bugün

harika bir telefondur ileride galaxy 9 çıkmasının muhtemel olduğu düşüncesindeyim o kadar güzel ki gittiğin her yerden yanından ayırmak istemediğin bir telefondur.
işte o fiyata alabileceğiniz öküzler;
https://www.sahibinden.co...i-buyukbas-hayvanlar-inek
görsel
Telefonun görüntüsü falan çok güzel ben beğendim ama bu kadar pahalı bir telefon alınmaz. Ülkemizdeki vergiler yüzünden şu telefonu alıp 2 yıl borcunu ödüyoruz. Nakit 5 bin TL verilir mi telefona?
Aslında taksitle bile alınmaz. Mantıksız yani. Bak yurt dışı fiyatlarına yarısından da az. Bir de gelişmiş ülke diyorlar. Nerde gelişmiş ülke; görürseniz bana da söyleyin. Bildiğin komünist rejim var ülkede. Zenginler daha çok para kazanıp servetine servet katıyor, fakirler de gün geçtikçe fakirleşiyor.
3500 falan olur diye tahmin yürütüyordum da bu nedir arkadaş s6 yı ilk çıktığı ay 2500 e almıştım. .hem de peşin fiyatına 18 ay teknosa teknokredi ile. .kardeşime ipho67 Plus aldım taksitle o bile 4750 ki yazık ve günah dedim aldıktan sonra. .
lan sırf samsung ucuz iphone pahaı diye fiyatı yüksek yapmışlar amk.
Samsung'un 8 .nesil çöpü.
O kadar para bir telefon için verilmeli mi sorusunu sordurtur. Hele bir de milletin elinde bu ve türevlerini görmek çok daha saçma.
4400 tl lik fiyatini asgari ucretinin yarisiyla bu telefonu alabilen avrupali amerikaliya sor deliğanli. sorun fiyatinda degil senin paranin degersizligiyle senin gelirinin yetersizliginde senin vergi oranlarında. yani seni silktikleri icin bunu alamiyosun. seklinde 4400 tl lik fiyatini izah edebilecegimiz telefon.
https://teknoseyir.com/wp...03/afb1a7c0a266c66-28.jpg
Vergi ve kur farkı yoksa samsung un telefon başına kazancı bütün ülkelerde aynıdır.
parasıyla canavar gibi oyun bilgisayarı toplanır. o kadar parayı bu telefona verenin aklına sokayım.
Açıkçası güzel görünüyor kendi şahsi fikrimce iphone ile aynı fiyat ya da daha pahalı olması da belirleyici değil benim için zira zaten iphone u sevmiyorum. Ancak bu fiyat gerçekten ülkemiz koşullarında çok anormal bir fiyat. .
Aslında anormal olan telefon değil de iş bu noktadan sonra siyasete giriyor ve artık siyasete dair bir şey yazmak ya da duymak midemi bulandırıyor. .
5bin liralık kredi başvurusu yapacağım yarın.
Umurumda olmayandır. Nasıl olsa almayacağım.
telefon almayı düşünüyorsanız ve bunu almayı düşünüyorsanız ;
beyler çıkma bir telefon alın ve kalan parayla da avrupa turuna çıkın derim ben.
zenginin malı zügürtdün hesabi.
Hahahahaahsiktir iphone alırım daha iyi bu ne be?
öncelikle samsungu baya seven biri olarak bu telefon olmamış.arayüzü çakma çin telefonları gibi duruyor.parmak izi konumlandırılabilecek en yanlış noktaya konulmuş.en azından kamera altına konulabilirdi.telefonun ekranı gereksiz biçimde büyük.benim gibi solak arkadaşlara şimdiden geçmiş olsun.ayrıca 5000 tl çook fazla hede hödö yapan arkadaşlara bakmayın.adamlar yurtdışında asgari ücretin yarısına o telefonu alabiliyor.bu şikayet eden arkadaşlar doların 3.80 e vurduğunu bilmiyorlar herhalde.lan zaten alacağın 5000 tl lik telefonun 1800-1900 tlsi vergi.ülkemizin parası gün geçtikçe değer kaybediyor ve tüketici olarak alım gücümüz haliyle azalıyor.bu telefonu 4 ay çalışsan asgari ücretle ancak alabiliyorsun bir türk vatandaşı olarak.

özet:olmamış telefon
4300 lira asla verilmez, türkiye'de de hiç satmayacaktır. türkiye'de bir android ile bir apple telefonun fiyatı aynı ise alınacak telefon iphone olur. bu fiyat sadece kendi politikaları olmasa da bence en azından türkiye için hüsran olacak.
samsung s serisini kullandiktan sonra ekrani daha buyuk diye a serisine gectim cok daha memnunum. entryide a7 den giriyorum.

iphone mu? allah korusun. bak ateist adamim allah in adini verdim sana; ne ayfonu?
ne yazık ki itina ile fakirleştiğimizi gösteren resim. elin adamının kendi parası ile 800 birim para ile alabildiği s8+ ı almak için bizde istenen kendi paramızla 5000 birim para. parası olan 10 bin olsa da alacak zaten ancak bizim millet de bu kazık fiyatları ödedikçe samsung ya da apple şu malın fiyatını da şu ülkenin piyasasına göre ayarlayayım demeyecek asla. şu anda görünen bu telefonun tasarımı dışında vay anasını denilecek bir özelliğinin olmadığı. adam gider 5 bini olsa bile iki tane cillop 2500 tl lik telefon( örneğin s7 bu fiyata bulunabiliyor) alır yine bunu almaz. sonuçta 10 bin tl lik android de alsanız samsung ona 2 sene sonra güncelleme vermeyecek.
samsung un türkiyeden en az satacak s serilerinden biri olacaktır büyük ihtimalle. daha yakın bir süreçte bin tl ye telefon mu olur derken o çıta bir anda 2 bin sonra da 3 bin oldu. iphone geldi ve dedi ki o çıta artık 4 bin, şimdi de samsung diyor ki arttırıyorum ve 5 bin diyorum. yakın zamanda ekonomik olarak düzelme olmazsa bir kaç seneye 6 bin tl ye iphone 8s, 8 bin tl ye galaxy s10 göreceğiz galiba ve giriş seviyesi telefonlar bile 2-3 bin olacak.
4300'ün üstüne biraz daha koyup mercedes alabiliyorsunuz bu ne fiyattır bir telefon için. *

https://www.araba.com/308...cedes-benz-220-220-d-1972
astronomik fiyatı olan mobil telefondur.

görsel
Biraz daha bekleyeyim de 9 çıkınca alayım.
güncel Önemli Başlıklar