1. 1.
  Candy crush oynanması en zevkli tabletlerdir.
  sümer tabletleri
  3 -1 ... just millionaire
 2. 2.
  lte desteği sunanlar hangileri diye sormak istediğim tabletlerdir
  (bkz: esprisine gülünmeyen adam)
  2 ... fiyakali yazarim
 3. 3.
  http://www.bisosyo.com/ma...ve-biz-yanlis-yorumladik/

  https://evrenvenur.wordpr...enkinin-sozleri-tablet-6/
  1 ... syme
 4. 4.
  supradyn all day gibi bişey sanırım...
  ... beerhaspozitif
 5. 5.
  Kalite olarak fena değil ama dili biraz eski yazılımı da çok basit kalıyor 49 dolarlik fiyatı ise bir avantaj olarak ele alınabilir.delete şişt ekibi.
  ... yasayan insan hazinesi
 6. 6.
  Sümer tabletlerine göre bugünkü asteroid kuşağı dediğimiz yörüngede TiAMAT adlı bir gezegen vardır. Bunun haricinde güneş sistemi içerisinde Sümerlilerin Nibiru dedikleri bir gezegen daha vardır. Bu gezegen güneş etrafındaki bir turunu 3600 yılda tamamlıyor. Niburu turlarının birinde TiAMAT'la çarpışıyor ve TiAMAT ikiye bölünüyor. Sümer Tabletlerine göre, TiAMAT’ın kopan büyük parçası, uydusu AY' la beraber Venüs ile Mars arasına yerleşerek Dünyayı oluşturuyor.

  sümer tabletleri

  Bu çarpışmadan atmosferi hasar gören Nibiru yöneticileri arasındaki iktidar savaşları sonucu eski yöneticileri ALALU bir uzay aracı ile dünyaya kaçıyor. Nibirudakiler atmosferdeki zararın ortadan kaldırılması ve güneşin zararlı ışınlarından korunmak için altın tozuna ihtiyaç duyuyorlar. Ama kendi gezegenlerinde yeterince altın bulunmuyor. Çözüm ararlarken dünyaya kaçan eski yönetici Alalu dünya da altının varlığını keşfediyor ve affedilmesi karşılığında bu bilgiyi Nibiru yöneticilerine veriyor.

  Nibiru yöneticisi ANU Dünya’ya altın çıkarmak üzere 50 kişilik bir grup gönderiyor. Bu grup Mezopotamya’da Dicle ve Fırat Nehirlerinin birleştiği yere geliyor. Bu bölgeye Sippar’ adını veriyorlar. ilk yerleşimlerini ve şehirlerini burada kuruyorlar. Dünya’ya ilk gelen grubun başında ANU 'nun oğulları ENKi ve ENLiL adında anneleri farklı iki kardeş bulunmaktadır. ENKi ile ENLiL arasında iktidar varisi olmak adına bir çekişme yaşanmaktadır. Dünyaya gelen bu gruptakilere Anunnaki adı verilir. Zamanla Dünya’ya gelen Anunnakilerin sayısı 600 kişiyi bulur ve altın çıkarmaya başlarlar.

  Anunnakiler Dünya’dan çok miktarda altın çıkartıyorlar. ilk başlarda, uzun süre altın çıkarma işinde sadece Anunnakiler çalışıyor. Çalışma şartları çok ağır ve bezdirici olduğu için çok ıstırap çekiyorlar. Sonunda bu ağır çalışma koşuluna isyan ediyorlar hatta liderleri ENLiL'i rehin alıyorlar. Enki onların yerlerine çalışacak işçiler bulacağına söz vererek kardeşini kurtarıyor. O dönemde henüz Dünya’da insan diye bir varlık yoktur. Sadece insanımsı gelişmiş maymun türü primatlar (Homo Erektus) vardır. Anunakiler bunları maden çıkarma işinde kullanamıyorlar.

  Nibiru Üst yöneticileri ve ANU toplanarak ağır işlerde Anunnakilerin yerine çalışacak olan bir işçi grubu yaratılmasına ve bunun adına da Adamu denmesine karar veriyorlar .Nibirulular genetik ve kimyada çok ileri düzeydeler. Primatların kanını alıyorlar ve bu kanı önce kil ile sonrada bir Anunnaki spermi ile karıştırarak yeni bir yaşam formu yaratıyorlar. Bundaki amaç, primatların DNA’ları ile kendi DNA’larını kullanarak, Homo Erektus türünden daha gelişmiş bir ırk yaratıp, onları köle işçiler olarak kullanmaktır.

  Bu insanlar madenlerde ve diğer ağır işlerde çalışacak, işleri bittiğinde de bu insanları yok edeceklerdir. Bu uygulama sonucunda Homo Sapien insanı ortaya çıkıyor.

  Yine Sümer Tabletlerinde belirtildiği üzere, Anunakiler Nuh Tufanının olacağını önceden biliyorlar. Fakat kendilerinden sonra Dünya üzerinde bir insan varlığının kalmasını istemedikleri için bu sırrı insanlardan gizliyorlar .Fakat ENLiL’in kardeşi ENKi insanlara acıyor, onların yok olmasını istemiyor. ENKi, Nuh’u (Utnapiştim diye geçiyor tabletlerde) çağırarak tufan hakkındaki gizli bilgiyi veriyor. Tufanda insanoğlunun hepsinin yok olmaması için bir gemi yapmasını söylüyor. Nuh’a yapılacak geminin tarifini yapıyor, ölçülerini ve nasıl yapılacağını anlatıyor.

  ENKi, Nuh’a bu gemiyi 7 günde bitirmesini ve belirlenen canlı çiftlerini gemiye aldıktan sonra, geminin kapaklarını kapatmasını ve tufanın bitmesini beklemesini söylüyor. Geri kalan kısmı dini kitaplarda anlatılan Nuh Tufanı ile benzer şekilde gelişiyor.

  Bu anlatılanlar Sümer Tabletlerindeki kayıtlardır. ve en eski kutsal kitap olan Tevrat'tan 5000 yıl önce yazılmışlardır. Nuh Tufanı ile ilgili kısımları Tevrat ve incil ile büyük oranda uyuşmaktadır. Kuran’ı Kerim ile de biraz farklı ifadeler olsa da kısmen uyuşmaktadır. Ancak yaratılışla ilgili kısımları kesinlikle Kuran’ı Kerim ile ters düşmektedir. Bu tabletlerde anlatılanlar islam' i inanca uymamaktadır. Sümer Tabletlerinde anlatılanlar bunlardır. Bu yazının hiç bir yerinde benim kişisel yorumum söz konusu değildir. Takdir sizlerindir.
  ... bay efendi
 7. 7.
  kuran'dan tevrat'a doğru doğrulama yaparken, tevrat'tan da sümer yazıtları yani sümer tabletleri'ne doğru verification yapmak güzel olabilir. zaten çok benzer pek çok şeyi görürsünüz.

  ama bir farkla, sümerler çok tanrı'lıdır. ancak bu da çok farklı isimde tanrı var demek değildir, tanrı'lar vardır. bu açıdan kuran'da çoğu yerde biz geçmesi de yorumlanabilir.
  -2 ... rootz
 8. 8.
  (bkz: #40290376)
  ... rootz
 9. 9.
  konu güzel. bir ara ilgimi çekmişti. şöyle bi irdeledim zamanında.

  şimdi bu tabletler uzun yıllardır var, biliniyor ama çözülemiyor. çünkü bu dili bilen yok. sonra ne hikmetse 1840 larda bir ingiliz dayı çıkıyor, biri meksikada biri tibette iki codex buluyor da sümerceyi tercüme ediyor.

  ne bileyim. işin içinde ingilizler var. ben yemem.

  ama konu güzel.
  5 ... everybody calls me alpha
 10. 10.
  Tablet pc lerin atası.
  1 ... mr forever happy