bugün

doksanli yillarin müspet ismi, ilginctir,doksanlarda mahallede dogan her kiz bebegine rümeysa ismi verildi.
bir tür kız ismi.
böyle bir arkadaşım var ve çok gıcık bir insan. patrick stumpa öldüğüm dönemler beni gıcık etmek için msnden "patrick aşkım" gibisinden saçma sapan mesajlar yazan arkadaşa "soyadını biliyor musun?" diye sorduğumda hemen googlea koşup, patrick yazıp, ilk patrickin soyadını yazmıştır bana. sonra "(hatırlamadığım birşey) galiba" diye düzeltti. soyadını yazdığı adam zenci bir futbolcu. bu da arkadaşımın ne kadar saf bir insan olduğunu gösteriyor.
Küçükköpek Takımyıldızı’nda en büyük ve en parlak yıldızın adı.
insanları kendisine deli gibi bağlayıp sonra sıçılmış bok gibi bırakıp giden insandır. sakaryalıdır.
ru - mey - sa: mey bilinen içki anlamındadır. ru ve sa dan biri yüz biri de eskimek anlamına gelir. bir araya geldiğinde eskidikçe şarap (mey) gibi güzelleşen yüz (insan) anlamına gelir.
doğrusu rumeysa olandır.
islami kesimden betul'un en kucuk kiz kardesidir.
Babamin nufusa beni kaydettirirken unuttuğu isim. Unutmasi bir isaretmiş.
Ülkemizdeki 15-25 yaş arası türbanlı dişilerin yarısının belki de daha fazlasının ismi.
Güzel isim. Genelde süt beyaz, ay parçası olurlar.
"Gördüm ki cennete girmişim, önümde bir ayak sesi. Bir de baktım ki rümeysa."
Ramas kökünden gelen gözdeki çapak anlamına da gelebilen Arapça bir isim. Rumeysa bir lakap olarak kullanılmış, sonradan isimleşmiştir. Ebubekir gibi.
yeni model islami kesimin kız çocuklarına koyduğu meşhur isimlerden bir tanesi. türevleri için.
(bkz: hiranur)
(bkz: esmanur)
(bkz: nisanur)
(bkz: rüveyda)
Popüler türbanlı kız. Bunun peşinden koşan isyankar bir tip çocuk da olur genelde.
(bkz: korkunçlu karı)
temizlikçimdi.
deterjanı bol olsun.
Procyon yıldızının doğudaki ismi.
bu durumda Procyon'da rümeysa yıldızının batıdaki ismi oluyor.
Kunfe yekun kızı alırız bir dal...
gökyüzündeki en büyük yıldız demekmiş.
ilginç bir isim ve kapalı olduğu gerçeği yüzde doksan dokuz.
Rümey üreten sabancı fabrikası.

Ulan yine nasıl komiğim aq.
Ürmeysa diye telaffuz edilir.
gökteki en büyük yıldız.