarıya fark ediyor. exynos işlemciden bildiriyorum. belki snapdragon işlemcide daha iyi çalışıyordur. exynos kullanıyorsanız kesinlikle 120hz kullanmayın.

samsung'un en büyük hatası, bir özellik çıkarmadan önce yeterli sevideyede ar-ge çalışması yapmadan piyasaya sürmesi. ondan sonra da kötü sonuçlarıyla uğraşıyor.
marka imajına önem veriyorsan böyle şeyler yapma. her hafta telefon çıkartacağına elindekilerin değerini artırmaya çalış. güven böyle kazanılır.
telefon ve yazılım alanındaki yetkili kişi, eğer burayı okuyorsan sana insana anlatır gibi anlatıyorum.

eğer instagram uygulaması telefonlarınızda doğru düzgün çalışmaz ise, iphone'a geçmek zorunda kalacağım. yeter artık amk. sizinle mi uğraşacağım lan ben? ya programları doğru düzgün çalıştırın, ya da çalışmayan programları çıkın açıklayın. mağazaya yüklemeyin! sikeceğim yapacağınız işi amk.
ikinci elde telefonlarının değerini kendisi öldüren marka. iphone 2. elde takas telefonlarını bu kadar öldürmediği için telefonlarının değeri bu kadar düşmüyor.

örneğin; samsung kendi sitesinde s21 fe 5g telefonunun değeri 20.500tl
diyelim ki bu telefonu takas olarak samsung'a verip değeri 60.000tl olan s23 ultra modelini alacaksınız. telefonunuzda da hiç bir sorun yok. samsung sizin telefonunuza vereceği en yüksek fiyat 9.000tl...

adama sormazlar mı?
kardeş sen daha kendi sattığın telefonun değerini piç ediyorsun, kim senin telefonuna 60.000tl verir?
telefon fiyatlarını apple ile orantıladığı zaman iyi telefon olabileceğini sanıyor.

iphone'un en önemli silahı; yazılım alanındaki başarısıdır bana göre. apple yazılıma yatırım yaparken, bunlar yeni modeller çıkartarak yazılımcılarının beynini sikmekle meşguller.

bu arada samsung telefon kullanıyorum. telefonun aşırı ısınma sorunu var. bir ara güncelleme gelmişti ve düzgün çalışıyordu ama bir süredir yeniden siki tuttu. aşırı ısınma sorunu hortladı. samsung yazılım işini yapamıyor bu yüzden de telefonları kısa sürede değer kaybediyor.

insanlar sürekliliği olmayan şeye güvenemiyor. ekonomi gibi. eğer paranın değeri dünya da sürekli değer kaybederse, vatandaş o paraya itibar etmez. samsung da yazılım alanında bir düzeltiyor bir bozuyor. stresi yaşamak istemeyen insanlar da bir daha aynı marka telefonu almazlar.

exynos işlemci inadına ne demeli? yarrak gibi bir işlemci yapmışlar. kendi telefonlarıyla, kendi yazılımlarıyla uyumsuz olmasına rağmen, hala kullanıyorlar. hadi bir kere hata yaptın herkes anlar ama, bu inat nedir kardeşim? bu işlemciyi geliştirmek istiyorsan bunu en ucuz telefonunda kullanırsın, sorunsuz hale getirirsin, sonra da üst seviye telefonlarında kullanırsın.
aynı modelde bir exynos, bir sd çıkartmanın mantığı nedir? şimdi de, s21 fe 5g modelini sd ile çıkartmışlar. yakında s24 çıkacak, bunlar hala s21 fe modelini sd ile çıkartma kafasında. görmüyor musun kardeşim? sd'li telefonların tutuluyorken, exynos çöpü senin adını yerin dibine sokuyor. sana müşteri kaybettiriyor...

iphone'un type-c destekli modeli çıktığında direk ona geçmeyi düşünüyorum.
o zamana kadar samsung adam olursa ne ala...
tecno cep telefonu kullanıyorum. samsung'dan daha ucuz. memnunum.
Yavaş yavaş telefon piyasasındaki etkinliği bitiyor.
Yılların samsung kullanıcısı olarak söyleyebilirim ki, teknolojiyle alakası olmayan biriyseniz samsung öğrenmek ıphone öğrenmekten zordur.
8k televizyon üretiyor. bildiğim kadarıyla diğer markalar bu kadar net değil. tavsiye ederim.
batmasını istediğim tek dev firmadır. bu herifler telefon piyasasınında sinek gibi mal üretiyorlar. dasakli biri gelse de batırsa şunları.
artik piyasada okadar buyuk rekabet var ki, aslinda butun elektronik aletler fiyat\performans olarak birbirinin ayni.

eger bir alet 2 misli kaliteliyse bir digerine gore, fiyatida ayni oranda artiyor.
eger kalitesi daha dusukse, o oranda ucuzluyor.
hal boyleykende bir firma digerinden daha iyi demek pek dogru degil.

bir tek iphone bunun disinda kaliyor.
2 misli kalite verip 10 misli fiyat koyuyor.
Çinli telefonların garantisi yoktur. Samsungun var gibidir ama onun da yoktur.
dandik telefon markası.
çabuk bozulan telefonların markası. nerede casper.
samsang diye okunur.
çabuk bozulan telefonların markası.
görsel
sadece köylüler ve zil sesi "kalp kalbe karşı derler" olanlar samsung telefon kullanır.
yeni televizyonları NFT'lerin incelenmesine ve satın alınmasına izin verecek şirket.
https://bit.ly/336ESm4
cep telefonunda isim değişikliğine gidecek şirket.

--spoiler--
Güney Koreli teknoloji devi Samsung telefon biriminde isim değişikliğine gidiyor.
Dünyanın en çok satan telefon markası konumundaki Samsung bundan sonra Samsung MX olarak adlandırılacak.
https://l24.im/2v0Kpl
--spoiler--
telefon görüşmesi esnasında ses kaydı program yükleyerek yapılabiliyordu denemiştim.
görüşme sırasında ses kaydı yapılamayan telefonların markası.
Yıllardır tercihimdir arada farklı markalar denesem de Samsung kalitesi tartışılmaz.