bugün

37 yaşında olmama rağmen binmekten büyük keyif aldığım bi alet. Çocuklar gibi gülüp masmavi gökyüzüne selam cakiyorum sallanırken. Ve sarkilar soyluyorum ayni zamanda.. Hayatın ne müthiş bir armağan oldugunu anlayip salıncağa binebildigim icin tanrıya tesekkur ediyorum ve sonra da birkaç rekat şükür namazı kılıyorum. işte bir pazar günü..
arabanın şasesini ve traversini dingile bağlayan ön parçadır.

önemli bir parçadır. burçları da ara sıra kontrol edilmelidir.

saygılar sunuyorum azizim...
sallanmaya yarayan alet.
Küçükken çok severdim sonra biraz büyümeye başladığım siralarda emniyetli salincaklar cikti allahtan onlara cok denk gelmedim. Plastik korumali ve zincileri emniyetli yani cok sallanamiyorsunda. Gunumuz salincaklari kisacasi. Ben daha cok bu boyasi yer yer dokulmus paslanmis emniyetsiz sallandikca neredeyse donme noktasina gelen salincaklari seviyodum. Zincirlerinden tutununca elde metal kokusu birakirlardi. Simdi her sey plastik. Çok sıkıcı.
Çocukları mutlu eden alet,oyuncak vs..
herkesi mutlu eden alet, oyuncak vs...
yaş kaç olursa olsun aynı duyguyu hissettiren alet.
görsel
romantizm adına kadının binip erkeğin itme gücü ile bir ileri bir geri hareket eden benim için mide bulandırıcı ( gerçekten midem bulanıyor) eğlence aleti.
karşıklı olarak ayakta binilir ve her iki yöne de kolan vurulur. cesareti olanlar, salıncak yörüngesinde engel yoksa, yere neredeyse paralel oluncya kadar yükselirler.
sallanan kişi ne kadar ağır olursa olsun veya ne kadar güçlü sallanırsa sallansın, salıncağın en geri ve en ileri nokta arasındaki salınımı aşağı yukarı aynı sürede gerçekleşir.
Vazgeçemediğim eğlencem. Nerde görsem binerim. Özellikle sahilde, denize karşı olanı keyif verir. Ağır ağır, sakince sallanırken meltemin etkisiyle arınıyor insan.

(img:#1863109)
Hafiften bir tansiyonum yükseldi yalnız. Limonlu su yapayım kendime.
(bkz: ikiru filmi salıncak sahnesi)
mustafa Ceceli ve Nigar Muharrem işbirliği. Keko şarkı sever biri olarak bunu da seviyorum haliyle.
geleceğe dair bir tahmin...