bugün

gerçek rus vodkası denilebilecek tek ve yegane vodkadır. kanımca kendisinden sonra da moskovskaya ve stolichnaya gelir fakat yine de russki standart ile aralarında ciddi bir fark vardır.

en lezzetli ve kaliteli versiyonu russki standart platinum'dur. bu mereti içtikten sonra smirnoff, danza vb. gibi bulaşık sularına vodka diyesi gelmez insanın...
dün gece ev arkadaşıma, abi bu kadar hızlı içme çok fena yapar bu seni dememe rağmen, beni dinlemediği ve pişman olduğu vodkadır. Russki Standart'ın adının geçtiği yerde absolut'un, smirnof'un esamesi okunmaz.
votkanin en hası.
dünya üzerindeki yapılagelmiş bence en iyi votkadır. içimi, lezzeti, keyfi bu kadar yüksek bir votka daha tatmadım ki absolute dan istanbluelara bazookalara kadar içmiş biriyim votka klasmanında, bunun üstünü henüz göremedim. bunun yanında finland, moskovskaya falan da gayet kalitelidir ama bir russki değildir.

plantinum en iyisidir. gold a falan kanılmamalıdır. elimde bir adet yetmişliği bulunmakta ve şu an yudumlamakta olduğum votkadır aynı zamanda.

sek içilmesi en makbul olanıdır fakat vişne, enerji gibi malzemelerle de olabilir, ha yazık olur mu ? olur.

rusyada 1 litrelik ballantine's ya da herhangi bir içki 7 euro gibi bir rakamken bu arkadaşımız 50-60 dolar civarlarındadır. varın gerisini siz düşünün.
sek içilebilir. limonla gayet güzel gider.
tek vuruşta içilmesi makbuldür.bir vuran bir daha vurur; ama sonu gelmezse fena olur.
şişesiyle, sek içildiğinde verdiği haz ile gönüllere taht kuran rus vodkası.
görsel