1. 1.
  çaktırmadan insanın bilinçaltına verilen bir işaret ya da mesaj.
  --spoiler--
  başka bir objenin içine gömülü olan bir işaret ya da mesajdır ve normal insan algısı limitlerinin altında kalmak, o anda farkedilmemek üzere tasarlanmıştır. subliminal mesajlar insanın bilinçli dikkati tarafından farkedilemezler ancak bu mesajların insan bilinçaltını etkiledikleri ileri sürülmektedir. subliminal teknikler reklamcılık ve propaganda alanlarında sıklıkla kullanılmaktadır. bu tekniklerin amaçları, etkililiği, kulanım sıklığı konuları tartışmalıdır ve şüphelidir. *
  --spoiler--
  birkaç logo örneği : http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/GaleriDetay.aspx?cid=22940&p=1&rid=2
  24 ... alcapon
 2. 2.
  (bkz: 25 inci kare)
  10 -1 ... baytarsabbah
 3. 3.
  (bkz: 6-0)
  12 -10 ... cagliari
 4. 4.
  bir takım gazetelerin magazin sayfalarında "evet" sözcüğünün büyük harflerle yazılması (ve bu yöntemle insanların referandumda evet oyu vermesinin amaçlanması) bu duruma örnektir.
  11 -3 ... peride3
 5. 5.
  Daha çok dizi ve filmlere, reklam afişlerine ustalıkla yerleştirilmiş, gözün değil bilinç altının algıladığı karelerdir. insana hiç hissettirilmeden istenilen düşünce bilinç altına yerleştirilebilir. Kanal d dizilerinde oldukça bulunduğu söyleniyor. Ayrıca alışveriş merkezlerinde çalan müziklerin çoğunun da bilinç altına "al" komutu gönderdiği tespit edilmiş. Sadece müzik, dizi ve filmlerde değil aynı şey kitaplarda da uygulanabiliyor.
  3 -1 ... evetobenim
 6. 6.
  tamamen kapital sisteme hizmet amaçlı kullanılan kötü senaryo. dikkat etmek gerekir ve beyni korumak.
  4 -1 ... persler
 7. 7.
  sponge bob isimli çizgi filmde örnekleri bolca bulunan teknik.
  3 -1 ... system error
 8. 8.
  reklam şirketlerinin ekmek teknesi.

  herkes izlemeli.

  http://www.facebook.com/video/video.php?v=470090738089
  18 ... alcapon
 9. 9.
  yobaz teyzelerin el emeği, göz nuru...

  böyle teyzeler var. yanlış bişi yaptığınızda (misal eve karı kız getirmek he, evet) kapınıza gelip/yanaşıp öyle bir telkinde bulunurlar, öyle bir ajitasyon uygularlar, öyle bir yalarlar ki beyninizi... önünde domalırsınız valla.

  yok benim hiç domalmışlığım yoktur teyze önünde. yani normalde de yoktur. herhangi birine domalmadım yani... yani normalde de domalmıyorum zaten. ama öyle olur yani işte kem küm falan filan...
  4 -3 ... seksi istikametten gelen arac
 10. 10.
  sübliminal mesaj
  16 ... alcapon