bugün

rusya konsolosluk açacağını duyurmuş. of yunanistan abd avrupa birliği kudurur şimdi. gör cümbüşü.
Savaş büyürse Türk askeri ile karşılaşmak istemiyor olabilirler.

Ve Türkiye de bulunan Rus vatandaşlarını güvence altına alıyorlar.
Rusya'nın KKTC'de askeri üs alma amacı olabilir.
her dünya savaşında kaybeden tarafı seçebiliyoruz büyük marifet mk.
Yanlış haber.

Kktc cumhurbaşkanı tatar diyo; sadece ofis diye. Tanıma konsolosluk vs yok.
ukrayna savaşı bitmeden ve kırım dahil işgal edilen topraklar geri verilmeden gerçekleşmesi konjonktürel olarak türkiye'ye faydalı değildir.

kıbrıs sorununu kalıcı barış ile çözüme kavuşturacak yegane ülke ingiltere'dir. ingiltere kktc'nin tanınmasına yeşil ışık yakar ve kuzey irlanda ile imzaladığı hayırlı cuma anlaşması'nın bir benzerine arabulucu sıfatıyla imza atarsa yarım asırlık bu sorun tatlıya bağlanır.

ingiltere bu tarz bir adım atmadan rusya'nın yapacağı herhangi bir hamle, ne kadar iyi niyetli olsa da yalnızca yaraları kaşıyacaktır.
görsel
Ne sinsilik var acaba. Bana göre kktcyi 82-83 diye devam ettirip valiler ile yönetmek gerek. Ayrıca rusyayı silkeyim.
Rusya bölgede türkiye ile işbirliğinden ziyade tek güç olma peşinde. Ne Amerika'ya ne Yunanistan'a ne ab ye karşı tam anlamıyla türkiyenin yanında. Sözde Ukrayna'da amerikayı istemiyor diye savaşıyor, öte yanda dibinde Romanya Polonya Bulgaristan Yunanistan ve k.rum kesiminde üstlenen Amerikan gücüne ses çıkartıyor ve türkiye ile işbirliğine yanaşıyor. Yok aslında türkiyenin güçlü olmasını Rusya da istemiyor. Bu bariz. Net. Suriye'de de aynı. Doğu Akdeniz'de de Libya'da da aynı Rusya. Görünürde sanki türkiyenin yanındaymış gibi duruyor, halbuki aslında Azerbaycan Ermenistan konusu hariç tam anlamıyla hiçbir meselede türkiye ile ortak hareket etmiyor. Orda da eğer Ermenistan kalleşlik edip rusları Avrupa'ya Amerika'ya satmamış olsaydı yine türkiyeye geçit vermez karabağı geri alamazdık. Paşinyanı cezalandırdı sadece. Tahıl koridorunda bile 40 sefer yalvarmasak insani koridor fakir Afrika ülkeleri umurunda bile değil.

O yüzden Ruslar çok güven vermiyorlar. Kendi çıkarları dışında türkiyeyle ittifak Putin'in gündeminde ve defterinde yok. KKTC yı tanıyacağını filan zennetmiyorum. Sadece belki birtakım saikler sebebiyle diplomatik hareketle çıkarları için kıst münasebet kurar, o da resmiyette tanımadan da yapılır. Kusura bakma çar Putin, ama bizımla değilsın..
açmam açamam söyleyemem ,çünkü derinde.

maalesef sazan oldunuz..
kendin yaz kendin inan tarzı bir başlık olmuş.
Ersin Tatar: Rusya, Kuzey Kıbrıs'ta konsolosluk açmayı düşünüyor .

https://sputniknews.com.t...dusunuyor-1075711528.html
Şu sıralarda tanıması yarardan çok zarar açabilir belki. Bilmiyorum..
kartlar her hafta yeniden dağıtılıyor dış politikada.
Tanısa çok iyi olur. Belki diğer ülkeler de bu karardan sonra kktc'yi tanımayı düşünebilirlerdi.
kartlar artık dağıtıla dağıtıla pörsüdü. yeni deste lazım oyuna devam etmek için.