bugün

recep tayyip erdoğan'nınbizlere hiçbir zaman yapmamasını dilediğimiz hitabıdır.

Ey türk gençliği! birinci vazifen, türk istiklalini, türk cumhuriyeti'ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmemektir. onu ılımlı islam modelli bir ülkeye çevirip amerika'nın seni çağdaşlaştırmasını beklemektir.
Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegane temeli budur. Bu temel senin en kıymetli hazinendir. istikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek dahili ve harici bedbahların olacaktır sakın ola onlara uyma seni dinsizliğe, imansızlığa götürebilirler sakın derim . bir gün, istiklal ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen hiçbir şey yapma otur amerika gelir zaten. eğer vazifeye atılmak gibi bir düşünce kafandan geçerse önce bir otur imkanını, şeraitini düşün ona göre sonra da eğer atılırsan kışın kömürsüz kalma olasılığını göze al. istiklal ve cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler sende katıl onlara fena mı? cebren bir durum olmadan, hileli bir durum olmadan aziz vatanın tüm bakanlıkları, yakında üniversiterleri kadrolaşma sayesinde işgal edilmiş olabilir kutlu olsun. iktidara sahip olanlar bu durum çerçevesinde kesinlikle gaflete düşmüş olamazlar kesinlikle rektörlere, öğretim üyelerine bir telefon edilip sorulmuş daha sonra hareket edilmiştir. bizim gibi iktidar sahiplerinin kesinlikle yapmayacağı yegane şey ise şahsi menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emellerine tevhid etmektir. millet çok yoksullaşmış olabilir ama ekonomik politikamız bizi elbet kurtaracaktır.
Ey türk istikbalinin evladı! işte, bu ahval ve şerait olmayan durum içinde dahi vazifen, türk istiklal ve cumhuriyetini saldım çayıra mevlam kayıra hale bırakmaktır! bu durumu değiştirme kudreti artık damarlarındaki asil kanda mevcut değildir bilesin.
ey türk gençliği ananızı da alıp gidin.
ey türk gençliği!

ağzınıza sıçayım.

şimdi dağılın.

yalnız, analarınızı unutmayın bakın darılıyorum.
ey türk geçliği bağımsızlık önemli değildir , bush ne derse onu yapın. dini siyasete alet edin bu sayede oy kazanırsınız. makamınızın verdiği güçle çocuklarınıza ticaret imkanı sağlayıp gemicik filosu alın.
atatürkün gençliğe hitabesini bir yerinden anlamış başbakanın uygulayagelişinin özetleyen metindir.

bir de tayyibin bursa nutku var eklemeden geçemiyciin.

Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisi değildir anasıyla ilgilenmelidir. Bu tip şeylerin gereğine, ve doğruluğuyla herkesten çok bizler ilgilenmekteyiz. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiş olsa da çaktırmamalıdır. Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" diyecektir, yoksa onun elle, taşla, sopa ve silahla yapacağı her çeşit duruma karşı hazırlıklıyız, gerekirse içeri atar, açığa alırız. dolayısı ile nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyamayacaktır.

Polis gelecek, asıl suçluları bırakıp, suçlu diye onu yakalayacaktır. Çünkü gerekirse polisi de yönlendiririz, Genç, "Polis henüz devrim ve cumhuriyetin polisi değildir" diye düşünecek, ama hiç bir zaman çaktırmayacaktır. Mahkeme onu yargılayacaktır. Yine düşünecek, "demek abd ye biraz daha avuç açmak gerekecek"

Onu hapse atacaklar. Yasal yollarla karşı çıkışlarda bulunmakla birlikte bana,abdullahcııma ve meclise telgraflar yağdırıp, haksız ve suçsuz olduğu için salıverilmesine çalışılmasını, isteyecek, bizden af dileyecektir. Diyecek ki, "ben inanç ve kanaatimin gereğini yapamadım. Araya girişimde ve eylemimde haklı değilim. Eğer buraya haksız olarak gelmişsem, ki öyle geldim, bu haksızlığı ortaya koyan neden ve etkenleri düzeltmek benim haddim değil, busha soralım."

işte benim anladığım Türkiye Genci ve Türkiye Gençliği!

R.T.E.
Bursa
hutbe şeklinde anlaşılabilecek şakirtlere risale hükmündedir. ihtimali cümleler;

"istiklal de dahi seni namazından, niyazından, türbanından, mahrum etmek isteyecek dahili ve harici kafirlerin olacaktır."
"bir gün türbanını açmak mecburiyetine düşersen, hemen o an hayalini kurduğun rejimin şeriatini düşünmeyeceksin. mal mısın oğlum? (kasımpaşalı ya o kadar olacak). bu imkan ve şeriat çok müsait bir zamanda tezahür edebilir. nerden biliyorsun."
" o değil de şunu unutma, muhtaç olduğun kudret, oy pusulasındaki ampulda mevcuttur."
"her şey türkiye için"
(bkz: rtenin veda hutbesi)
"soros'un emrinde ikinci cumhuriyeti biz kuracağız inşallah"
referansın ise fethullah gülen olmalıdır.
her ne kadar sana karşı çıkan ve türkiye'nin iç karışıklıklara sürüklemesini istemeyen, en büyük ve değerli müttefikimiz amerika'nın ülkemiz üzerinde söz sahibi olmasın diyen vatanseveler olsa da bunları uyuyan halkın "dini duygularını" istismar ederek vatan haini, dinsiz görünümüne sokmaya çalışacaksınız.
din eksenli bir parti ayağına yatıp israil'e, amerika'ya uşaklık edeceksiniz ve onların sözünden çıkmayacaksınız.. böylece emperyalizm ve siyonizmin uşaklığı altında ki medya, basın her zaman sizin arkanızda olacaktır. bunun devamın da size karşı olan kuruluşlar her zaman karalanacaktır.
"hem laik hem müslüman olunmaz" sözünü asla aklınızdan çıkarmayacak sonrasın da halkı ayaklandırmama adına "laikliğin koruyucusuyuz" ayağına yatarak söz de değil, öz de laikliken nefret edeceksiniz.
terör örgütü lideri için "sayın" diyebilecek devamın da teröre karşı halkı birliğe, beraberliğe çağırıyoruz yalanlarını söyleyeceksiniz. çünkü onların da, bizim de hizmet ettiğimiz ülkeler aynı ülkelerdir!..
özelleştirme adı altında ülkenin bütün topraklarını, kurumlarını amerikalılara, israillilere, ingilterelilere ve türk düşmanı arap krallarına satarken asla tereddüt içerisine düşmeyip napıyorum ben "satılır mı bu kadar kurum, toprak" demeyeceksin..
şeklinde olması muhtemel hutbe veya fetvadır.
başını kapa. kıçın açıkta olsa bile.
üç atın, tek sayın.
ey türk gençliği;

sessiz olun,

baş sallayın,

yoksa biber gazı,coptirinanininomda.
ey türk gençliği,

var mı iddaada tüyo?. bi de bi çay söyleyin bana içerden.
Ey gençlik diye başlar
Zira Türk Gençliği , yapmaya çalıştığı açılıma ters.
evlendiğinizde en az 3 çocuk yapın demeyi de ihmal etmez sanırım. takmıştır kendileri bu konuya çünkü.